Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura z historii 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Fanaa   

Ja tam idę spać... bo muszę o 6 wstać, żeby się jeszcze trochę podenerwować przed tą maturką :huh:

Powodzenia wszystkim, którzy piszą rozszerzoną - będzie dobrze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Wiecie co... NO WIECIE CO?! Jakie to było... dziwne? :| Jak z każdego polecenia uzbieram 1pkt to będę najszczęśliwszą kobietą na ziemi.

Ale wydaje mi się, że mniej było średniowiecza, a więcej z okresu pod zaborami. Taka osobista refleksja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Ale ja pisałam podstawową... Głupie te pytania były ;/

Jedno z łatwiejszych to o królową Bonę, co mi się zapomniało - skąd dokładnie pochodziła, pamiętałam tylko, że z północy Włoch. Była też mapka pokazująca rozwój Turcji w początku XV wieku. A... i pytanie z drzewkiem genealogicznym, a niektóre były... cóż, z dupki?

Było o coś w okolicach powstania warszawskiego... Odnośnie 1848 roku... ale nie pamiętam jakie :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Tak, ale miałeś do wyboru, Florencję, Neapol (odpada), Wenecję i Mediolan... i z tego co właśnie wyczytałam to właśnie Mediolan, ach... przynajmniej wiedziałam, ze północ Włoch...

A który z polskich generałów został odznaczony Orderem... Łaźni? Jeśli dobrze pamiętam :|

Edytowane przez Fanaa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Dziwne? A co powiesz na pytanie o to kto rozpylał jakiś syf nad Etiopią i w jakiej organizacji zaprezentowano przemówienie jakiegoś władcy z Etiopii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   

No to wszystkie modlitwy o Kamerun, Zimbadwe i Rosję poszły w niepamięć :huh:

Niestety, prawie cała matura to sprawy gospodarcze - zarówno źródła jak i wypracowanie.

Jestem zniesmaczony nieco, bo tego przy moich powtórkach nie brałem za bardzo pod uwagę.

Ale nie było tak źle.

Teraz tylko czekam na odp na onecie ;)

Jak wam poszło maturzysty kochane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Źle! :)

Ale... w sierpniu się poprawi :huh: A jak nie... to w przeciągu 5 lat ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

CKE postanowiła kryzysem w Was uderzyć ; ) Jeśli pamiętacie jakieś pytania to napiszcie, możecie między sobą je wymienić i porównać.

Na temat wypracowania o wypowiedzi proszę w temacie, który linkowałem wyżej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Częśc testowa była dosyc prosta:

1 pytanie dotyczące państw na podstawie krótkich fragmentów dotyczyło Egiptu Persji i Rzymu

2) do podpisania monety - kolejno grecka (ateńska), rzymska i arabska

3) bitwy:

najwczesniejsza z zestawu: Maraton

bitwa Macedończyków z Grekami - Cheroneja

bitwa Rzymian z Kartaginą - Zama

4)wydarzenia z historii Anglii w średniowieczu: bitwa pod Hastings i początek parlamentaryzmu

x) tytuły kolejknych rozdziałow dotyczyły wojny 30-letniej, a charakteryzowanym państwem moim zdaniem były Czechy

y) fałszywe było zdanie dot. papieża ogłaszajacego się więźniem Watykanu po zajęciu Państwa Kościelnego przez Niemcy (gdyż to Włochy zajęły PK)

Reszty nie pamietam

Z wyrazami szacunku

Wołodia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.