Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Perełki uczniowskie...

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

... czyli najgłupsze teksty uczniów. Śmiejemy się już z nauczycieli, więc może z naszych kolegów też powinniśmy ;)

Z mojej szkoły (już do legendy przeszło)- na sprawdzianie z historii ktoś mądry inaczej napisał, że bitwą pod Grunwaldem dowodził Piłsudski.

Z mojej klasy- Jak się nazywała kolonia grecka w miejscu Konstantynopola? (do dziewczyny stojącej przed tablica), ona: yyyy, mój nauczyciel: Pekin, a ona: aha :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
Z mojej szkoły (już do legendy przeszło)- na sprawdzianie z historii ktoś mądry inaczej napisał, że bitwą pod Grunwaldem dowodził Piłsudski

U mnie stwierdzono, że na bitwę pod Grunwaldem przyjechano pociągiem.

Lekcja biologii:

Pani: Mocz posiada wiele właściwości leczniczych. Nawet ludzie ciężko chorzy piją go, słysząc, że pomoże im w ciężkich dolegliwościach...

"Perełka": Ja to bym nawet cudze gó*no zjadł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

W mojej klasie, w szkole średniej, koleżanka na mapie fizycznej świata, szukała Polski, tak mniej więcej w okolicach południowej Afryki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Swego czasu MPW przeprowadzało wśród osób w wieku szkolnym ankietę sprawdzającą wiedzę m.in. nt. Powstania Warszawskiego. Jeden z ankietowanych uznał, że w Warszawie znajduje się plac... Himmlera. Hallera czy Himmlera, przecież brzmi podobnie, więc co za różnica...

Pamiętam jak kiedyś jechałem z klasą bodajże do teatru. W pewnym momencie rozmowa kilku moich koleżanek zeszła na historię. Gdy jedna wspomniała coś o Pawiaku, inna natychmiast zareagowała "Pawiak? A co to takiego?"

Gimnazjum, lekcja historii. Nauczyciel pyta kolegę z historii starożytnej Grecji. Pierwsze pytanie, gdzie leży Grecja? Odpowiedź: w Rzymie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Historia, mój nauczyciel pyta dziewczynę:

Jak miał na imię Stalin? (te imiona to były tak odnośnie tego, że nie pamiętałam imion Benesza i Hachy i wymieniłam tylko nazwiska ;))

Długa, naprawdę długa i przejmująca cisza.

Koleżanka (niepewnie): Józef?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Geografia

Koleżanka w gimnazjum na lekcji geografii stwierdziła ,że ziemia jest prostokątna(zdobyła międzyszkolną sławę)

Język Polski

Koleżanką ,którą próbowałam nauczyć części mowy na pytanie jaką częscią mowy jest "kwiatek" odpowiedziała :czasownik ;)

Aaa moja koleżanka z ławki napisała raz w gimnazjum na spr z matematyki jeśli 6x=6 to x=6 :D

Tyle pamiętam z gimnazjum chociaż pewnie było tego więcej.

A teraz liceum :P

Pani na Polskim pyta koleżankę kto jest autorem pieśni Legionów Polskich We Włoszech

odpowiedz: Henryk Dąbrowski

A inna na pytanie kiedy Polska odzyskała niepodległość podała datę 11 listopada 1980 roku :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Polski:

<nauczycielka>Powiedz coś o Jagience(tej z Krzyżaków).

<pytany>Miała kruczo-blond włosy.

<nauczycielka>Co?

<komentrzarz innego ucznia>Może miała pasemka?

