Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
as

Europa 33 - forum

Rekomendowane odpowiedzi

as   

Witam,

Czy zastanawialiście się jak to jest zmieniać historie? Zapewne tak, wielokrotnie...

Z myślą o takich właśnie osobach powstała gra - Europa 1933 Na czym to polega? Gra jest bardzo prosta, wcielasz się w postać historyczna w 33 roku (istniejąca, oczywiście) i bawisz się ze wszystkimi w realpolitik. Czy Hitler zremiltiaryzuje Nadrenie? Jak przebiegać będzie - o ile będzie - wielka czystka w ZSRR?

Twoja możliwa gra mogłaby dotyczyć wielu aspektów życia państwa - polityki wewnętrznej, polityki zagranicznej, gospodarki czy tez wywiadu. W państwach gra po kilka osób, tak, aby wspólnie wypracowywać rozwiązania dla państw.

Wszystko działa według określonego realizmu, to znaczy francuska myśl polityczna raczej nie będzie się kończyć desantowaniem. Odwzorowana będzie tez władza, to znaczy, ze w państwach demokratycznych - jeśli rząd będzie nieudolny - do władzy może dojść opozycja. W państwach totalitarnych rządzą Hitler, Stalin i Mussolini, ale oni tez potrzebują pomocników.

Nad całością rozgrywki czuwają moderatorzy.

Twoim zadaniem jest wspólnie z współ-graczami, za pomocą przemyślanej polityki, doprowadzić do osiągnięcia odpowiednich celów. Można organizować akcje wywiadowcze, sabotować czy - co jest przynajmniej na początku głównym instrumentem wpływów - działać za pomocą dyplomacji (zawierać traktaty). Przypuszczam, że po jakimś czasie wojna będzie nieunikniona.

Gra zaczyna się z dniem dojścia Hitlera do władzy.

Jaka wiec stworzymy alternatywna historie? Przekonamy się wkrótce, poniżej Link do forum, na ktorym toczy sie gra:

http://dyplo.nopio.com/

Pozdrawiam.

PS: W grze mamy juz lipiec 1933. W miedzyczasie polska przeprowadzila np blokade ekonomiczna Gdanska. Ogolnie troche sie dzieje, ale brakuje nam graczy (np w Wlk. Brytanii nie ma nikogo) dlatego pisze do Was :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się u was, ale... szczerze to nie mój okres 1933 za wcześnie, przecież dopiero co Paul von Hindenburg powołał Hitlera na stanowisko kanclerza w koalicyjnym rządzie. Dopiero co powstało Gestapo. Niemcy i Japonia wystąpiły z Ligi Narodów i co jeszcze hmm... Roosvelt ogłosił dokrytnę dobrego sąsiedztwa. Pomysł ciekawy i oryginalny pozostaje życzyć powodzenia w rozwoju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jokotoko   

Link mi niestety nie dziala.

Ja osbiscie polecam gre Heart of Iron, gdzie mozemy pozmieniac bieg historii, np. Zprzymierzyc się z niemcami i zdobywac moskwe, bądz rozpocząc wojne juz w 1936 zanim niemcy stały się potęgą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jarkos   

Super gra grywam w nią często dodam tylko ze na granicy Polsko Japońskiej wszystko po staremu. Martwi mnie tylko operacja lądowania w Panamie . ^_^:D:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ja osobiście polecałbym kupić grę w sklepie :twisted: , żadnego linka nie dostaniesz, bo to nie jest sieciówka tylko zwykła gra. A na przyszłosć polecam :google: , to nie boli. Skoro gra już padła to proponuję zamknąć temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kuba Pak   
Link mi niestety nie dziala.

Ja osbiscie polecam gre Heart of Iron, gdzie mozemy pozmieniac bieg historii, np. Zprzymierzyc się z niemcami i zdobywac moskwe, bądz rozpocząc wojne juz w 1936 zanim niemcy stały się potęgą

Ja gram na najtrudniejszym i najpierw sprowokowałem Litwę, któa na mnie napadła, to się Niemcy dołączyi przeciwko Litwie. Na to Francja Przeciwko Niemcom, to ja do Francji do sojuszu, rozbiłem Niemcy, a teraz pukam Belgie, żeby Maginota przejść:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ercha   

JARKOS a kim grasz ??

Ja najczęściej Niemcami i zawsze gdy szykuje sie do ataku na Ameryke to sie czas kończy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Strona już od dawna nie działa, zamykam więc temat.

Vissegerd Minister.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.