Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jurand

Uzbrojenie wojsk niemieckich walczących z II Korpusem

Recommended Posts

Jurand   

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem modelarzem i planuję wykonanie kilku dioram przedstawiajacych walki wojsk II korpusu we Włoszech. Chciałbym dotrzeć do informacji jakiego typu pojazdy były na uzbrojeniu jednostek niemieckich walczacych przeciw naszym oddziałom w 1944 i 1945 we Włoszech. W szczególności interesowałyby mnie zdjęcia i informacje jakie wersje dział szturmowych i czołgów były na wyposażeniu 26 niem. dyw. pancernej, 242,907 i 914 brygady dział szturmowych (czy były już wszystkie wyposażone w sturmgeschutz III G czy były tam tez jeszcze sturmgeschutz III F).Dziękuje za jakiekolwiek informacje na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jurand   

Dzięki czy może wiadomo z jakiego oddziału te działa? Interesowałyby mnie szczególnie zdjęcia sdkfz142/1 tzn sturmgeschutz III F lub F8.

Share this post


Link to post
Share on other sites
FSO   

Witam;

tak ogólnie : zalecam poszperanie po necie w kwestii wymiarów wyglądu i innych - zdjęć jest multum, dokladniejsze opisy i hstorię znajdziesz np u Ledwocha: Niemieckie wozy bojowe 1933 - 1945.

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
P@blo   

Nie wiem w jakiej dyw.uczestniczyły SdKfz 165.Brały udział w walkach na froncie wschodnim, we Włoszech i na zachodzie Europy.Jego działa samobieżne wyposażone były w ciężką haubicę kalibru 150 mm.Produkowane były w podwoziu na bazie czołgu PzKpfw IV.Waga-ponad 27 ton.Obsugiwało go 7 osób.

Co do zdjęć odpowiedzią jest google.StuG III Ausf.F:

http://klub.chip.pl/krzemek/stug_iii/stug_87d.jpg

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
mch90   

Ciekawym uzbrojeniem niemieckim na które natknęli się m.in. pancerniacy z 2. BPanc pod Piedimonte (a czytałem, że również i na Linii Gotów, nie pomnę, czy nie w innych zakątkach Włoch) były pantherturme- stanowiska z wieżami Panter. Pisał o tym Tymieniecki w "Na imię jej było Lily".

Oto zdjęcie:

chertej001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
FSO   

Witam;

mach90: na marginesie takich Pantherthume bylo już w czasie późniejszych walk w miastach niemieckich nieco więcej n.p. Berlin]. W sumie niewielki koszt "produkcji", duże zagrożenie dla atakujących przemawialy za taką formą obrony. Nie bez znaczenia byl fakt, że przemysl niemiecki produkowal z oczywistych powodów coraz mniej czolgów, zaś w zniszczonych czolgach nie zawsze wieże byly rozbite...

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.