Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Pancerny

Jakub Kettler

Recommended Posts

Pancerny   

Jako władca Księstwa Kurlandii i Semigalii dał się poznać jako świetny gospodarz, był władcą myślącym perspektywicznie, dbającym o rozwój swego księstwa. Planował przejąć rynek budowy statków w Europie. Założył dwie kolonie w Gambii i Tobago.

Czy nikt nie pomyślał, by zgłosić kandydaturę w 1669 roku Jakuba Kettlera jako kandydata na króla Polski?

Share this post


Link to post
Share on other sites
marioxb   
Czy nikt nie pomyślał, by zgłosić kandydaturę w 1669 roku Jakuba Kettlera jako kandydata na króla Polski?

Bardzo ciekawa sugestia. Szczerze mówiąc nigdy nie się nad tym nie zastanawiałem. Problem jednak w tym, że okres potęgi Kurlandii pod rządami tego władcy przypadł na okres przez wojną północną zwaną u nas często „potopem”. W wyniku tego konfliktu księstwo zostało w znacznym stopniu zniszczone, co spowodowało spadek jego znaczenia na arenie międzynarodowej. W latach 60. mieliśmy już do czynienia z cieniem dawnej potęgi, która nie mogła imponować braci szlacheckiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.