Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Pancerny

Różokrzyżowcy

Recommended Posts

Pancerny   

Parę razy spotkałem się z Zakonem Różokrzyżowców, Wiecie coś o nich, bo jakoś znikome informację spotykam o owym zakonie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to tajne stowarzyszenie religijne działające w XVII i XVIII wieku w Anglii, Francji i Niemczech. Twierdzili oni, że odkryli starożytną tajemniczą formę ezoterycznego chrześcijaństwa, która odbiega od doktryn katolickich. Czcili znaki róży oraz krzyża jako symbole zmartwychwstania Chrystusa. Ogólnie uważa się, że istnienie tego ruchu zapoczątkowały 2 anonimowe teksty opublikowane w Niemczech w 1604 r. i 1614, które dziś są przypisywane luterańskiemu pastorowi J.V. Andrea (1586-1654). Jeden z tych listów opowiada o mitycznym księciu niemieckim z XV w Christianie Rosenkreutzu, który zanim założył zakon, długo podróżował po świecie, by poznać mądrości wschodu. W znacznym rozpowszechnieniu idei różokrzyżowców w późniejszym okresie dopomogło dzieło angielskiego lekarza i mistyka Roberta Fludra. Zakon różokrzyżowców powstał też w Polsce w 1936 r. Rozpadł się w 1956 r po aresztowaniu wszystkich członków kierownictwa. W 1992 r. powołano oficjalne stowarzyszenie różokrzyżowców. Współcześnie zakon różokrzyżowców koncentruje się propagowaniu ezoterycznej doktryny religijnej i nie jest tak znany i rozpowszechniony jak kiedyś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.