Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Znalazłem na strychu...

Rekomendowane odpowiedzi

mer   

Czy znaleźliście coś na strychu lub na jakimś bazarku z IIWŚ? Ja miałam zieloną menażkę WP, dzisiaj kupiłam sobie manierkę US Army - z pokrowcem :wink:

powiem, że jestem zadowlona - kiedyś mój tata miał jeszcze hełmofon "ruskich tankistów" oraz niemiecki hełm - bez wkładu :lol:

a wy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem na wsi przy domu rodzinnym mojego dziadka w Załawie menażkę, chyba niemiecką. Jest metalowa i trochę pognieciona. Na gwincie napisane jest "FWBN47" (F i 4 jest trochę zamazane).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RadekD   

Ja u siebie znalazłem żółta skrzynie po amunicji, kupe niemieckich gazet, Ostatnio rozmawiając z babcią dowiedziałem się że w mijscu gdzie aktualnie mieszka ok. Latowicza powiat Mińsk Mazowiecki znajdowało się rosyjskie polowe Lotnisko oraz okopy miejsce to było bombardowane bo są leje po bombach po wojnie uciekli ale cz cos zostało pewnie zostało rozkradzione zostały tylko bomby które ludność wysadzała, myślę zę jesli przeszedł by się ktoś po tych polach z wykrywaczem metali można by coś znaleść choć nie jestem do końca pewny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A ja, jako że mieszkam przy eks-niemieckim lotnisku i garnizonie wojskowym znalazłem u siebie:

-kompas z myśliwca(prawdopodobnie Bf-109 lub FW-190)

-kilka blach w szarym kolorze, aluminium, prawdopodobnie części poszycia

-kilka ksiązek niemieckich, w tym ''Die Wehrmacht'' z 1940r. oraz ''Stukas'' z 1941r.

-kilka przedwojennych polskich ksiązek, w tym ''Opowieść lotnicza'' z 1937r., Lwów

-śmigło z Po-2 i połowa śmigła Pipera

-bagnet-nóż polskich spadochroniarzy z 1.PSBS

-kompas z Pipera

-hełmofon z rosyjskiego czołgu, powojenny, z 1980r

-hełm z 1950r.

-przedwojenny pas oficerski oraz kurtka lotnicza

-oficerki radzieckie z 1960r. i kabura do TT

-kufel do piwa, niemiecki ze szkoły kawalerii w Hanowerze, 1938r.

-scyzoryk Kriegsmarine z 1943r.

-ogłoszenie z Kowna, 1942r. oraz mnóstwo polskich i sowieckich dokumentów dot. mojego dziadka

I to by było na tyle :arrow: , choć zazdroszczę każdemu z grupy rekonstrukcyjnej :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A mam jedno pytanie: ile nabojów i jakiego koloru?A ten dokument to skąd?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nabojow to bylo kilka znalazlem 3 lata temu dziadek je wzial powiedzial z czego, a dokument byl o jego dziadku(kolegi) i znaleslismy go schowanego w piwnicy w takim przedwojennym domu

[ Dodano: 2008-01-07, 17:31 ]

z reszta znalazlem jeszcze inne rzeczy, niemieckie ale przedwojenne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pepe289   

A ja znalazłem nad Odrą Panzerfausta. Chyba pozostałość po obrony granic III Rzeszy przed Armią Czerwoną. Troche huku narobiłem bo wiecie jak to z niewypałami policja straż saperzy :mrgreen: I kilka łusek na swoim podwórku to wszystko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
0jciec   

Ja znalazłem:

-3 książeczki polskich oficerów z '39 (po 17 września schronili się u mojego pradziadka i zostawili je, wzięli cywilne ubrania, ale mundurów kurczę nie zostawili)

-2 naboje kal. 7,92, jeden z '31, drugi z '32 lub'43 (uszkodzony, trudno odczytać) na taśmie

-butelkę po oranżadzie z okupacji niemieckiej

-hełm M34

-dwie polskie manierki z LWP (z czasów wojny jeszcze)

Wiem gdzie dziadek zaraz po wojnie zakopał pepeszę z nabojami. :)

Poza tym mam jeszcze płaszcz LWP mojego dziadka, ale powojenny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
3 książeczki polskich oficerów z '39 (po 17 września schronili się u mojego pradziadka i zostawili je, wzięli cywilne ubrania, ale mundurów kurczę nie zostawili)

Spróbuj przeczytać, gdzie byli zmobilizowani, i w jakim pulku służyli.

2 naboje kal. 7,92, jeden z '31, drugi z '32 lub'43 (uszkodzony, trudno odczytać) na taśmie

Na taśmie ? A może na łódce (jedna łódka miała po pięć szt. nabojów), a kal. to jest chyba mauzerowski ?

Poza tym mam jeszcze płaszcz LWP mojego dziadka, ale powojenny.

Zapinany jeszcze na haftki pod szyją ?

Skąd: Niedrzwica Duża

Ta Niedrzwica, leżąca w połowie drogi pomiedzy Kraśnikiem a Lublinem ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.