Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   
która była delikatnie położona na wodzie, gdzie powoli dryfowała w kierunku północ ? południe.

Chyba raczej ustawiała się na linii północ południe.

Osiągnięcia to Chińczycy może i mieli ale w tak skostniałym państwie nie wyszło to poza sferę ciekawostek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   
Chyba raczej ustawiała się na linii północ południe.

Szszsz... ja bym powiedziała nawet, że uległa przegrupowaniu. :]

Osiągnięcia to Chińczycy może i mieli ale w tak skostniałym państwie nie wyszło to poza sferę ciekawostek.

Skostniałym? Nie bluźnij.

Chiny to wspaniały kraj był, teraz też jest wspaniały, bo tani. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ale jaki brudny!

W zeszłym roku byłem dwa razy w Ningbo.

Zgroza!

A w porcie bałagan nie do opisania!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

W Chinach wynaleziono proch oraz strzelby, stamtąd powędrowały one do Europy gdzie zostały udoskonalone i na powrót trafiły do Chin i Korei oraz całej reszty.

Chiny były państwem uczonych gdzie popyt na książki był przeogromny, dlatego wydały na świat Konfucjusza który był wielbiony przez cesarzy i ówczesne elity.

Nie widziałeś prawdziwych Chin, to nie mów. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Cóż, znowu wykraczamy poza ramy tego tematu. Ja zaraz znikam na kilka dni ale Ciebie to zrugają.

Każda z większych cywilizacji ma swoje powody do dumy.

Mimo tych wszystkich wspaniałych rzeczy, króre powstały w Chinach to jednak właśnie w Europie a nie tam zaistniały warunki do ich praktycznego wykorzystania.

To trochę jak z Kolumbem. Wszyscy wiedzą, że przed nim w Ameryce byli Wikingowie, bardzo możliwe, że i inne nacje ale to właśnie on otworzył nowy rozdział w historii tego kontynentu (no i Europy).

Tak więc nie przeceniałbym Chińczyków. Byłem tam kilka razy i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że są przyjemniejsze miejsca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Inga   

Wiem że odbiegamy od tematu, ale żeby zakończyć to w miarę ładnie: wszystko zależy od świadomości ludzi żyjących w danej epoce. Załóżmy że wymyślają coś fajnego, być może przełomowego, ale też w tym momencie nie widzą żadnych możliwości zastosowania wynalazku u siebie, porzucają go więc na wiele lat. Po tym czasie ktoś na nowo odkrywa zapomnianą rzecz i oznajmia światu, że oto odkrył dla niego genialny wynalazek jak np proch. W Chinach używano go do produkcji fajerwerków, a dopiero później użyto jako broni.

Cenię Chiny za historię, terakotową armię, mumie oraz czerwony jedwab na naprawdę odjazdowe suknie. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
M Cremo - Zakazana Archeologia

Kto chce niech przeczyta.

:rolleyes:

Ja przeczytałem na pierwszym roku studiów i dzięki tej książce zacząłem się zastanawiać jak to jest z tą ewolucją i z tym wszystkim czego nauczyłem się na jej temat w szkole. Wychodzi na to, że najłatwiej jest przyjąć jedną wygodną wersję i się jej trzymać, a jeśli pojawiają się dowody przeczące oficjalnej wersji to trzeba je zamieść pod dywan. Ludzka mentalność jest straszna.

Czytałem też Boga Urojonego Dawkinsa i dalej nie wierzę w teorię ewolucji, a już na pewno nie wierzą w obecną wersję tej teorii.

Edytowane przez Poszukiwacz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ty to masz dobrze. Nikt Cię już nie opieprzy, że robisz OT. Co było tak inspirujące. Ech. Gdzie ten Granat ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Czytałem też Boga Urojonego Dawkinsa i dalej nie wierzę w teorię ewolucji, a już na pewno nie wierzą w obecną wersję tej teorii.

To jest dobre.

Czytałem Newtona i Einsteina w teorię powszechnej grawitacji też nie wierzę, tym bardziej w najnowszą wersję, że dzieci przychodzą na świat w rezultacie zapłodnienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Wiesz co Harry! Ewolucja zadbała by zapłodnienie nie wymagało grawitacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Nie wierzę ani w grawitację, ani ewolucję ani zapłodnienie. Jedno zdanie, trzy półprawdy! = jedno kłamstwo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Nie wierzę ani w grawitację, ani ewolucję ani zapłodnienie.

Co robi pruska musztra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Co robi pruska musztra.

Zabija myślenie, w czym nas upodabnia do normy społecznej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A dziwne bo tu ją (grawitację) jeszcze Waćpan dostrzegał:

https://forum.historia.org.pl/topic/7358-co-to-sa-szklane-koraliki-i-perkal/page__view__findpost__p__105221

Wydłużanie takiej lufy, powoduje znaczy przyrost w masie broni, a jednocześnie mocno przesuwa środek ciężkości do przodu. Utrzymanie takiego "grzmota" lewą ręką, w linii poziomej i wycelowanie staje się coraz trudniejsze.

Secesjonista napisał:

Tak na marginesie mam taką uwagę, skąd tytuł "Zakazana archeologia" skoro autor wydaje książki będące bestsellerami?

Wiesz co Secesjonisto. Już w Biblii opisali, że popyt np na jabłka wzrasta gdy się użyje słowa zakaz. A to były dopiero początki ludzkości (tej bez ewolucji, ale z zapłodnieniem).

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.