Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andreas

Heinrich Himmler

Recommended Posts

Andreas   

Hitler mawiał o nim ''treue Heinrich''. Jednym skinieniem, jednym podpisem, jednym słowem mógł skazać nie dziesiatki, nie setki, nie tysiące, nawet nie setki tysięcy, ale miliony ludzi. Na sumieniu miał ze 30 milionów ludzkich istnień. Był odpowiedzialny za horror w obozach, za kaźnie na Wschodzie, za getta. Jednocześnie był na tyle delikatny, że nie mógł patrzeć na egzekucje ludzi. Mówił o moralności, podczas gdy miał dwoje dzieci ze swoją sekretarką. Sprawdzał ''rasowość'' kandydatek na żony esesmanów, podczas gdy jego żona była z pochodzenia Polką. Łamał zasady, które tworzył. Prawdopodobnie, on był odpowiedzialny za zamach z listopada '39 w Monachium(za B. Wołoszańskim). A ostatecznie, w 1945r. mial na tyle tupetu i bezczelności, że zastanawiał sie czy Eisenhowerowi zasalutować ''Heil Hitler'' czy tylko skinąć głową. Wygladał na niepozornego urzędnika: chudy, w okrągłych okularach w drucianych oprawkach, z wąsikiem. Jednak gdy pojawiał się, w czarnym lub zielonkawym mundurze z trzema liścmi dębu na kołnierzach i trupią główką na czapce, wzbudzał strach. Był głównym przeciwnikiem armii w walce o władzę: był pierwszy na liście do rozstrzelania. Gdy urządzano pucz, głównym przeciwnikiem po śmierci Hitlera, miał być on.Trzymal w ręku cały aparat bezpieczeństwa i najlepsze dywizje III Rzeszy. Na początku 1945r. otrzymal dowództwo Armeegruppe ''Weichsel'', choć żadnych predyspozycji nie miał. Był odpowiedzialny za rozbicie całej grupy armii, a gdy nie mógł sobie poradzić, uciekł do sanatorium...leczyć katar. W kwietniu probowal przejąć władzę, za co został wykluczony z partii. Uciekł z Berlina, potem zgolił wąsy, zdjął okulary, zalożył opaskę na oko i probował uciec razem z kilkunastoma żołnierzami SS. Gdy nie otrzymał stanowiska od Donitza, błąkał się po lasach kilka dni, aż w końcu chciał się przedostać do Bawarii. Tu się pojawiają spekulacje: czy sam się oddał, czy go rozpoznano. Ostatecznei, przesłuchiwany w Luneburgu, zdążył rozgryźć ampułkę z cyjankiem potasu w zębie i ponoć krzyknął: ''Ich bin Heinrich Himmler''. Zmarł o 12.43, 23. maja 1945r., po 12 minutach reanimacji w Luneburgu.

Co można o nim powiedzieć? Kim był? Jak przedstwiałyby się jego losy po zdobyciu władzy przez wojsko? Jak wyglądały jego losy po ucieczce z Berlina?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ewusz   

Urodził się w 1900 roku w Landshut. Był dzieckiem lokalnego germanisty. Ojciec przyszłego Reichsführera SS wychowywał syna w duchu ortodoksyjnego katolicyzmu, miłości do starogermańskiej tradycji i umiłowania służby wojskowej. Wszystko to odcisnęło na nim swoje piętno.

