Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Narya

Rola oszustwa ks. Piotra Bartłomieja

Recommended Posts

Narya   

Jakie znaczenie miał wymysł tego kaznodziei o tym, że w skarbcach Antiochii jest ukryta włócznia, którą przebito bok Chrystusa? Ademar z Le Puy nie wierzył tej pogłosce, bo wiedział, że ta relikwia znajdowała się w skarbcu Konstantynopola? Kiedy upadła "relikwia antiochieńska"? Czy relikwia Krzyża Św. w Jerozolimie później miała silniejsze znaczenie dla relikwii Piotra Bartłomieja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Św włócznia, która przebito konajacego na krzyżu syna bożego miała za zadanie podnieść na duchu oblężonych crucesignati wewnatrz murów Antiochii. Przypominała Frankom, ze Bóg nadal stoi po ich stronie. Innego wyjścia nie było by odeprzeć atak wojsk muzułmańskich. W takiej sytuacji należało wszystko postawić na jedną kartę. Trzeba było podnieść ducha bojowego chrześcijan. Kurbugha popełnił jeden błąd-pozwolił rozwinąć szyki chrześcijanom pod Antiochią zamiast od razu zaatakować pozycje krzyzowców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.