Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Bryśka

Polacy niewolnikami Żydów?

Rekomendowane odpowiedzi

marcin92   

wszyscy przywódcy BUNDU-żydowskiej partii socjalistycznej którzy w 1939 roku wpadli w ręce NKWD do 1941 roku zostali rozstrzelani

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eginthen   

Podany przez Ciebie przyklad tej ,, jedynej organizacji BUNDU ,, w czasach Stalinizmu nie mial wielkiego znaczenia na mordy dokonywane przez Zydow sprzyjajacych NKWD i Stalinowi . Na wsiach Bialorusi wkraczajacych Czerwonoarmistow witali ochoczo Zydzi . Poniewaz ,, wierzcholek ,, Partii Komunistycznej w ZSRR tworzyli Zydzi , wysokimi oficerami w NKWD byli najczesciej Zydzi (noszacy rosyjskie nazwiska ). Co ma ,, socjalizm ,, do ,, Komunizmu ,, z ZSRR z czasow Stalina . Otoz nie ma nic wspolnego (to byla wojna , Stalin potrafil tez zabijac swoich rodakow Gruzinow ). Nie zapominaj przy tym ze jak w kazdym narodzie sa ludzie ,, uczciwi i kanalie ,, . Jest taka wies na Bialorusi , ktorej wszyscy polscy mieszkancy zostali zamordowani w bestialski sposob przez ich zydowskich sasiadow przy wspoludziale NKWD.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

eginthen: mówienie ogólniakami: "są wsie"; przy wspóludziale NKWD i in, jest wygodne. Napisz dokladnie. Z tego co wiem, to Polacy w '41 r. "odbijali sobie" nienawiść do komunistów na Żydach, poprzez proste równanie komunista = Żyd. Piszę o Jedwabnym, ale to jest symbol tego co się dzialo. Bez pomocy Polaków, coś takiego by zaistnieć nie mogło nijak. Patrz - duńską postawę względem polityki niemieckiej.

Wyjaśnienie: Żydzi witali RKKA i ZSRR z nutą nadzieji gdyż w przeciwnieństwie do Polski dawał szansę braklu antysemityzmun - wszelkie narody w ZSRR byly równe niezależnie czy dotyczyło to praw [do pracy i donoszenia] i obowiązkow [dotyczy to aresztowań i wywozu nad M. Białe]. Poza tym bardzo szybko okazalo się, że postawa radziecka względem prywatnej wlasności; a należy pamiętać że to właśnie Żydzi opanowali rzemioslo i wytwórczość, bylą taka a nie inna i wielu z nich stracilo swoje warsztaty. Ich postawa w wyniku tego - także się zmieniala.

Poza tym - pół biedy kiedy jest jedna kanalia na setkę uczciwych, a nie jeden uczciwy na kilka kanalii. Tym bardziej, że II wś sprawiło, że zginąl niemal caly naród żydowski, z czego prawie wszyscy Żydzi jacy mieszkali w Polsce przed wojną. Poza tym zachowania spolecznę i nie tylko, pozwalają wyciągać ogólne wnioski dotyczące nastrojow spolecznych przez, w czasie wojny i po niej i oceniać ich wpływ na to co się dzialo.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin92   

co nie przeszkadzało Duńczykom robić kase na przewożonych i przejmować ich mienie,oczywiście daleko im do wyczynów ludzi z Jedwabnego,ale rodzimej kanali też mieli sporo np.w Gestapo,SS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eginthen   

T FSO /swoje rozumowanie opierasz na tym , ze jedynmi ofiarami II wojny swiatowej byli wylacznie Zydzi , a ci ,, wredni Polacy jeszcze do tego sie przyczynili . Chyba zartujesz . Zydzi byli ofiarami II wojny swiatowej . Tylko my nie pwinismy jako Polacy zapomniec , ze Nasz narod tez byl zabijany i przesladowany w tej wojnie . I to przez kogo ,, przez Zydow ,, . Zasylam Tobie link http://pl.wikipedia.org/wiki/Skidel takich wsi bylo wiecej , jednak nie mam czasu na ich wyszukiwanie . W czasie okupacji Radzieckiej , nawet niemieckiej dzalala na wschodzie partyzanka zydowska , wspomagana przez komunistow , napadala ona na gospodarzy narodowosci polskiej , byly to nie tylko grabieze , bo byly to przede wszystkim mordy . Jak wyszukam nazwisko przewodcy tych partyzantow , to napisze .

A co do Dunczykow , to prawda kazdy przedewszystkim chcial wyciagna dla siebie korzysci materialne z tej wojny .

