Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Matura z języków

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Podejrzewam, że większość zdaje/ zdawała z angielskiego? Wiem, że Bryśka szykuje się na język francuski (bleeh ;) ). A z czego inni forumowicze będą zdawać bądź zdawali maturę, jak wypadła i jak się przygotowywali do osiągnięcia dobrego rezultatu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

A ja Was zaskoczę pewnie ale zdaję niemiecki na poziomie podstawowym ;) Jeździłem do cioci do Austrii i trochę dzięki temu opanowałem ten język wiec pewnie dlatego. Zdaje ktoś jeszcze niemiecki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Matura z języka... moje największe zaskoczenie na maturze. Zdawałem podstawowy angielski (w myśl zasady, żeby ograniczać się do niezbędnego minimum, a na historię potrzebowałem podstawowej), i choć po samym egzaminie byłem załamany, na świadectwie maturalnym mam bodajże 94%. Do dzisiaj nie wiem jak to się stało, bo jak liczyłem sobie w domu punkty, to za nic nie chciało mi wyjść więcej jako 80%. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale do dzisiaj mnie to zastanawia... Co do przygotowań. Do połowy trzeciej klasy uczyłem się z podręczników, rozwiązywałem różne testy, słówka... na kilka miesięcy przed maturą ograniczyłem się do oglądania anglojęzycznych kanałów (od tamtego czasu uwielbiam Co ludzie powiedzą), i rozwiązywania testów... W sumie dzisiaj wspominam to jako najmilszy z egzaminów, jakie wtedy pisałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja jestem tradycjonalistką i zdaję angielski. Długo wahałam się co do poziomu, ale w końcu stwierdziłam, że wolę zdać podstawowy i mieć zdecydowanie wyższy wynik z podstawy niż z rozszerzenia ;) Poza tym zdaję i tak trzy rozszerzone przedmioty, więc mogłoby to być za dużo jak na moje skromne możliwości (gdyby doba miała 48h...).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja zdaję angielski na poziomie rozszerzonym (i ustny i pisemny). Wahałam się. Na historię zdaje się, że wymagany jest poziom podstawowy. Ale myślę też o innym kierunku, a tam konieczne jest rozszerzenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Karo   

Ja zdaję niemiecki rozszerzony :) ...ale na szczęście dopiero za rok. Z angielskim u mnei jest kruchutko, a niemiecki od zawsze mi się podobał i co najważniejsze nie mam z nim problemów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
q-bazz   

Co do tego angielskiego - wg Was drodzy forumowicze - jaki jest najlepszy sposób na to, aby go umieć? Oglądanie filmów po angielsku z napisami, pakowanie do łba gramatyki, kucie słówek, czytanie stron po angielsku i ewentualne tłumaczenie czego się nie rozumie, rozmawianie na gg bądź na forum po angielsku? Zawsze myślałem, że grunt to wszystko wklepać - jednak - ojciec mój raz zauważył, że jakoś małe dziecko nie ma do czynienia w ogóle z podręcznikiem języka polskiego a po jakimś czasie włada nim nieźle. A więc - jak się nauczyć języka?

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Oglądanie filmów po angielsku z napisami, pakowanie do łba gramatyki, kucie słówek, czytanie stron po angielsku i ewentualne tłumaczenie czego się nie rozumie, rozmawianie na gg bądź na forum po angielsku?

Ale to zależy w czym chcesz się podszkolić:rolleyes: Jeśli masz problemy z mówieniem, to oglądanie nawet nie filmów, ale zwyczajnie kanałów anglo- niemiecko-, francuskojęzycznych itp. Ja właśnie przez ostatnie 3-4 miesiące przed maturą ograniczałem się głównie do tego. Jeśli z pisaniem, to może rzeczywiście rozmowy na GG, ale z kimś, kto będzie potrafił Ci wskazać ewentualne błędy. Jeśli z gramatyką, to nauczyć się tego co masz w książkach. Nie ma jednej metody. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
giskan   

Ja w ramach nauki języka (angielskiego) i ciekawości, często tłumaczyłem sobie teksty piosenek, albo ściągałem ich tłumaczenia i analizowałem.

Dziś właśnie zdałem egzamin ustny z angielskiego i tym samym maturę mam już za sobą (chyba, że z czegoś nie zdam)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.