Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Chlodwig

Inżynierowie włoscy w XVI w.

Recommended Posts

Chlodwig   

Proszę abyście pomogli mi rozwiązać pewien problem.

Wiek XVI charakteryzował się na Morzu Śródziemnym silną działalnością piratów muzułmańskich. Jednym ze środków obrony przed piratami była fortyfikacja miast oraz budowanie sieci wież obserwacyjno obronnych, które umożliwiały ogłoszenie alarmu, kiedy tylko dostrzegano podejrzane żagle. Przykładowo w Hiszpanii korona zaangażowała dwóch słynnych inżynierów włoskich do ufortyfikowania Cullery, Javei, Villajoyosy na wybrzeżu Walencji. Jeden z nich opracował także plan budowy 36 wież dla wybrzeża Murcji, który to plan nie został jednak całkowicie zrealizowany.

Jak nazywają się ci znani włoscy inżynierzy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
w4w   

Jan Chrzciciel Antonelli (Gian lub Giovanni Battista Antonelli), który przygotował także plany fortyfikacji Murcji oraz Wespazjan Gonzaga (Vespasiano Gonzaga).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.