Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Ostatnio byłem na...

Recommended Posts

Ja dzisiaj w samo południe z uroczą blondynką byłem na Draculi w reż Artura Tyszkiewicza w teatrze J. Słowackiego w Krakowie. Jestem pod wrażeniem, o grze aktorskiej nie będę się rozpływał, bo jej wysoki poziom to oczywistość. Dodam jednak, że mocno zastanawiałem się jak zagra Anna Cieślak, bo znałem ją tylko z telewizji, a tam aktorstwa mało widać - zagrała znakomicie. Tutaj gratulacje dla osoby zajmującej się kostiumami w tej pięknej spódnicy:

Dracula_1_6.jpg

http://www.slowacki.krakow.pl/pl/galeria/s...l/85/type/image

Pani Anna wyglądała zjawiskowo. Ogólnie sztuka nie jest przekombinowana, scenografia stanowi niezbędne minimum, co daje możliwości dla wyobraźni. Muzyka zniewalające, nie wiem czy to specjalnie pisana na tą sztukę, czy "zapożyczona", ale podkreśla klimat mroku na scenie. Dodatkowo system zapadni w Słowackim jest idealny dla tej sztuki. I część kończy się znakomicie i zaskakująco.... robi wrażenie ; ) Można tylko zapytać dlaczego II część tak szybko się kończy, żal było wychodzić z teatru. A i jeszcze Pan Feliks Szajnert kolejny raz udowadnia, że jest jednym z najlepszych aktorów w Polsce.

Dracula_1_13.jpg

http://www.slowacki.krakow.pl/pl/galeria/s...l/85/type/image

Wszystkim, którzy mają możliwości przyjazdu do Krakowa gorąco Draculę w Słowackim polecam! Do tej pory jest to najlepsza sztuka jaką widziałem. Teraz wybieram się na Bliżej (o ile jeszcze będzie) również w Słowackim, jak zobaczę to zdam relację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja dzisiaj w samo południe z uroczą blondynką byłem na...

No to mów mi tak od razu ;)

Ja ostatnio byłem w Warszawie, na "Borysie Godunowie", w teatrze dramatycznym. Świetna sztuka, niekonwencjonalnie wystawiona, ciekawa scenografia. No i obsada, Krzysztof Majchrzak, Władysław Kowalski, Adam Ferency, Maja Hirsch i inni.

Parę migawek:

(150x0)borys.jpg3199.jpgcms_9974.jpg294173,78806,3.jpg

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż mi się marzy zobaczyć Fausta, a tam Jerzego Trelę w roli Mefistotelesa. Kiedyś był grany w Teatrze Starym w Krakowie mam nadzieję, że go kiedyś powtórzą. Bliżej grają jeszcze tylko w lutym, nie wiem czy mi się uda pójść, dlatego jeśli ktoś może mi polecić dobry spektakl w Krakowie to bardzo proszę o post lub PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W teatrze niestety dawno nie byłem, ale wybieram się w najbliższych dniach do Teatru Starego na Wertera w reżyserii Borczucha. To młody reżyser, więc strasznie jestem ciekaw, w jaki sposób zrealizował taką klasykę, jak Werter:) Sztuka w ramach festiwalu Boska komedia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tomsn   

BLACKBIRD - Teatr TrzyRzecze z Białegostoku

JA, WITOLD - Wydział Teatru Tańca PWST z Bytomia

R.O.Z.G.R.Y.W.K.A. – Anna Piotrowska, Aleksandra Bożek-Muszyńska, Michał Mackiewicz

SZUM - FURU kolektyw z Rybnika/Warszawy

WYJOWISKO - Teatr Pijana Sypialnia

Te oto spektakle widziałem ostatnio w ramach festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku. Oprócz tego pokazał sie także teatr szkolny "Okna" z "Historiami Przedmiotów Starego Miasta". Największe wrażenie zrobił na mnie "BlackBird". Dialog dwójki postaci, którzy przeżywają swój romans. Romans zły i niepotrzebny i beznadziejny. Nagrodzona w Edynburgu sztuka opowiada o krzywdzie, która może wydawać się pozornie miłością. Szczególnie zachwyca przemiana bohaterki z 13latki w dorosłą, młodą pewną siebie kobietę. Jednak nic nie jest tak proste, by zmieniło się jak za pstryknięciem a blizny, które drażnimy każdego dnia stają się naszym drugim :ja:.

Już niedługo natomiast w czerwcu wybieram się na festiwal "Apart" do Katowic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.