Nazwisko przewodcy zydowskiej partyzantki to : Tewje Bielski . Nikogo nie chce oskarzac , Zydzi mogli nam wypominac Jedwabne , a my mozemy przypomniec im Tewje Bielskiego .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JJ   
Nasz narod tez byl zabijany i przesladowany w tej wojnie . I to przez kogo ,, przez Zydow".

No i wszystko jasne. Pan z wiadomej orkiestry. Wpadłeś tu po to by ratować nasz patriotyzm? Dla Twojej wiedzy- Żydów polskich tez wywożono na Sybir.

Zaznaczam, że temat dotyczy rzeczy nieco innych niż te, o których chcialbys abysmy omawiali. Moze rzeczywiscie znajdz jakies konkrety i podziel sie z nimi.

Nawet narodowo nastawiony IPN stwierdzil ze Bielskich nie bylo w Nalibokach. Po co wiec tu te rewelacje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

eginthen - i jak rozumiem w owm miasteczku, pierwsze co owi Żydzi zrobili po przejęciu wladzy, lub raczej kilka osób - komunistów - przejęlo, lub probowało ją przejąć. Po przejęciu pierwsze co zrobili to rozstrzelali policjantów polskich, i KOP, po czym załatwili kilku bogaczy i rozgrabili ich majątek a na koniec, zabili miejscowego proboszcza?. Nie wierzę. Poza tym było prawo wojenne i w momencie zamachu na władzę zwykle najpierw strzelano potem pytano się o co szlo.

Co do owej partyzantki, to w radzieckiej nikt nie sprawdzal raczej narodowości patrzono na poglady a w polskiej i owszem, a byly takie dla której Żyd to było zło gorsze niż Niemcy.

Poza tym: nie pisalem że narod polski nie byl ofiarą wojny - był i owszem. Twierdzę tylko, że z jednej strony był ofiarą z drugiej katem - przykładając swoje, wcale niemałe "zalugi" do tego, że z mniejszości żydowskiej przedwojennej żyjącej w II RP ocałaly naprawdę pojedyncze jednostki, nie mogące zaznać spokoju nawet po tej rzezi jaka miala miejsce w latach wojny. nie moglli zaznać spokoju bo ich bliźni miali na sumieniu coś więcej niż tylko oszukiwanie N., wielokrotnie było to ludzkie życie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eginthen   

Do JJ , przepraszam , a z jakiej ty jestes orkiesrty ?? Nie kumam ?? Co ma to do mordow dokonowanych przez Zydow na Polakach , ach czyzby o tym nie WOLNO wspominac . Czyzby sa tacy nieskazitelni ?? Nie rosmieszaj.Wlasnie po to jest ta dyskusja aby wszystko sobie wyjasnic . Bylo Jedwabne i byl morderca Tewje Bielski. Pan/i JJ uwaza ze jestem fe , bo jak SMIEM upubliczniac zbrodnie zydowskie na Polakach . Niestety nie o to mi chodzi . Z mojej wiedzy Polskich Zydow nie wywozono na Sybir , co wiecej to wlasnie oni donosili NKWD , ktorzych Polakow nalezy zaladowac w bydlece wagony .

Edytowane przez FSO
Spokojniej - bez wycieczek osobistych i uszczypliwości

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

eginthen: jest jeden problem - o ile zbrodnie dokonywanie na Żydach przez Polaków lub z ich wspóludzialem są dość dobrze udokumentowane przez Niemców z jednej strony, z drugiej przez samych Żydów, z trzeciej - pośrednio - przez tych którzy w nich uczestniczyli poprzez ich obecne zachowanie. Piszę poprzez zachowanie gdyż niechęć do rozmów o tym co się dzialo lat temu ileś, o tym że ten zegar i tamten obraz są zrabowane z domu tego kto leży pod lasem. Świadectwa ze strony żydowskiej [wspomnienia] ze strony polskiej [getta lawkowe też są].

Problemem jest fakt, że szukając jako naród wytumaczenia tego co się dzialo szukamy wszystkiego: od rzeczy kuriozalnych [krew na macę] poprzez nieco bardziej "polityczne" bo to "panie komuniści byli jeden w drugiego" do zwyklej nienawiści międzyludzkiej. To że Żydzi wiązali dużo większe nadzieje z systemem komunistyczym, nie będąc jego zapalonymi zwolennikami bylo związane z traktowaniem ich przez II RP. Poza tym - ciekawe ilu bylo Bialorusinów, Litwinów i in, mniejszości w partii komunistycznej a ilu Polaków? To dlaczego system nie pasowal Żydom - pisalem.

