Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Książki vs Filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Yapi   

Staram się jak najczęściej czytać książkę, na podstawie której nakręcono jakiś film i jak na razie książka za każdym razem jest lepsza. Poza tym filmowcy zawsze coś pominą albo przekręcą :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

zdecydowanie książki , jesli spodoba mi się film to sięgnę po książkę, ale jeśli książka którą przeczytałem (i spodobała mi się ) doczeka się adaptacji filmowej to nigdy nie oglądam filmu ,ponieważ wszystkie adaptacje filmowe książek jakie czytałem mocno mnie rozczarowały .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
w książce widzimy wszystko oczyma naszej wyobraźni, natomiast w filmie oczyma wyobraźni reżysera...dlatego książki są lepsze od filmow.

Zgadzam się.

Cieszę się, że nim obejrzałam "Ojca Chrzestnego" sięgnęłam po książke. W filmie nie jest możliwe by pokazać wszystko. Pominięto pewne wątki. Uważam jednak, że ekranizacja jest znakomita- tak to sobie wyobrażałam. Zwłaszcza Al Pacino w roli Michaela- doskonale odwzorowana postać.

Ciekawą ekranizacją jest "Lot nad kukułczym gniazdem". Najpierw widziałam film, co skłoniło mnie do przeczytania tej genialnej książki. Film był bardzo dobry- przede wszystkim świetnie pokazywał postacie występujące w książce. Obsada też była dobra. Jack Nicholson to po prostu geniusz- w tym filmie zagrał dokładnie glównego bohatera, wiele dał też od siebie. Ta rola była stworzona dla niego. Film jednak gubi pewną symbolikę, filozofię widoczną w książce. Film oddaje fabułe, przesłanie, bohaterów i ich świat, jednak tak jak powiedziałam coś gubi. Film nie jest w stanie oddać języka, formy, konwencji danej książki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
A ja zadam przewrotne pytanie czy znacie lepszy film niż książka? Jakiemuś reżyserowi ta książka się udała?

"Niewolnica Isaura"-serial denny aczkolwiek do strawienia. Książka, no cóż, lepiej litościwie nie komentować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
A ja zadam przewrotne pytanie czy znacie lepszy film niż książka? Jakiemuś reżyserowi ta książka się udała?

Drugi przyklad: "Dolina Issy". Czeslaw Milosz sam rzekl, ze filmowa wizja Konwickiego jest pelniejsza niz powiesc.

No ale przyklady Widiowego i moj sa skrajne: otchlan tandety i wyzyny geniuszu.

Zwykle na warsztat trafia ksiazka - bestseller, celem jest zrobienie sprzedawalnej ilustracji.

Edytowane przez Lu Tzy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Całkiem nieźle poradził sobie Petersen i Peckinpah w swoich filmach: ''Das Boot'' i ''Iron Cross''. Filmy są świetne, nie są z pewnością lepsze od książki, ale dla mnie do należą klasyki i dobrze trzymają poziom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.