Nim spotkał na swojej drodze Adolfa Hitlera i obdarzył go bezwarunkową „wiarą”, Himmler był ortodoksyjnym katolikiem. W dzieciństwie codziennie modlił się przed stojącą w domu figurą Jezusa. W dzienniku pisał o jednej ze swych dziecinnych miłości, że największą radość sprawiła mu, gdy powiedziała, że każdego dnia przyjmuje komunię świętą. Później stał się równie zagorzałym wrogiem katolicyzmu. Jego wiara znalazła ujście w starogermańskich mitach, fascynacji okultyzmem i miłości do Führera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
FSO   

Witam;

jak ktoś powiedzial - "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu", można tylko dodać nadgorliwość neofity, który stara się udowowdnić że jemu naprawdę należy mu się miejsce w grupie. Jako katolik, nadgorliwy, fanmatyk do bólu, jako hitlerowiec też, z ty że podbudowę "wiary" prócz Mein KAmpf jego wodza, dawaly mu starogermańskie mity mówiące o śmierci w ogniu walki, rozprawy z wropgami i czym tam jeszcze. Tak dużo i tak malo by stać się jednym z największych zbrodniarzy świata.

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
ewusz   

gdzieś wyczytałam, że w zamku w Wawelsburgu, który miał służyć jako centrum SS Himmler miał niewielki pokój urządzony meblami zbudowanymi z części ludzkich ciał. Można tam było znaleźć stolik oparty na ludzkich kościach udowych czy krzesło z miednicy podparte na kościach udowych. Miał też "Mein Kampf" spisany na ludzkiej skórze z pleców. Czegoś takiego nawet nie da się skomentować...Skoro nawet sam Hitler przy końcu swoim stwierdził, że Himmler jest szatanem i zdrajcą największym z największych....W dziedzinie człowieczeństwa Himmlera spośród wszystkich zbrodniarzy stawiam go na 1 miejscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andreas   

To nie była Ilse Koch, znana jako ''wiedźma z Buchenwaldu''. Himmler aż tak sadystycznych upodobań nie mialł skoro potrafił zwymiotować na widok egzekucji, to nie mógłby znieść widoku kości u siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
FSO   

Witam;

ewusz: Andreas ma rację: co innego wysyłać tysiące ofiar na rozstrzelanie jednym czy kilkoma podpisami na dokumentach a co innego sadystycznie znęcać się w czasie morderstw. Jedno nie idzie w parze z drugim. Kto inny bywa oprawcą, katem a kto inny popisuje wyroki.

Poza tym wiele opowieści o Himmlerze można między bajki wlożyć, zwlaszcza że im bardziej krwawa otoczka takiej osoby tym lepiej, większą wzbudza bojaźń i obawę tych którzy są skazywani i tych którzy owe wyroki wykonują.

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
P@blo   

Z wykształcenia był agronomem. Zanim został wysokim funkcjonariuszem w III Rzeszy, zajmował się hodowlą kur. Jednocześnie służył we Freikorps - ochotniczych oddziałach nacjonalistycznych tłumiących rozruchy rewolucyjne w Niemczech po I wojnie światowej.Rozmaite źródła twierdzą, że Himmler interesował się wiedzą tajemną i wizją "superżołnierza". Był jednym z symbolicznych przywódców nazistowskiego okultyzmu.Do "obowiązków" Reichsfuhrera należało przyglądanie się śmierci zadawanej niewinnym ludziom w najokrutniejszy sposób.Często powodowało to u niego zawroty głowy i mdłości, ale jemu - twórcy potęgi SS nie wypadało się do tego przyznać.Pod koniec wojny sam zachowywał się jak kurczak z odciętym łbem. Biegał od Hitlera do Göringa, od Göringa do Dönitza, itd. Każdej napotkanej osobie z władz III Rzeszy proponował miejsce w rządzie który, jak wierzył, stworzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andreas   

Ku ścisłości(cytując za nieśmiertelnym Whatforem), ożenił się ze znacznie starszą od siebie kobietą, by posiąść jej hodowlę kur, gdyż nie miał pieniedzy na utrzymanie. Po drugie, mógłbyś wyjaśnić wuzję ''Ubersoldaten'? Na czym ona polegała?

