Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
abramowicz

Kamizardzi

Recommended Posts

Powstanie kamizardów nie jest znane w Polsce, zwłaszcza wyczyny armi królewskiej przy których dragonady bledną oraz rzezie dokonywane przez bractwa katolickich rycerzy wiary. Czy Wandea byłaby możliwa bez masakr na kamizardach dokonywanych w imię wiary katolickiej?

Kamizardzi walczyli w imię Chrystusa, tego który stoi po stronie sprawiedliwości, wolności, człowieczeństwa, świadomości, przeciw ciemiężycielom, hipokrytom, przekupniom, lichwiarzom i hedonistom.

Edited by Kadrinazi
Prosiłbym o nieco solidniejsze podejście do ortografii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę zapytać o źródło tych rewelacji? Stłumienie powstania kamizardów i Wandea to dwie różne sprawy i porównywanie ich jest wielce niestosowne. Represje były typowe dla owych czasów ( np wobec chłopskich buntów ), rzezie nie były spowodowane odgórnym rozkazem lecz samowolą rozpasanego żołnierstwa. Natomiast w przypadku Wandei mamy do czynienia z planowym ludobójstwem w imię ideologii, prowadzonym z systematycznością i dokładnością, oraz planowanym centralnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.