Poza tym jeszcze jedna sprawa - nie jest dobrze kiedy na oskarżenia, skądinąd sluszne o antysemityzm, szmalcownictwo i in. reagujemy troszkę jak dziecko - fakt, że nasz przeciwnik [chucherko] leży pobity nie oznacza tego że on zacząl i chcial nas pobić [nas - mocarza...]. Troszkę przypomina to powody rozpoczynania wojen przez RKKA. Przecież gdzieś ktoś tam coś zorganizowal - tzn. próbę przejęcia wladzy. Pytanie: ile osób zginęlo w jej trakcie. Do tej pory nie dostalem na nie odpowiedzi.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JJ   
Do JJ , przepraszam , a z jakiej ty jestes orkiesrty ?? Nie kumam ?? Co ma to do mordow dokonowanych przez Zydow na Polakach , ach czyzby o tym nie WOLNO wspominac . Czyzby sa tacy nieskazitelni ?? Nie rosmieszaj.Wlasnie po to jest ta dyskusja aby wszystko sobie wyjasnic . Bylo Jedwabne i byl morderca Tewje Bielski. Pan/i JJ uwaza ze jestem fe , bo jak SMIEM upubliczniac zbrodnie zydowskie na Polakach . Niestety nie o to mi chodzi . Z mojej wiedzy Polskich Zydow nie wywozono na Sybir , co wiecej to wlasnie oni donosili NKWD , ktorzych Polakow nalezy zaladowac w bydlece wagony .

Twoje nieskrywane skłonności do uogólnień i brak konkretów raczej pogrążają Twoje wywody. Jak już zauważyłeś nikt nie zakneblował Ci ust i nie zabiera swobody wypowiedzi czego dowodzą Twoje posty. A to że ja się z nimi zupełnie nie zgadzam i uważam je za żenujące to już moja prywatna sprawa. Nie wiem czy jesteś fe czy wręcz przeciwnie więc się nie wypowiadam na ten temat.

Aluzja z orkiestrą natomiast tyczy się Twoich poglądów oczywiście. "Śmiem upubliczniać zbrodnie żydowskie na Polakach." A co Ty takiego upubliczniłeś poza inwektywami w stosunku do innej grupy etnicznej? Zabawne jest to zdanie - jakby Cię zaraz ktoś miał zamiar za nie obdzierać ze skóry, gdy w rzeczywistości wywołuje u innych tylko zażenowanie.

"To właśnie oni..." - to zdanie byłoby smutne gdyby nie było takie oczywiste, że w końcu padnie w Twoich wypowiedziach. W rzeczywistości głównymi donosicielami byli nie przedstawiciele mniejszości narodowych ale rodzimi kolaboranci. (por. np. Marek Wierzbicki "Ofiary i Kolaboranci" Rzeczpospolita 27 września 2003 s. A10). Dlatego w 1941 r. tak wielu łatwo było iść na współpracę z Niemcami - po prostu trzeba było zabić świadków swojego własnego upadku, swojej hańby. Bo jak można znieść, że ludzie, którymi pogardzam, okazali się ciut lepsi ode mnie? Nawet mordercy z Jedwabnego współpracowali z NKWD.

A jeśli idzie o wiedzę to ją możesz zawsze uzupełnić. Nie słyszałeś o Żydach w armii Andersa? Skąd się w niej wzięli? Dedukcja taka trudna? Żydzi stanowili 20 procent wywiezionych. Więc nie ufaj jeszcze tak bardzo swojej wiedzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eginthen   

Do JJ , przepraszam , ale to ty sypiesz inwektywami . A te 20 % Andersowcow to wyssales z palca , no coz propaganda robi swoje ( do Armii Andersa mozna bylo dostac sie tez droga przez Rumunie ).

Szanowny przedmowco i nie uzywam tu uogolnien , bo tych wsi na Bialorusi to byly setki , setki bylo przypadkow exterminacji Polakow przez Zydow na kresach i wcale ta grupa spoleczna nie byla w mniejszosci na kresach.

