Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
dzionga

Matura z języków

Recommended Posts

dzionga   

Podejrzewam, że większość zdaje/ zdawała z angielskiego? Wiem, że Bryśka szykuje się na język francuski (bleeh ;) ). A z czego inni forumowicze będą zdawać bądź zdawali maturę, jak wypadła i jak się przygotowywali do osiągnięcia dobrego rezultatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
sebas   

A ja Was zaskoczę pewnie ale zdaję niemiecki na poziomie podstawowym ;) Jeździłem do cioci do Austrii i trochę dzięki temu opanowałem ten język wiec pewnie dlatego. Zdaje ktoś jeszcze niemiecki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Matura z języka... moje największe zaskoczenie na maturze. Zdawałem podstawowy angielski (w myśl zasady, żeby ograniczać się do niezbędnego minimum, a na historię potrzebowałem podstawowej), i choć po samym egzaminie byłem załamany, na świadectwie maturalnym mam bodajże 94%. Do dzisiaj nie wiem jak to się stało, bo jak liczyłem sobie w domu punkty, to za nic nie chciało mi wyjść więcej jako 80%. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale do dzisiaj mnie to zastanawia... Co do przygotowań. Do połowy trzeciej klasy uczyłem się z podręczników, rozwiązywałem różne testy, słówka... na kilka miesięcy przed maturą ograniczyłem się do oglądania anglojęzycznych kanałów (od tamtego czasu uwielbiam Co ludzie powiedzą), i rozwiązywania testów... W sumie dzisiaj wspominam to jako najmilszy z egzaminów, jakie wtedy pisałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzionga   

Ja jestem tradycjonalistką i zdaję angielski. Długo wahałam się co do poziomu, ale w końcu stwierdziłam, że wolę zdać podstawowy i mieć zdecydowanie wyższy wynik z podstawy niż z rozszerzenia ;) Poza tym zdaję i tak trzy rozszerzone przedmioty, więc mogłoby to być za dużo jak na moje skromne możliwości (gdyby doba miała 48h...).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estera   

Ja zdaję angielski na poziomie rozszerzonym (i ustny i pisemny). Wahałam się. Na historię zdaje się, że wymagany jest poziom podstawowy. Ale myślę też o innym kierunku, a tam konieczne jest rozszerzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Karo   

Ja zdaję niemiecki rozszerzony :) ...ale na szczęście dopiero za rok. Z angielskim u mnei jest kruchutko, a niemiecki od zawsze mi się podobał i co najważniejsze nie mam z nim problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
q-bazz   

Co do tego angielskiego - wg Was drodzy forumowicze - jaki jest najlepszy sposób na to, aby go umieć? Oglądanie filmów po angielsku z napisami, pakowanie do łba gramatyki, kucie słówek, czytanie stron po angielsku i ewentualne tłumaczenie czego się nie rozumie, rozmawianie na gg bądź na forum po angielsku? Zawsze myślałem, że grunt to wszystko wklepać - jednak - ojciec mój raz zauważył, że jakoś małe dziecko nie ma do czynienia w ogóle z podręcznikiem języka polskiego a po jakimś czasie włada nim nieźle. A więc - jak się nauczyć języka?

Pozdrawiam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   
Oglądanie filmów po angielsku z napisami, pakowanie do łba gramatyki, kucie słówek, czytanie stron po angielsku i ewentualne tłumaczenie czego się nie rozumie, rozmawianie na gg bądź na forum po angielsku?

Ale to zależy w czym chcesz się podszkolić:rolleyes: Jeśli masz problemy z mówieniem, to oglądanie nawet nie filmów, ale zwyczajnie kanałów anglo- niemiecko-, francuskojęzycznych itp. Ja właśnie przez ostatnie 3-4 miesiące przed maturą ograniczałem się głównie do tego. Jeśli z pisaniem, to może rzeczywiście rozmowy na GG, ale z kimś, kto będzie potrafił Ci wskazać ewentualne błędy. Jeśli z gramatyką, to nauczyć się tego co masz w książkach. Nie ma jednej metody. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Share this post


Link to post
Share on other sites
giskan   

Ja w ramach nauki języka (angielskiego) i ciekawości, często tłumaczyłem sobie teksty piosenek, albo ściągałem ich tłumaczenia i analizowałem.

Dziś właśnie zdałem egzamin ustny z angielskiego i tym samym maturę mam już za sobą (chyba, że z czegoś nie zdam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.