Share this post


Link to post
Share on other sites
P@blo   

Np.poprzez podawanie żołnierzą metamfetaminy,była stosowana jako środek pobudzający.Wyobraź sobie żołnierza,który biega z karabinem mausera przez 24godziny.Tacy żołnierze musieli stanowić poważne wzmocnienie Wermachtu.Superżołnierz-pozbawiony absolunie strachu,bulu.Słyszałem gdzieś o modyfikacjach w genetyce,jakie odbywały sie w obozach.np w 1944r opisano mechanizm dziedziczności DNA i nie można wykluczyć że jakieś eksperymenty były podejmowane.Jednak genetyka w latach 40 jeszcze raczkowała,wątpliwe więc aby genetycy"grzebali"w DNA żołnierzy.

Himmler w 1936 obwołał się prezesem Organizacji Lebensborn,która miała za zadanie"dostarczyć" jak najwięcej czysto aryjskich obywateli.Otworzono 9 domów w Niemczech i 13 poza granicami.Do tych ośrodków trafiały tylko młode kobiety, które wcześniej przeszły staranną selekcję rasową.Domy te służyły"odnowieniu krwi niemieckiej".

Jako ciekawostkę podam,ze Frida z zespołu ABBA spędziła dzieciństwo w Lebensborn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ewusz   

Nigdzie nie umiem znaleźć nic o jego rodzinie...tzn wiem, że miał braci, ale bardziej chodzi mi o żonę, dzieci...Na pewno miał, ale jakieś szczegóły?

Share this post


Link to post
Share on other sites
FSO   

Witam;

ewusz: Katrin Himmler, Himmler i jego bracia. Historia niemieckiej rodziny. Może w tej pozycji coś znajdziesz. Wygląda na ciekawą bo jest pisana z pozycji "wewnątrzrodzinnych", troszkę na zasadzie rozrachunku z przeszłością. Wydawnictwo Woloszański też o czymś może świaadczyć.

podr

Share this post


Link to post
Share on other sites
ewusz   

Pomysły jego na IDEALNY NARÓD chyba były najbardziej brutalne ze wszystkich dygnitarzy hitlerowskich... Tak się zastanawiam czy można wskazać bardziej brutalnego niż on??? Tak naprawdę on był pomysłodawcą hodowli idealnych ludzi... Zero skrupułów, zero litości... Czytałam, że kiedyś zwymiotował nad grobem kobiety postrzelonej, która właśnie była zakopywana ... reagując na swój odruch "zachowałem się jak intelektualista"

Taki niemiecki beria...

Share this post


Link to post
Share on other sites
glowas90   

O stworzeniu super-żołnierza chodziło w operacji Talos o ile się nie mylę. "Prototyp" tej operacji miał przygotować zamach na Hitlera w piwiarni w listopadzie 1939. Jak wiemy nie udał się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ewusz   

Skończyłam właśnie oglądać program o Himmlerze i dowiedziałam się, że owy miał żonę i nawet córkę, która po wojnie uczestniczyła w jakiejś organizacji propagującej nazizm. Co ciekawe, on chyba naprawdę bronił tej swojej prywatności, gdyż niewiele można znaleźć o jego życiu prywatnym. Dowiedziałam się również, iż wychodził on z założenia, że przywódca niemiecki musi się nieograniczać do jednej kobiety, należy przecież powiększać ród germański. Więc owe czynił i nawet poślubił kolejną wybrankę, swą sekretarkę, z którą miał dwójkę dzieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skończyłam właśnie oglądać program o Himmlerze i dowiedziałam się, że owy miał żonę i nawet córkę, która po wojnie uczestniczyła w jakiejś organizacji propagującej nazizm. Co ciekawe, on chyba naprawdę bronił tej swojej prywatności, gdyż niewiele można znaleźć o jego życiu prywatnym. Dowiedziałam się również, iż wychodził on z założenia, że przywódca niemiecki musi się nieograniczać do jednej kobiety, należy przecież powiększać ród germański. Więc owe czynił i nawet poślubił kolejną wybrankę, swą sekretarkę, z którą miał dwójkę dzieci.

Czyli, że co... popełnił bigamię?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.