Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
FSO

Janusz Korwin Mikke

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

postać nietuzinkowa, pisząca od czasów głębokiego PRL-u, kiedyś polityk kilkukrotny kandydat na prezydenta, obecnie autor bloga i zawołany publicysta. Pogądy ma conajmniej tak ciekawe jak kontrowersyjne.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Stojąc wczoraj w autobusie usłyszałem jak ktoś gadał o jakimś jego nowym tekście, w którym napisał, że jeśli Murzyn wygra z białym w biegach czy innym sporcie to nie jest rasizm, ale jeśli Murzyn jest gorszy w szachach to z rasizmem już mamy do czynienia. Niewątpliwie miał rację.

To tak dla naświetlenia jego ostatniej twórczości :P;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

dlatego poglądy ma ciekawe, choć nieraz kontrowersyjne. Dla mnie, osobiście, bardzo ciekawe, choć może nieco idealistyczne jest jego podejście do prawa, zagadnień prawa karnego i administracyjnego. Wizja J K-M jest spójna logiczna wewnętrznie i calościowa. Co ciekawe - poglądów nie zmienia, albo bardzo rzadko.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

IMHO:

Rzecz dobra - nie zmienia poglądów "od zawsze". W Polsce rzadkość.

Rzecz dobra - te poglądy tworzą spójny system.

Rzecz dobra - jest osobą inteligentną i medialną, tudzież trudnym przeciwnikiem dla polemistów.

Rzecz zła - jego poglądy mi nijak nie pasują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   
IMHO:

Rzecz dobra - nie zmienia poglądów "od zawsze". W Polsce rzadkość.

Rzecz dobra - te poglądy tworzą spójny system.

Rzecz dobra - jest osobą inteligentną i medialną, tudzież trudnym przeciwnikiem dla polemistów.

Bruno świetnie to ująłeś :P Mi pozostaje zgodzić się z tym i zmienić tylko ostatnią linijkę, że jego poglądy mi jednak trochę pasują. I tu leży pies pogrzebany (raczej wygrzebany ;) ) przy dyskusji o Pinochecie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Stosunkowo niedawno JKM rzekl, ze rodzice maja swiete prawo do domagania sie, by ich pociechy nie musialy sie uczyc w towarzystwie dzieci niepelnosprawnych. W twarz to powiedzial jakiemus uposledzonemu fizycznie dziecku.

To dla mnie go stawia w jednym szeregu z Lepperem. Reki mu nie podam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A może jeszcze Równość i Braterstwo ?

A wiesz co to wolność ? Bo inaczej rozumieją ją np anarchiści, a inaczej liberałowie. Więc o jaką wolność chodzi ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   

A, to już zależy od ew. słuchaczy. Dla homoseksualistów mamy wspólne opodatkowanie, dla tych bogatszych mamy stwierdzenie, że jak będą mniejsze podatki, to im więcej zostanie w kieszeni, dla biedniejszych - to samo. A czy to się w sumie trzyma kupy to inna sprawa. Mamy kilka chwytliwych hasełek i to wszystko.

PS. Czy te jego teorie się gdzieś sprawdziły?

PS. 2. Zauważyłem ciekawą prawidłowość - w szkole to mniej, ale na studiach miałem na roku kupę wyznawców UPR. Byli za najbardziej wolnym rynkiem, przeciwko jakiemukolwiek socjalowi itp. Co ciekawsze, ten bezkrytyczny stosunek zaczynał ewoluować z czasem-gdy musieli odejść z garnuszka rodziców i zacząć żyć na własny koszt, jakoś im ten radykalizm mijał. Z deczka przypomina mi to pierwszych komunistów, którzy byli wojującymi ideologami za cudza kasę. Coś w tym jest, bo ponoć UPR ma głównie elektorat wśród takich, którzy jeszcze nie głosują ze względu na wiek. Czyżby trawestacja starego powiedzenia (ponoć Churchilla albo Piłsudskiego-bo spotkałem się z dwoma wersjami) "Kto za młodu nie był upeerowcem...."?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   
Stosunkowo niedawno JKM rzekl, ze rodzice maja swiete prawo do domagania sie, by ich pociechy nie musialy sie uczyc w towarzystwie dzieci niepelnosprawnych. W twarz to powiedzial jakiemus uposledzonemu fizycznie dziecku.

To dla mnie go stawia w jednym szeregu z Lepperem. Reki mu nie podam.

Dlaczego? Ja osobiście uważam, że wpływ na wychowanie dzieci powinni mieć rodzice. I to oni powinni decydować w takich sprawach. JKM pewnie o to chodziło.

Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, by w klasie mojej córki były osoby fizycznie niepełnosprawne. ALe wolałbym mieć możliwość decyzji w tej sprawie.

1234

Ja nie jestem UPRowcem, ale program tej partii jest mi najbliższy. I zapewniam Cię, że wolny rynek działałby dużo lepiej niż socjalne wpychanie belek między szprychy.

Równe podatki - liniowy - jest sprawiedliwy. Dlaczego ma się karać ludzi za to, że potrafią się wykazać i więcej zarobić? Przecież oni są sprytni - bo inaczej tyle by nie zarobili. A skoro są sprytni, to i tak coś wykombinują, by tych podatków nie płacić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.