Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Z czego zdajecie maturę?

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

No to trochę się różnimy:

język polski- rozszerzony (nie wiem po co mi, ale najlepiej mi wychodzi :P )

historia- rozszerzona

WOS- rozszerzony

angielski- podstawowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Zdawajcie rozszerzenia - nie są aż tak trudne, a z podstawą nie dostaniecie się na żadne dobre studia. Mój kumpel miał niezłą maturę, ale, że pisał angielski podstawowy, który na wielu kierunkach (np. prawo na UŁ) liczy się 3x gorzej to nigdzie się nie dostał na dzienne. Mimo, że składał na pięć kierunków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Zdawajcie rozszerzenia - nie są aż tak trudne, a z podstawą nie dostaniecie się na żadne dobre studia.

Zależy jaki kierunek i gdzie. Czasem wystarczy mieć język zdany na podstawie, aby spokojnie liczyć się w stawce. Czasem lepiej nawet zdać podstawę, bo jeśli gdzieś liczą właśnie podstawy, to w przypadku gorszego wyniku z rozszerzenia, mogą być problemy z dostaniem się. Ale to już zależy gdzie kto chce iść.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odradzam pisania rozszerzonej chciałem iść na prawo lub historię na żaden nie wymagali rozszerzonego polskiego i angielskiego, więc po co miałem zdawać? : Nauka pod rozszerzony polski i angielski zabrałaby mi czas na historię i wos.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Masz rację, ale często zdarza się ludziom z różnych powodów zmieniać studia i lepiej mieć szerokie pole manewru. Zresztą pomyślcie - na większości kierunków 30% z rozsz liczy się tak samo jak 90% z podstawy... Oczywiście nie chce nikogo straszyć, ale z doświadczenia wiem, że lepiej mierzyć jak najwyżej. Mam już dość wysłuchiwania marudzeń znajomych typu "ech, mogłem zdawać anglika rozszerzonego" ;p

Przy czym matura to banalna sprawa, ale możliwości jakie potem daje są zupełnie nieadekwatne do poziomu jej trudności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Regulas masz rację w przypadku kiedy ktoś nie wie, gdzie pójdzie i woli złożyć na kilka kierunków wtedy większa wszechstronność jest wskazana, ale jeśli ktoś się wybiera na 1-3 kierunki mające takie same wymagania to wg mnie lepiej tylko pisać to, co jest wymagane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Nauka pod rozszerzony polski

A ja właśnie się nie uczę z polskiego, nie licząc sprawdzianów, ale dobre wyniki osiągam, co mnie zadziwia :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Mała zmiana w deklaracji, już nieodwracalna- zrezygnowałam z rozszerzonego polskiego. Stwierdziłam, że mi to niepotrzebne i nie ma sensu sobie dorzucać pracy :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

się pochwalę - lat temu kilka zdawalem polsk i historię [ustnie i pisemnie] i angielski [ustnie] inne czasy, ale to nic temat pisemny z matury byl mniej więcej następujący:

"Zmiany polityczne gospodarcze i społeczne w PRL w okresie '56 - 81...."

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Jestem dopiero w II klasie, ale już nas straszą maturą i tym, że we wrześniu będziemy musieli podpisac deklaracje maturalne... Ale ja na szczęście już wybrałam - polski rozszerzony, historia rozszerzona, angielski rozszerzony i matematyka podstawowa (od mojego rocznika niestety obowiązkowo). Żeby było śmieszniej, jestem na profilu matematyczno - geograficznym ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
giskan   

polski podstawa

angielski podstawa

matematyka podstawa

geografia rozszerzona

w sumie to jeszcze nie wiem gdzie chce dalej sie isc uczyć, ale mysle ze teraz wybrałbym chyba troche inaczej te przedmioty z których będę zdawać mature

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mczba   

Wprawdzie zdaję maturę, ale zastanawiam się czy iść na studia dalej. Z drugiej strony co po takim LO można robić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
orfeusz   

Nikt Ci nie powie czy iśc na studia czy nie. Bo to Twoje życie. Sam jednak jestem zdania,że dyplom warto jest mieć i nie ograniczać się jedynie do samego liceum. Po liceum trudno jest znaleźć jakąś sensowna pracę (o wiele trudniej niż po technikum) bo nie masz konkretnego wykształcenia i konkretnej wiedzy. Samo liceum z definicji przygotowuje do dalszego kształcenia. Jesli nie studia to może szkoła policealna? [... ciach - proszę bez reklam]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.