Z przekazow w rodzinie wiem , ze NKWD zabilo stryjkow i wujow mojego ojca , moi krewni byli tego swiadakami . Wiec tu nic nie zmyslam Jakie ogolniki ? Swiadkami naocznymi tych zajsc sa moi krewni , a nawet znajomi . Po tych czystkach w 1940 roku ludnosc polska na kresachstanowila 30% a zydowska 70% . A historii to ty sam powinenes sie pouczyc . Nienawisc do innych ,, nacji nie ma z tym nic wspolnego ,, . PRAGNE TYLKO wyjasnic jaka role odegrali oni w czasie IIws na kresach w exterminacji Polakow , i tylko za to nazwymyslales mi . Poniewaz nie czytasz z uwaga, to powtorze ,, w kazdym narodzie sa uczciwi i kanalie ,, .

I to nie sa inwektywy , chcesz mi wytknac brak oglady ?? To sie sam osmieszyles , bo sam sypiesz ogololniki .

PS. Nie zamierzam podawac nazwis krewnych zabitych przez NKWD, moj ojciec od zgloszenia w IPN zbrodni , dostal po 5 latach odpowiedz , z braku dowodow (dokumentow) sprawa zamknieta , tak wiec IPN to mial gdzies. NKWD nie spisywala listy z nazwiskami pomordowanych , ciala pozabijanych krewnych porzucano przy drodze . Innych kuzynow ojca (kobiety i dzieci ) wywieziono na Sybir , niestety nie wszyscy przezyli te podroz , zmarli z glodu w wagonach bydlecych .

Tak wiec moj Szanowny przedmowco kieruje mna tylko chec ukazania ,, nagiej ,, prawdy o tamtych czasch . Tematem tej dyskusji jest ,, Polacy niewolnikami Zydow ? ,, wedlug mnie ,, Polacy byli rowniez ofiarami Zydow ,, . No coz nie kazdemu musi sie to stwierdzenie podobac .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JJ   

Wiesz,

może problem jest w tym, że ja nie miałem takiej licznej rodziny, żeby mi wyliczyła ilu dokładnie było Żydów i Polaków na Kresach. A może po prostu staram się czytać co autorzy wielu prac naukowych badali latami, a nie tylko słuchając co moja babcia widziała ze swojego podwórka. Ja jej wierzę, ale musowo jej perspektywa była w tej sytuacji, nie z jej winy zresztą, mocno zawężona.

Zauważyłem że w Twoich (czy Twojej rodziny) wyliczeniach Polacy i Żydzi stanowią dokładnie 100 % mieszkańców. Więc rozumiem, że Ukraińców i Białorusinów tam w ogóle nie było? Także wybacz, ale znów niczego nie wyjaśniłeś. Moi krewni też byli świadkami wielu rzeczy, ale raczej nikt nie będzie traktował ich przypuszczeń czy osądów jako sprawdzonych empirycznie faktów. To że po ojca mojej babci przyszli w 1939 kolaborujący z Sowietami sąsiedzi i wśród nich znajdował się Żyd nie oznacza, że ma ona już asumpt do tego by twierdzić, że „Żydzi dokonywali eksterminacji Polaków”.

A Ty tak właśnie robisz. Zrzucasz winę za horror okupacji Kresów na Żydów.

Z przekazow w rodzinie wiem , ze NKWD zabilo stryjkow i wujow mojego ojca , moi krewni byli tego swiadakami. Wiec tu nic nie zmyslam
Czyli NKWD = Żydzi? Właśnie to jest "znana orkiestra" eginthen.

Poza tym nie napisałem że Żydzi stanowili 20 % Armii Andersa tylko że stanowili taki ułamek ludzi wywiezionych przez bolszewików na Syberię. W Katyniu też zginęło ich całkiem sporo (m.in. naczelny rabin WP). W armii Andersa która wyszła z ZSRR było ich ok. 5 tysięcy czyli ok. 7 %.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

eginthen - JJ ma rację i to ogromną. Kresy byly zamieszkane przez mniejszości narodowe, wśród których byli Żydzi, poza tym Białorusini , Ukraińcy, Litwini i kto tam jeszcze. Problemem wśród tych nacji stanowil nacjonalizm Polaków i ich uprzedzenia podtrzymywane i odgrzewane przez władzę właśnie względem mniejszości.

Jsak pisałem - pogromy są akurat udokumentowane bardzo dobrze [źródel jest dość - jakie pisałem] niestety w drugą stronę prócz jednej próby przez ciebie wskazanej nie ma nic. Co ciekawe nawet nie podano w niej ilości ofiar i rannych, co oznacza że raczej bylą to próba i "walka na sztachety" i kilka guzów. Gdyby były ofiary pisano by o tym.

