Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Perełki uczniowskie...

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Ja nie wiem co jest nie tak z Piłsudskim, że tak ciężko Go zapamiętać...

Dzisiaj dostaliśmy matury próbne i na podstawowej ktoś napisał, że Piłsudski to XVI w., w Atenach byli parobkowie, a do obrazka z Piłsudskim w ramach był podpis, że to rok 1919. Było jeszcze coś ciekawego z przewrotem majowym, ale nie pamiętam dokładnie, chyba ktoś uznał, że to było w XIX w... No i ktoś do hasła przewrót majowy dodał komentarz- był w maju. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
: Kto dowodził wojskami polskimi pod Grunwaldem?

K: Łokietek?

H: Phi, toż to absurd! Czy ty przynajmniej wiesz kiedy obchodzimy Święto Niepodległości?

K: Nie wiem, 3 maja?

Pamiętam, że w podstawówce pisaliśmy wypracowanie n/t Bitwy pod Grunwaldem. Jeden kolegów napisał iż była to "BITWA Z KRZAKAMI" . Śmiechu nie bylo końca :P Innemu zaś na matmie, po długich i żmudnych wyliczeniach wyszło ... "MINUS ZERO" ;):D:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Dzisiaj dostaliśmy matury próbne i na podstawowej ktoś napisał, że Piłsudski to XVI w.

Jakiejś pani w Big Brotherze zadano pytanie kto to był Józef Piłsudski i jeszcze się rzucała, że nie uznano jej odpowiedzi, iż był on malarzem (do znalezienia na youtube). No, ale to nie jest perełka uczniowska.

Pamiętam, że w podstawówce pisaliśmy wypracowanie n/t Bitwy pod Grunwaldem. Jeden kolegów napisał iż była to "BITWA Z KRZAKAMI" . Śmiechu nie bylo końca

Jeszcze w podstawówce starszy kolega miał odpowiedzieć, że Polacy walczyli pod Grunwaldem z żakami - pewnie jakaś przed-PRL - owska bójka ze studentami :P

I jeszcze jedno, nie mogę oprzeć się śmiechowi, gdy widzę w zeszytach kolegów takie słowa jak "chołd", "skótki" itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Hehe, to też perełka uczniowska? ;)

Pod względem historii może, ale moja średnia (choć to ponoć najgorszy wykładnik wiedzy) wynosi 4,73. Nie samą historią edukacja się karmi :P (niestety)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Bolesław Krzywousty podzielił Polskę między swoich synów, a z pewnej części jednego z nich zrobił dzielnicę senioralną.

Tofiku Ty się marnujesz w tym gimnazjum... na studiach byś już pewnie stypendystą był ; )

Jarpen, ja od jakiegoś czasu, powstrzymuję się od jakichkolwiek pochwał na temat historycznej wiedzy Tofika, by woda sodowa... .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A mnie się przypomina coś takiego:

"Krzysiu, co nam możesz powiedzieć o Aleksandrze Macedońskim? - pyta nauczycielka.

Same superlatywy proszę pani - uczeń na to." ;)

Z mojego liceum:

"I władzę przejął... Robert Spierre" - zamiast Robespierre :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Muszę się tym z Wami podzielić, bo po prostu taka głupota się w głowie nie mieści...

Jakieś 2 tygodnie temu dziewczyna z mojej klasy poprawiała się na 3 z polskiego i odpowiadała z działu Wojna i okupacja. Moja nauczycielka zaczęła ją pytać o Zdążyć przed Panem Bogiem. Dokładnych pytań nie pamiętam, w każdym razie dziewczyna zaczęła coś mówić, wydawało się, że wszystko jest w porządku, a za chwilę zaczęła: no i ci Rosjanie... Polonistka pyta: ale jacy Rosjanie?, a koleżanka: no ci, którzy w tym łagrze... Miałam pecha siedzieć blisko i wszystko dokładnie słyszałam, nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać. W każdym razie byłam w szoku, że miesiąc przed maturą ktoś myśli, że powstanie w getcie warszawskim, było tak naprawdę powstaniem w łagrze i było tłumione przez Rosjan...

Wczoraj natomiast, moja biedna polonistka (ja bym zwątpiła na jej miejscu) pytała dwóch kolegów (dodam, że obaj poprawiali się na 2). Jeden zapytany o imię ojca Cezarego Baryki powiedział, że był to Gerwazy, a drugi zapytany o tytuł opowiadania Borowskiego zamiast powiedzieć Proszę państwa do gazu, powiedział Proszę państwa do Gazy...

Nie wiem, czy już to pisałam, ale na jednej z matur próbnych z historii ktoś z mojej klasy pomylił słowa Roty z Mazurkiem Dąbrowskiego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

yhym.. wczoraj nauczycielka oddawała sprawdziany z historii z pierwszych Piastów. Jednym z zadań było:

"Napisz jakie dzielnice dostali poszczególni synowie Bolesława Krzywoustego:

Kazimierz Sprawiedliwy

Władysław Wygnaniec

Salomea".

