Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Bryśka

Polacy niewolnikami Żydów?

Rekomendowane odpowiedzi

Bryśka   

Rozmawiając z kolegą o Żydach padło stwierdzenie ,że gdyby nie było wojny to Polacy byliby niewolnikami Żydów

Co Wy o tym sądzicie?

Ja osobiście się z tym nie zgadzam...bo to jest jednoznaczne z tym ,że Hitler dobrze, zrobił masowo zabijając Żydów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Jakieś nonsensy twój kolega gada. Nacjonalista nie znający historii. Takich „fistaszków” [fistaszek = rozmiar jego papki pod kopułą] omijam z daleka, bowiem jałowa doprawdy jest z takowymi rozmowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Patrząc na ostatnie lata II RP to wyglądało to raczej tak, jakby to Żydom było bliżej do miana niewolników - patrz getto ławkowe na przykład.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Bryśka, temat bardzo bardzo śliski... można stracić pracę... poszukaj o Dariuszu Ratajczaku -> np. tu [wygooglało mi się] http://www.patriota.pl/?dzial=historia&nr=s1 ale jest o nim więcej. Pomyśl o tym przypadku i sobie odpowiedz na postawione pytanie.

Hitler popełnił zbronię i to nie tylko na Żydach zresztą. Zbrodni pochwalać nie można.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Przecież ja jej nie pochwalam...

Ale założyłam ten temat ...bo niestety coraz częściej można się spotkać i coraz więcej jest ludzi,którzy ubóstwiają Hitlera...

Co do tematu uważam ,że nikt nie byłby niewolnikiem...Przecież w okresie międzywojennym Żydzi mieli bardzo dobre stosunki z Polakami i było ich na ziemiach polskich bardzo dużo .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Patrząc na ostatnie lata II RP to wyglądało to raczej tak, jakby to Żydom było bliżej do miana niewolników - patrz getto ławkowe na przykład.

Dokładnie, Tofiku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Niestety przerażający jest fakt ,że Żydzi nadal są uważani jako "gorszy" naród...i wielu młodych ludzi ( na szczęście tu takich nie ma) uważa,że się ich powinno wytępić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

http://www.youtube.com/watch?v=lfbfCXUQipw

No niestety Bryśka nie tylko młodzi. Zwrócę uwagę tylko na ostatnie zdanie (bo niektórzy, jak ja przez większość odtwarzań, mogą mieć problem z wychwyceniem) tego filmiku: HITLER ICH ZA MAŁO SPALIŁ

A kogo to już można wywnioskować z kontekstu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
No niestety Bryśka nie tylko młodzi. Zwrócę uwagę tylko na ostatnie zdanie (bo niektórzy, jak ja przez większość odtwarzań, mogą mieć problem z wychwyceniem) tego filmiku: HITLER ICH ZA MAŁO SPALIŁ

A kogo to już można wywnioskować z kontekstu.

Starzy ludzi są właśnie w wiekszości zdania ( jak w temacie) ,że Żydzi za szybko opanowywali Polskę...i uważają ich za nierobów i kombinatorów( wiem,bo znam zdanie swojej babci) i jak potem młodzi ludzie mają wyznaczyć granicę moralności i powiedzieć " Nie musimy robić tak ,żeby historia się nigdy nie powtórzyła) ...oj jak mało jest ludzi ,którzy ...aaa szkoda słów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Bryśka twój kolega niezbyt wie co mówi, jak dla mnie ociera się to o herezje. Tofik ma rację - od lat 30 tych Polska jako kraj robiła bardzo wiele aby uprzykrzyć Żydom życie u nas, wprowadzając rozmaite szykany dla mieszkająych już u nas ["kwiatki" wyszły w postach o Jedwabnem, i dyskusji o naszej pomocy w Holokauście] oraz w polityce międzynarodowej [np. decyzja o niewpuszczeniu Żydów wypędzanych z Niemiec, czy po Anschlussie].

Po wojnie także można było natknąć się na wcale liczne opinie, że ich jest za dużo. Mówili tak i ludzie prości i inteligenci a nawet hierarchowie kościoła katolickiego [patrz reakcja na to ci się działo w Kielcach czy Krakowie].

Tak na dobrą sprawę to Polska najpierw dała ożliwość handlu Żydom stwierdzając że jest to zajęcie zbyt "niskie" dla szlachetnie urodzonych, a po tym jak się okazało że pańszczyzna to nie jest wydajny system ekonomiczny a handel czy drobna produkcja przynosi zyski i pieniądz zaczęto zwalczać Żydów, którzy opanowali dość mocno te dziedziny życia.

pozdr

PS. Takich panów z łysymi głowami czy mówiących tego typu poglądy ludzi powinno spotkać naprawdę potępienie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A o czym tu dyskutować? Teoria z cyklu debilismus maximus ;)

Takie poglądy mogą wyrażać tylko ludzie o bardzo małym rozumku, szkoda fatygi. Trzeba tylko zadbać, żeby takie indywidua nie daj Boże dorwały się do władzy. Jakiejkolwiek. Dziadek z filmu pewnie ma Altzheimera albo inne fiksum dyrdum, łysole to jakieś buble genetyczne, mam nadzieję, że to margines naszego społeczeństwa.

Według tej teorii, to w USA powinni być dzisiaj sami niewolnicy :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że to margines naszego społeczeństwa.

Niestety nadzieje są płonne, takich ludzi w Polsce jest dosyć duży odsetek i nie da się tego wytłumaczyć fiksum dyrdum ani wrodzonym debilizmem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niestety nadzieje są płonne, takich ludzi w Polsce jest dosyć duży odsetek i nie da się tego wytłumaczyć fiksum dyrdum ani wrodzonym debilizmem.

No to nie ukrywam, że zmartwiłeś mnie Capricornusie i to mocno ;)

Ja osobiście jeszcze (prócz dowcipów, czy żartów) nie spotkałem się z takimi postawami, ale cóż, różnie bywa...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.