Opisywanie rzekomych zbrodni metodą przyszli oni w sile trzydziestu chłopa oczy im płonęły i wymordowali naszą biedną rodzinę nie jest żadnym dowodem tym bardziej, że nie ma to potwerdzenia w dokumentach. Żadnych. Rosjanie, czy komuniści po wejściu na teren polskich kresów nie patrzyli na to w jakiego Boga ktoś wierzy, tylko jakie ma papiery i jaką funkcję pełnił w czasie II RP. Inteligencja i wyksztalceni jechali na Sybir. Bez różnicy czy byli obrzezani czy nie byli. Są nawet gdzieś wspomnienia Żyda wywiezionego na Sybir "w Kazachstan" w pociagu i na miejscu Polacy traktowali go jako "gorszego" dopiero obrzezani miejscowi niemal "ręcznie" wytlumaczyli Polakom że tu są inne stosunki.

Każda zbrodnia musi mieć jakieś ślady materialne czy ślady. Mówienie "bo Zydzi" niczego nie oznacza, a jak na razie to mamy Jedwabne i im podobne wydarzenia, mimo wyginięcia niemal calego narodu, dość dobrze udokumentowane i pośrednio i bezpośrednio, a rzekomo dotknięty w setkach ofiar naród nie może udokumentować choćby jednej.

JJ ma rację - jest to próba "wybielenia" swoich zachowań i swoich win poprzez wyimaginowane "oni też bili", a doszukiwanie się w funkcjonariuszach NKWD czy inszej policji Żydów jest blędem - tam nie patrzono w papiery patrzono w poglądy. Z owymi próbami wybielenia jest problem - nie bardzo jest skąd wziąć dokumenty i niezależnych świadków na takie zachowania. Ogólniki bez dowodów to najgorsza z możliwych rzeczy.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Opisywanie rzekomych zbrodni [...] nie jest żadnym dowodem tym bardziej, że nie ma to potwerdzenia w dokumentach. Żadnych.

FSO gwoli ścisłości zeznania świadków też są dowodem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eginthen   

Do FSO , widzisz teraz to ja Tobie nie wierze , ogolniki ?? Niestety to jest prawda o mojej rodzinie , no coz dokumentow NKWD nie zostawilo z prostej przyczyny , NKWD nie spisywalo list swoich OFIAR , bo po co to im bylo do statystyk , chwalic sie zbrodniami nie zamierzali (poprostu przyszli aresztowali , maltretowali i strzelili w leb) nie pozostawiajac sladu na papierze . Niestety nie masz w przypadku mojej rodziny racji , byla exterminowana ( zabitych krewni zbierali po rowach i grzebali , no tak na to potrzebny jest Tobie dokument z pieczatka NKWD?) . PS. Co do innych nacji przed wojna , to wiekszosci kresy (Bialorus) zamieszkiwali Bialorusini , nastepnie Polacy , nastepnie Zydzi , troche Tatarow , Litwinow , Cyganow, 1% Ormian , za to na Ukrainie przewazali Ukraincy , Polacy , Rosjanie,Zydzi . Poprostu chcesz udowodnic ,ze Zydzi nie uczestniczyli w mordach na kresach wspolpracujac z NKWD . Ze to wszystko co tutaj opisuje to FIKSJA . Niestety ale musze Ciebie zasmucic , bo to mialo miejsce i to jest fakt . Niestety nie zrobisz ze mnie ,,niewolnika ,, , twoich pogladow . Ze wspolodpowiedzialni oprawcy moich krewnych to ,,cacy ,, . A Polacy to bee . Oprawcy z NKWD nie musieli prowadzic dokumentacji o swoich ohydnych czynach , poprostu mordowali nie liczac ludzi , zabijali Polakow .

Wspominasz , ze nigdzie o tym sie nie pisze , alez pisze sie tylko nie jest to tak upubliczniane jak zbrodnie na ludnosci zydowskiej , a dlaczego to proste : media sa w rekach Zydow . Nasz narod nie ma sposobnosci przypominac o swoich krzywdach . Za PRL u, mozna tylko bylo oficjalnie rozprawiac o zbrodniach niemieckich . A za IV RP , rozprawia sie o zbrodniach rosyjskich . Lecz bledem jest pomijac zbrodniarzy zydowskich , ktorzy obok zbrodniarzy bialoruskich i ukrainskich dokonywali ludobujstwa na Polakach . Oczywiscie i wsrod Polakow tacy tez sie znajda , nie ma wyjatkow . Moim celem jest poprostu opisanie prawdy . A czy dla kogos jest ona nie wygodna , to juz jego sprawa . Na tym koncze dyskusje .

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.