Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
FSO

Quiz II wojna światowa - edycja 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Panc   
Z góry przepraszam, że musieliście tyle czekać (...)

Rozumiem,ze byly klopoty kolo mostu , Hmm... à propos jesli jestesmy przy moscie to (nic innego nie chce mi przyjsc do glowy) na ile metrow (maksymalnie ) rozciagal sie tam pas obrony okreznej wzgledem lustra przeszkody wodnej ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem,ze byly klopoty kolo mostu , Hmm... ? propos jesli jestesmy przy moscie to (nic innego nie chce mi przyjsc do glowy) na ile metrow (maksymalnie ) rozciagal sie tam pas obrony okreznej wzgledem lustra przeszkody wodnej ?

Chyba nic rozumiem. Mogę prosić nieco jaśniej?

Edytowane przez Iwan Iwanowski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Panc   

Przedmoście w Arnhem bronione przez 2nd Parachute Battalion (plus kilka innych pododdziałów ) Johna Duttona Frosta miało dość niewielkie rozmiary. Dla przykładu obsadzone przez Paras budynki zamykały sie w liczbie 25.

Jaka była maksymalna długość odcinka obrony nad samą rzeką ?

Mozna strzelac...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przedmoście w Arnhem

Więc na drugi raz pisz zrozumialej. Nie to, żebym się wymądrzał, ale przyznasz chyba, że na całym świecie nie tylko w Arnhem jest most...? To tak wychowawczo na małym OT ;)

Jaka była maksymalna długość odcinka obrony nad samą rzeką ?

Gdzieś kiedyś zasłyszałem, że 40 metrów. Hłe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Panc   

To tak wychowawczo na małym OT : Frost=most,nie sadzilem ,ze trzeba wyjasnien e tej materii.

Drugiego razu nie bedzie .Termin Hłe jest mi nieznany, Moje pytanie anulowane, ochotnik zada nastepne.

Edytowane przez Panc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To tak wychowawczo na małym OT : Frost=most,nie sadzilem ,ze trzeba wyjasnien e tej materii.

Drugiego razu nie bedzie .Termin Hłe jest mi nieznany, Moje pytanie anulowane, ochotnik zada nastepne.

Hola, hola Szanowny Kolego, od wychowywania, jeżeli w ogóle, to są tu moderatorzy (choć najwłaściwsi są rodzice i nauczyciele) ;)

Quiz historyczny to nie teleturniej "Skojarzenia", pytania zadajemy w sposób jasny i autonomiczny, Iwan Iwanowski ma tu akurat rację, nie każdy musi być tak domyślny, żeby skojarzyć Arnhem.

Co do "Hłe", to nie bądźmy aż tacy zasadniczy. Nie ma lekko, pytanie dalej aktualne, prosimy o informację, czy kolega Iwan odpowiedział poprawnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Iwan Iwanowski ma rację, podbnie jak Viss dlatego:

- proszę o jasne zadawnie pytań, tak by można było bez domyślania się wiedzieć w czym jest rzecz

- moralizowanie lub inaczej "czjności rewolucjnej" rzeczywiście są moderatorzy

- odpowiedź na pytanie zadane musi być dana, lub byloby bardzo milo gdyby takowa padła, nawet jeśli zadający wycofuje się z pytania [z rożnych powodów]

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie - termin Hłe w naszej wrocławskiej gwarze oznacza coś w stylu Hę?, czyli Czy prawda?, czy na pewno?, czy faktycznie?. Proszę nie kasować tego postu! Piszę go tylko dla złagodzenia atmosfery.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, dosyć tego dobrego. Minął tydzień od zadania pytania, nie ma potwierdzenia poprawności jedynej udzielonej odpowiedzi, a więc pałeczkę przejmuje ochotnik. Jestem nim ja! Teraz zadam pytanie:

Co zawierała tak zwana "serwetka Churchilla"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Proponowany Stalinowi podział wpływów w Europie Środkowej i Południowej?

Dokładniej: na samym półwyspie bałkańskim. Grecja dla Wielkiej Brytania, a Jugosławia, Bułgaria, Węgry i Rumunia dla Związku Radzieckiego. Oczywiście zaliczam i przekazuję sztafetę koledze 1234!

Edytowane przez Iwan Iwanowski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
co to był memoriał żołyński?

Nie jestem pewien, ale to chyba był swego rodzaju dekret do dowódcy niemieckich sił okupacyjnych we wsi Żołyń, mający na celu likwidację tamtejszej gminy żydowskiej i wytępienie pozostałości po niej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   

Hehe, akurat to, co się pierwsze wyświetla na google to nie jest to ;) . Z Żydami to nic wspólnego nie miało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.