Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Aleksandra

Najgłupsza decyzja w historii

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Ma to do rzeczy, że podajesz błędną datę i przy tym obstajesz. I wprowadzasz przy tym innych w błąd. Więc kiedy Rzesza wypowiedziała wojnę Stanom?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ma to do rzeczy, że podajesz błędną datę i przy tym obstajesz. I wprowadzasz przy tym innych w błąd.

Obstaje przy tym, co dawno tamu przeczytałem. Poza tym mówiliście kiedyś, że nie wymagacie od użytkowników forum zawrotnej wiedzy. Nie widzę tego. Jam amator jeszcze, zrozumie to ktoś?

Więc kiedy Rzesza wypowiedziała wojnę Stanom?

W takim razie nie wiem.

Edytowane przez Iwan Iwanowski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

11. grudnia 1941r. Jest nawet na WIkipedii napisane.

Ale obstajesz i zaprzeczasz. Amator tak nie robi. Lepiej posłuchać do końca i spróbować zrozumieć. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To jak nie jestem amatorem, to kim?

Poza tym, ludzie, wróćmy do tematu...

A więc, wypowiedzenie wojny USA przez Japonię też nie było pomysłem doskonałym, ale uzasadnionym, w niektórych dziedzinach nawet koniecznym. Jednak przez III Rzeszę to był totalny debilizm...

Edytowane przez Iwan Iwanowski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
blecho   
To jak nie jestem amatorem, to kim?

Poza tym, ludzie, wróćmy do tematu...

A więc, wypowiedzenie wojny USA przez Japonię też nie było pomysłem doskonałym, ale uzasadnionym, w niektórych dziedzinach nawet koniecznym. Jednak przez III Rzeszę to był totalny debilizm...

nie debilizm. To była propaganda, manipulacja społeczeństwem. Hitler pokazał wszystkim (chodź tak absolutnie nie było) że pomimo walki na 2 frontach zdolny jest jeszcze do walki z USA. Pokazał w ten sposób dla coraz bardziej niepewnego narodu że Niemcy są nadal potęgą. A gdyby USA pierwsza wypowiedziała wojnę? Inaczej by to wszystko wtedy wyglądało, każdy niemiec by się bał potęgi Ameryki. A jak Niemcy pierwsi wypowiedzieli wojnę, był to znak o ich potędzę (chodź nie prawdziwej)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nie debilizm. To była propaganda, manipulacja społeczeństwem. Hitler pokazał wszystkim (chodź tak absolutnie nie było) że pomimo walki na 2 frontach zdolny jest jeszcze do walki z USA. Pokazał w ten sposób dla coraz bardziej niepewnego narodu że Niemcy są nadal potęgą

Oj, głupi, bardzo głupi to był sposób na propagandę... Tak przy okazji, dlaczego nimieckich morale nie zmniejszyło wypowiedzenie wojny przez Wielką Brytanię i Francję, i dlaczego Hitler tego nie zrobił pierwszy?

A gdyby USA pierwsza wypowiedziała wojnę? Inaczej by to wszystko wtedy wyglądało, każdy niemiec by się bał potęgi Ameryki. A jak Niemcy pierwsi wypowiedzieli wojnę, był to znak o ich potędzę (chodź nie prawdziwej)

Nie wypowiedzieli by... Dlaczego? Już na poprzedniej stronie pisałem. Ameryka bała się o własny tyłek. Dla nich III Rzesza była bezwartościową hołotą i problemem wyłącznie Europy.

Edytowane przez Iwan Iwanowski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
blecho   
Nie wypowiedzieli by... Dlaczego? Już na poprzedniej stronie pisałem. Ameryka bała się o własny tyłek. Dla nich III Rzesza była bezwartościową hołotą i problemem wyłącznie Europy.

No to jeszcze jeden powód dla którego Hitler mógł spokojnie wywołać propagandową wojnę przeciwko państwu, które i tak by nie zaatakowało bo bałoby się o swój tyłek.

Ogólnie mówiąc to sam Hitler uważał że Amerykanie to żołnierze w garniturach, którzy nie potrafią trzymać pistoleta w ręku, a amerykański sprzęt jest mocno przereklamowany.

Z tego co jeszcze pamiętam to sama Ameryka nie do końca wyszła jeszcze z tego wielkiego kryzysu....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze jeden powód dla którego Hitler mógł spokojnie wywołać propagandową wojnę przeciwko państwu, które i tak by nie zaatakowało bo bałoby się o swój tyłek.

Ale to patrzenie na świat nieco się zmieniło 7 grudnia 1941. Japonia ich rozwścieczyła, poderwała naród do walki. A jak dowiedzieli się o Niemcach, to szału nie było końca. Gdyby nie to, to jednak nie wypowiedzieli by pierwsi wojny. To były dla nich ciężkie czasy, a USA to był kraj demokratyczny. Ludzie widzieli w podświadomości Japończyków kroczących po Chicago. Prezydent musiał słuchać głosu społeczeństwa.

Z tego co jeszcze pamiętam to sama Ameryka nie do końca wyszła jeszcze z tego wielkiego kryzysu...

No pisałem przecież... I jeszcze co tydzień zabierali Kimmelowi dwanaście okrętów i słali do Wielkiej Brytanii. Czyli faktycznie sytuacja Stanów nie była różowa. To jednak świadczy o dwóch rzeczach - nie tylko o tym, że Hitler faktycznie mógł widzieć w USA słabego wroga (jak wiadomo ten człowiek nie myślał zbyt przyszłościowo), lecz również świadczy o całkowitej niemożności wypowiedzenia wojny prze USA. Myślę, że zdobyciem Stalingradu, albo Moskwy, Hitler bardziej by podniósł morale, niż tym chełpliwym gestem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.