Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
czesiek88

Podział i okupacja Niemiec po II wojnie światowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów historyków. Mam napisać pracę semestralną na temat: Podział i okupacja Niemiec po II wojnie światowej. Mam problem z doborem książek z jakich mogę skorzystać ponieważ jestem na studiach prawniczych i książki z których mogę skorzystać powinny być raczej o tematyce prawniczo - historycznej. Czy któryś z Panów orientuje się może z jakich książek mógłbym skorzystać? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jednym z prawników, który zajmował się sprawą niemiecką był Lech Janicki. Pisał raczej pod kątem Republiki Federalnej Niemiec, ale pewnie w jego książkach znajdziesz odesłania do dalszej literatury (przynajmniej tej starszej). Ja mam jego: Republika Federalna Niemiec wobec terytorialno-politycznych następstw klęski i upadku Rzeszy, Poznań 1982.

Prawno-międzynarodowymi aspektami zajmował się m.in. K. Skubiszewski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

E. Kaufmann "Deutschlands Rechtslage unter der Besatzung"

"Deutschland und Europa in der Neuzeit"

W. Loth "Stalins ungeliebtes Kind... Warum Moskau die DDR nicht wollte?"

G. Vetting "Entmilitarisierung und Wiederbewaffnung Deutschlands 1945-1955"

K.-D. Henke "Die amerikanische Besatzung Deutschlands"

E. Mantoux "The Carthaginian Peace"

L. Pastusiak "Geneza American Military Government in Germany", w: "Polska- Niemcy. Nadzieja i zaufanie"

"Politische und Ökonomische Stabilisierung Westdeutschlands 1945-1949" red. C. Scharff, H.J. Schröder

L. Kettenacker "Krieg zur Friedenssicherung. Die Deutschlandsplanung der britischen Regierung während des Zweiten Weltkrieges"

A. Grosser "Geschichte Deutschlands seit 1945"

"Die Deutschlandpolitik Großbritanniens"

E. Willis "The French in Germany 1945-1949"

"Die Deutschlandpolitik Frankreichs und die französische Zone 1945-1949" red. C. Scharff, H.J. Schröder

E. Wolfrum "Französische Besatzungspolitik und Deutsche Sozialdemokratie, Politische Neuansätze in den vergessenen Zone bis zur Bildung des Südweststaates 1945-1952"

N. Naimark "The Russians in Germany. A history of the Soviet Zone in Occupation, 1945-1949"

S. Tjulpanow "Deutschland nach dem Kriege (1945-1949). Erinnerungen"

H. Ahrends "Demontage. Nachkriegspolitik der Alliierten"

F. Kurowski "Alliierte Jagd auf deutsche Wissenschaftler"

K.E. Bundesstab "Umerziehung zur Demokratie? Reeducation –Politik im Bildungswesen der US-Zone 1945-1949"

L. Pastusiak "Polityka Stanów Zjednoczonych w Niemczech"

J. Gimbel "The American Occupation of Germany. Politics and Military, 1945-1949"

a, o, u, ä, ö, ü, äu;

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.