No i moja koleżanka dopisała do trzeciej osoby: "ona była żoną Bolka, a nie synem".

I dostała pół punktu ;) - wszak odpowiedź była poprawna :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Lekcja geografii: odpytka ze stolic, pól powierzchni, zaludnienia i gęstości zaludnienia poszczególnych województw. Mój kolega przy mapie Polski(dodam, że z wypisanymi nazwami geograficznymi)

Nauczycielka pyta: co jest stolicą województwa wielkopolskiego, mój kolega na to: Poznań.

Nauczycielka: dobrze, a pokaż mi go teraz na mapie.

Chwilę szuka Poznania koło Krakowa, wreszcie nauczycielka zniecierpliwiona mówi: popatrz wyżej. Ten pokazuje obydwoma rękami na Poznań: ale ja proszę Pani wiem, że on gdzieś tu jest! I dalej szuka(tym razem w okolicy samego Poznania), chwilę patrzy na sam Poznań, i wreszcie, po długim oczekiwaniu mówi odkrywczo: Tak, wiedziałem, że tu jest!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Cóż moja koleżanka stwierdziła wczoraj że II WŚ skończyła się 30 maja no i się poprawiła na trójkę -można? można:D

Ale z historii to najlepsze wpadki zdarzają się niestety mojej skromnej osobie ( bo zawsze się wychylam jak nikt nie wie)

Top 3:

3) Kluczowa bitwa w czasie walk japońsko-amerykańskich w IIWŚ - bitwa o Okinawę

2) (z wykładów IPN-owskich) Na pytanie jaki był ustrój Rosji po powołaniu Dumy państwoej wypaliłem - monarchia parlamentarna (cóż nigdy nie byłem najlepszy z WOSu ;))

1) (to jeszcze z klasy I gimnazjum odpowiedz ustna:) Pytanie: W co ubierali się Polacy w Xw?

moja odpowiedź: Jak to w co, w skóry zwierząt

No i jeszcze mój kolega ostatnio (też maturzysta zdający historię, w czasie rozmowy o władzach PRL-u) : "(...) No i ten komunista Gieremek..."

Edytowane przez Wołodia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Lekcja geografii: odpytka ze stolic, pól powierzchni, zaludnienia i gęstości zaludnienia poszczególnych województw. Mój kolega przy mapie Polski(dodam, że z wypisanymi nazwami geograficznymi)

Nauczycielka pyta: co jest stolicą województwa wielkopolskiego, mój kolega na to: Poznań.

Nauczycielka: dobrze, a pokaż mi go teraz na mapie.

Chwilę szuka Poznania koło Krakowa, wreszcie nauczycielka zniecierpliwiona mówi: popatrz wyżej. Ten pokazuje obydwoma rękami na Poznań: ale ja proszę Pani wiem, że on gdzieś tu jest! I dalej szuka(tym razem w okolicy samego Poznania), chwilę patrzy na sam Poznań, i wreszcie, po długim oczekiwaniu mówi odkrywczo: Tak, wiedziałem, że tu jest!

Miałem trochę podobny przypadek. Ja to nazywam tępym kujoństwem (tzn. najprostszych rzeczy się nie wie, a najtrudniejsze zna się, bo wyuczyło się na pamięć z zeszytu).

Nauczyciel: Pokaż mi na mapie Czechy.

Uczennica nic.

Nauczyciel: No to dobra, pokaż mi na mapie Ukrainę.

Uczennica nic.

Nauczyciel: To może coś powiesz o gospodarce Niemiec?

Uczennica: Do surowców mineralnych Niemiec należą: rudy cyny, sole potasowe, węgiel brunatny, węgiel kamienny, rozwija się tam przemysł... itd. itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tak, wiedziałem, że tu jest!

Ale znalazł. :P

Pamiętam jednego chłopaka, który stojąc przed mapą Polski nie potrafił znaleźć… Polski. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja na angielskim :

<nauczycielka> Jak jest po angielsku randka ?

<ja> Joke.

Kilka osób skapnęło się w klasie.. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szarak   

Hehe, geografia była jedną z najśmieszniejszych lekcji w gimnazjum, w liceum już takich rewelacji nie było, choć dziewczyny też potrafiły coś wyczarować ;) Ale wróćmy do pamiętnej lekcji geografii w III klasie gimnazjum, jeden z asów kilka minut szukał Polski na mapie Europy, dla utrudnienia fizycznej, nauczycielka z zdesperowanej zaczynała zmieniać się w zdenerwowaną, ale w końcu udało mu się! Odnalazł Polskę na Półwyspie Iberyjskim :P

Z województwami i miastami na mapie Polski też chłopaczyna nie mógł sobie poradzić, mimo że na mapie wszystkie województwa były wypisane :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.