Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Amerykańskie seriale w polskiej TV

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich latach w TV znaleźć można lub można było wiele seriali rodem z USA w naszej telewizji, wiele z nich stało się wielkim sukcesem telewizyjnym (kilka nadal jest nadawanych w TV). Kilka z nich stało się wręcz kultowymi, o których często rozmawiano między sobą. Kilku moich kolegów było wielkimi fanami Zagubieni i potrafili wiele czasu przegadać o fabule tego serialu.

Przypominam sobie m.in. takie seriale:

Gotowe na Wszystko

4400

Zagubieni

Dr House

Skazany na śmierć

Chirurdzy

24 godziny

Rodzina Soprano

Seks w wielkim mieście

Rzym

etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o serialach z ostatnich kilku lat wyraźnie zaznaczyłem to w temacie i lista seriali też pokazuje, co mam na myśli inaczej byśmy rozmawiali jeszcze o Alfie, czy świecie według Bundych?

Tak, aby rozpocząć temat, które z tym seriali oglądaliście, a które się wam podobały najbardziej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Kompania Braci :wink:

Mi najbardziej Rzym, wspomniana przeze mnie Kompania Braci i tyle... Lost i Gotowe na Wszystko jako tako, a Dr House muszę obejrzeć, bo podobno fajne teksty ma bohater :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gotowe na Wszystko

4400

Zagubieni

Dr House

Skazany na śmierć

Chirurdzy

24 godziny

Rodzina Soprano

Seks w wielkim mieście

Rzym

Uwielbiam polski tytuł 'skazany na śmierć', po prostu powala :mrgreen:

Soprano i Rzym to bardzo porządna robota, niemniej jednak dla mnie z podanej przez Ciebie listy numero uno to zdecydowanie 'House'. Chyba najciekawszy serial medyczny (no może jeszcze 'Scrubs' :wink: ale to już inna liga) - przede wszystkim dzięki wspaniałej tytułowej kreacji Hugh Laurie. Głowny bohater ktorego w sumie ciężko polubić ('Dexter' się kłania...) jednak sprawia że ciężko odpuścić kolejny odcinek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dr. House widziałem 2 odcinki i się nie wciągnąłem może dlatego, że średnio dokładnie oglądałem, to było raczej na odczep się, bo ktoś tam chciał oglądać ten serial, więc nie ma dobrych skojarzeń.

Dextera nie widziałem, ale słyszałem o fabule i myślę, że mógłby mi się spodobać, bo o I serii słyszałem same pochlebne opinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z Housem to jest na zasadzie 'love it or hate it' :wink:

Co do Dextera - I seria bardzo fajna, potem serial zaczął dołować niestety.

Teraz zacząłem jeszcze oglądać 'Fringe' - ot, takie tam popłuczyny po Archiwum X, może być (na zmianę ze SG Atlantis - upolowałem 4 sezony na DVD i jestem dopiero w połowie II sezonu).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem, że serial ma I serię super wciągającą, a już po niej jest mocno średnio.

Mnie się jeszcze oprócz GnW podobali bardzo Chirurdzy wg mnie lepsza wersja Ostrego dyżuru, taka świeższa i chyba jednak ciekawsza. Natomiast Skazany na śmierć mnie w ogóle nie wciągnął, ale za to Zagubieni o ile mi się nie podobali, to kiedyś z nudów zacząłem oglądać chyba II serię od początku i trochę żałuje, że nie oglądałem na bieżąco tego serialu, bo na nadrabianie nie mam jakoś czasu albo nie mogę się zebrać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Skazany na śmierć ma ciekawą fabułę, w 4 sezonie (ew. w 5) wszystko może się zakończyć - czyli rozprawienie się z Firmą. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

"Bold and Beautiful" juz nie istnieje ?! Straszna strata. Kojarzy mi sie ten serial z wizytami u niezyjacej juz powinowatej. Starsza pani to ogladala z nienawiscia :wink: .

"Rzym" mam na dysku, ale o istnieniu tego serialu dowiedzialem sie, kiedy lokalna prasa zaczela umieszczac reklamy wydania dvd drugiego sezonu. Obejrzalem jakie 3 lata po telewizyjnej premierze.

Innych nie znam. Telewizorni nie mam od ladnych paru lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczęli na HBO puszczać Generation Kill. Mam go na dysku, obejrzałem go całego kilka razy. Serial 7-odcinkowy o wojnie w Iraku. Najlepszy serial jaki w życiu widziałem. Wszystkim szczerze polecam ;)

Pozdrawiam :santa:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tych seriali niezły jest dr House, Dexter i Rodzina Soprano. Skazany na śmierć miał fajny pierwszy sezon. Ja osobiście lubię też Detektywa Monka. Natomiast z innych seriali wyemitowanych w ostatnich latach świetna jest oczywiście Kompania Braci, ale to wszystko i tak blednie przy serialu wszechczasów, czyli Miasteczku Twin Peaks.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Prócz " Kompanii Braci " nie znam żadnego z wymienionych . Szkoda życia , szkoda czasu .

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.