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Śmiejemy się już z nauczycieli, więc może z naszych kolegów też powinniśmy :D

Ja nie wiem czy tu się człowiek powinien śmiać - chyba raczej ręce załamać nad poziomem tzw. 'uczniow' ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ja pamiętam że jak chodziłem do podstawówki to mieliśmy słynnego kolegę geografa (coś ala Eugeniusz Romer ;) ) który szukał Australii na mapie gdzie była Ameryka Południowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

U mnie na historii (zastępstwo z innym nauczycielem)

Nauczyciel - Pokaż nam na mapie Pomorze Gdańskie

Kolega- wskazuje tzw. lewobrzeżną Ukrainę

Na geografii

Nauczyciel podane na mapie konturowej kanały w Polsce

Uczniowie wymieniają Kanał Sueski i Panamski

Może oblewające Polskę to Morze Czerwone

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sytuacji szkolnych nie pamiętam, ale za to kołacze mi się po głowie makabryczna ze studiow:

egzamin z konfliktow zbrojnych XX wieku u znanego profesora, bardzo zdenerwowana koleżanka ktora miała wyjaśnić pojęcie 'napalm' napisała mniej więcej:

'niewielkie państwo azjatyckie w Himalajach, od lat 50-tych zajęte przez Chiny'.

Nie dość że jej się 'napalm' pomylił z 'Nepalem', to jeszcze 'Nepal' z 'Tybetem' ;)

Na tymże samym egzaminie kolejna koleżanka, po rozdaniu pytań, odwraca się do mnie i z obłędem w oczach pyta:

'Boże drogi, definicja krążownika, szybko!'

:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
bardzo zdenerwowana koleżanka ktora miała wyjaśnić pojęcie 'napalm' napisała mniej więcej:

'niewielkie państwo azjatyckie w Himalajach, od lat 50-tych zajęte przez Chiny'.

Nie dość że jej się 'napalm' pomylił z 'Nepalem', to jeszcze 'Nepal' z 'Tybetem' ;)

Ale to Michale nie wiem czy jest dobry przykład. Niektóre osoby blokują swój umysł podczas sytuacji stresowych i nie są w stanie logicznie przedstawiać nawet prostych wywodów.

Kolega (koleś doktoryzuje się obecnie ze statystyki ) opowiadał mi jak kiedyś na drugim roku podczas egzaminu ustnego, nie potrafił ze stresu pokazać Azji na mapie.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Już to gdzieś pisałem ale co tam.

To z liceum bo z podstawówki już niewiele pamiętam.

Kolega idzie do biblioteki i chce pożyczyć Mendel Gdański zamiast tego mówi:

poproszę Menel Gdański , za plecami jak to w takich sytuacjach bywa stała polonistka.

Ten sam kolega na lekcji polskiego odpowiada na jakieś pytanie, ma odpowiedzieć, że jest to wykorzystanie mitu arkadyjskiego, a ten ni z gruszki ni z pietruszki wypalił z mitem szczęśliwego oracza, no i skończyło się siadaj mierny.

No i coś co dotyczy autora postu:

Przy wystawianiu ocen z geografii w pierwszej klasie liceum wychodziła mi czwórka no i spoko a tu słyszę, że nauczycielka daje mi dete no to ja a co to za polityka, skończyło się oczywiście tym, że zerwałem uwagę i dete na świadectwie (ale żeby nie było na maturalnym mam zasłużone pięć z geografii ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Jeśli chodzi o geografię, jeden z moich znajomych, ma, że tak powiem, dysleksję geograficzną. Nauczyciel kiedyś polecił mu pokazać na mapie Polski Odrę - on pokazał Wisłę. Nauczyciel polecił pokazać Wisłę - uczeń pokazał Odrę. Nauczyciel załamał ręce i kazał mu pokazać Polskę (na mapie Polski!). Nie znalazł.

Kiedyś na religii, ksiądz zadał podchwytliwe pytanie: "Jakie zwierzęta zabrał ze sobą Mojżesz na arkę?" Na co jeden z uczniów: "Pigmeje?".

I nie wiem czy gdzieś tego nie podawałem, ale nie mogę się oprzeć zapodaniu tej historyjki ;)

Kolega (jeszcze w podstawówce) jest pytany przez historyczkę:

H: Kto dowodził wojskami polskimi pod Grunwaldem?

K: Łokietek?

H: Phi, toż to absurd! Czy ty przynajmniej wiesz kiedy obchodzimy Święto Niepodległości?

K: Nie wiem, 3 maja?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś taki jeden wchodzi do nas na lekcje po dziennik i takie hasełko: Witajcie ludzie i dziewczyny. Mina nauczycielki była bezcenna ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.