Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wydarzenie roku 2008 w Polsce

Wydarzenie roku 2008 w Polsce  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wydarzenie roku 2008 w Polsce to:

    • Refoma emerytur pomostowych
      7
    • Podpisanie umowy o tarczy antyrakietowej
      6
    • Szczyt klimatyczny w Poznaniu
      6
    • Ekshumacja szczątków gen. Sikorskiego
      13
    • Wałęsa świętuje Nobla
      5
    • Zniesienie poboru do wojska
      15
    • Koniec misji w Iraku
      8
    • Ukończenie pierwszej linii metra w Warszawie
      4
    • Wybudowanie ok. 600 boisk z rządowego programu "Orlik"
      5
    • Wyprawa Prezydenta do Osetii
      0
    • Stan wojenny na wokandzie
      3
    • Seksafera w Olsztynie
      0
    • Katastrofa Casy
      1
    • Książka o Lechu Wałęsie
      4
    • Szczyt UE, 60 miliardów na Polską Energetykę
      6
    • Grzegorz Lato zostaje wybrany prezesem PZPN
      2
    • Powiększenie terytorium Polski o 2,5 ha. w skutek powodzi w Tatrach
      4
    • Zakończenie budowy I etapu autostrady A1
      5
    • Obchody 90 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę
      7
    • Inne jakie?
      4


Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Zagłosowałam na:

1. Ekshumacja szczątków gen. Sikorskiego

2. Stan wojenny na wokandzie

3. Zniesienie poboru do wojska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem głos na:

Orliki, obchody Nobla dla Wałęsy, koniec poboru, ekshumacja szczątków gen. Sikorskiego, powiększenie terytorium Polski, linia metra w Warszawie, ukończenie budowy autostrady A1 I etapu, reforma pomostówek, szczyt klimatyczny i 60 mld. na Polską energetykę. Dużo typowałem, być może czegoś zapomniałem wymienić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Można nawet na wszystkie, nie da się limitować w trybie wieloodpowiedziowym limitów głosów. Zapytam DawPi, czy da się to ustawić. Głosowało już 6 osób zapraszam innych do podzielenia się typami. Obecnie prowadzi ekshumacja szczątek gen. Sikorskiego i zniesienie poboru do wojska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja jako, że jestem pacyfistą oczywiście zagłosowałem na zniesienie poboru i wycofanie z Iraku (acz nie tylko z tego powodu) oraz na pomostówki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Polakom mieszkającym poza krajem wolno głosować ;) więc wrzuciłem tylko jeden głos - za jakże sympatycznym i ważnym zniesieniem obowiązkowej służby wojskowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ważnym wydarzeniem tego roku było dla mnie: wprowadzenie w życie ustawy o emeryturach pomostowych, szczyt klimatyczny świata w Poznaniu, zniesienie poboru do wojska, zakończenie misji w Iraku (szkoda, że tę misję zastąpiono inną w Czadzie oraz zwiększono polski regiment w Afganistanie), obchody 90-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, oraz tu w innych również obchody 90-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego, co było niezwykłym sukcesem po tylu latach milczenia, byłem aż pod wrażeniem tego co zrobiła TVP. Zobaczymy jak będzie z tymi obchodami za rok. Poza tym uważam również za niezwykle ważne wydarzenie roku 2008 w Polsce: pojawienie się na rynku polskim książki Grossa "Strach", który otworzył dyskusję o tym, że naród polski nie jest krystalicznie czysty i też ma swoje czarne karty w historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grossa "Strach", który otworzył dyskusję o tym, że naród polski nie jest krystalicznie czysty i też ma swoje czarne karty w historii.

Przez to dając argument wszystkim zwolennikom tezy, że Polacy Żydów mordowali..., dziwne, że on nie pamięta o tym ile dziesiątek tysięcy Żydów uratowali, Znak nakręcił dyskusje wraz z Grossem, bo chciał na tym zarobić, media jak to media podchwyciły temat, by mieć o czym mówić, a później wychodzi, że to jakaś znacząca książka, która coś pokazuje. Dla mnie to jak coś antywydarzenie roku w Polsce porównywalne z paszkwilem przecie Wałęsie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na ekshumację zwłok gen. Sikorskiego, wybudowanie 600 orlików oraz zniesienie poboru do wojska oraz obchody 90-lecia odzyskania niepodległości ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Tarcza antyrakietowa - bo stanowi kolejne ważne wydarzenie w stosunkach polsko - amerykańskich jak i zresztą polsko - rosyjskich.

Ekshumacja zwłok Sikorskiego - jest kroczkiem do wyjaśnienia tej zagadki.

Zniesienie poboru - duża zmiana dla polskiego systemu obronności.

Koniec misji w Iraku - zakończenie niezbyt sensownej dla nas kwestii (poza prestiżową), zamknięcie jednego ze źródeł strat dla polskich finansów ;)

Katastrofa Casy - dziś mało kto o tym pamięta, ale była to pierwsza katastrofa tego typu samolotu, do tego zginęło 20 osób, w tym kilku całkiem niezłych oficerów.

Książka o Wałęsie - próba zaczernienia obrazu legendarnego Wałęsy.

I istotnie, Grossowi też należałby się głos, ale mi się zapomniało :D Wydawało mi się, że głosujemy nad wydarzeniem, które było najgłośniejsze, najbardziej decydujące dla Polski, danych spraw itd. a nie najbardziej pozytywne czy negatywne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie nad negatywnością, czy pozytywnością głosujemy, ale ważniejsze dla tego kraju jest 600 "Orlików", czy 2.5 ha zwiększenia terytorium niż kontrowersyjna książką na której ktoś nieźle zarobił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

600 "Orlików" - może, ale dla mnie ważniejsze jest np. ruszenie z pracami nad stadionem w Warszawie.

Powiększenie terytorium - niezbyt się to przyczyni do poprawy naszej pozycji na arenie międzynarodowej ;) Poza tym, ani to głośne, ani ważne, może co najwyżej dla geografów i kartografów.

Ta "kontrowersyjna książka" miała za zadanie odkryć co nieco czarnych kart naszej historii, zamiast np.rozpisywania się nad naszymi wielkimi zrywami w czasie II WŚ. Tak samo jak Polacy piszą o Katyniu chcąc odkryć czarną kartę historii rosyjskiej, tak tym razem Polak zapragnął odkryć czarną kartę polskiej historii... Problem w tym, że nie pisał o wydarzeniach np. odległych o ok. 500 lat, gdy o emocje związane z tym już dawno opadły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.