Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
widiowy7

Co potencjalny student wiedzieć powinien...

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   

Taka myśl mi przeszła przez myśl.

Na forum są aktualni studenci. Są też byli studenci. Są też studenci przyszli.

A może zapytać się aktualnych i byłych studentów? Gdyby mieli chęć podzielić się wiadomościami?

Czego , na jakich kierunkach, na różnych uniwerkach czy polibudach uczą.

Może udałoby się stworzyć taką bazę wiedzy dla przyszłych studentów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Czego , na jakich kierunkach, na różnych uniwerkach czy polibudach uczą.

Na Uniwersytecie Zielonogórskim na studiach historycznych prowadzi się badania dla Środkowego Nadodrza, Pomorza Zachodniego, Brandenburgii, Nowej Marchii, części Dolnego Śląska, ponadto specjalizuje się w historii nowożytnej, heraldyce i historii Europy Środkowej i Wschodniej. Na Uniwersytecie Poznańskim - no to przede wszystkim dzieje Wielkopolski (coś niesamowitego) oraz metodologia historii (szkoła Topolskiego).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Zdecydowałam się na wydzielenie tego tematu, dlatego proszę wszystkich studentów o postaranie się, aby udało nam się zrealizować pomysł Widiowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Narya!

A co takiemu studenciakowi, na przykład na pierwszym roku, wciskają do głowy? Czego ma się nauczyć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

U nas sam wybierasz przedmioty i ćwiczeniowców.

Jest tak na I roku musiałem zdać tzw. obligi:

logikę, prawoznawstwo, i jeden z historycznych przedmiotów (powszechna historia prawa, historia prawa polskiego lub prawo rzymskie) - za te przedmioty miałem pewną pulę punktów np. dajmy na to 30, a żeby zdać to muszę zdać właśnie te egzaminy + uzyskać z innych przedmiotów min. tyle punktów by w sumie było ich 60.

Dzięki temu, nie licząc obligów wybieram to co mnie interesuje, nikt mnie na siłę nie edukuje np. z prawa gospodarczego skoro wolę autorskie. Czyli uczą mnie tego, co ja chcę. Przedmiotów jest naprawdę masa jest w czym wybierać w zależności od roku i zdanych obligów, bo np. by wziąć karne szczególne jasne, że trzeba zdać karne materialne, czyli ogólne.

Co do wyboru ćwiczeniowców, to rejestracja na przedmiot jest przez internet, więc rusza rejestracja i są grupy z danymi ćwiczeniowcami i różne godziny, wtedy trwa wyścig, kto pierwszy ten lepszy, wszyscy walczą przez neta o grupy i prowadzących jacy im pasują i tyle. Ja tam zawsze po rejestracji jestem zadowolony, a tutaj kolejny plus bo wybieram prowadzących, którzy mi odpowiadają, pytam znajomych, co, gdzie i u kogo i wychodzę na tym dobrze.

Jak widać troszkę się zmieniło już nie uczą, przynajmniej u mnie, ale na innych kierunkach jest podobnie wszystkiego wbrew preferencją indywidualnym, ale sam sobie wybierasz według uznania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
A co takiemu studenciakowi, na przykład na pierwszym roku, wciskają do głowy? Czego ma się nauczyć?

Na starożytności to głównie w kontekście Bliskiego Wschodu (postrzeganie "irańskie" niż "greckie"), a z historii Rzymu, no to słynne "trojaczki" obowiązują oraz Ziółkowskiego "Historia Rzymu" + źródła. Na drugim semestrze - średniowiecze: na powszechnej: Europa Środkowo - Wschodnia, Bizancjum, ale również Frankowie, najdokładniej historię wczesnego średniowiecza. Z historii polskiej, to dotarcie do Kazimierza Wielkiego jest szczytem osiągnięcia (przy tym systemie bolońskim obcięli tragicznie czas). Dydaktyka historii jest bardzo praktyczna, a Nauki pomocnicze historii też są świetnie prowadzona (bardziej praktycznie) a warsztat historyka.. szkoła Topolskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.