Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Najbardziej tchórzliwy naród w historii

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
Ale temat nie dotyczy interesów, rozmawiamy o tchórzostwie i odwadze.

Ehe. Czyli największym tchórzem był Drucki - Lubecki, bo nie uznawał walki zbrojnej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Oceniamy ich przez pryzmat XX w., nie 40 lat. Dzisiaj Francuzi również np. nie wysłali wojska do Iraku, pal licho interesy, czy konieczność tej wojny, fakt jest faktem, że niepokonana i odważna armia Francuzów odeszła razem z Napoleonem.

To przejaw mądrości, a nie tchórzostwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ehe. Czyli największym tchórzem był Drucki - Lubecki, bo nie uznawał walki zbrojnej :)

Porównujesz sytuację Francuzów z września '39 i Polaków z okresu zaborów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Z przewagą czego?

Niczego, normalny traktat sojuszniczy, zaatakują nas wy pomagacie, zaatakują was my pomagamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To przejaw mądrości, a nie tchórzostwa.

A w tym przypadku mądrości i rozwaga nie może się równać tchórzostwu?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Niczego, normalny traktat sojuszniczy,

Traktaty sojusznicze zwykle są zawierane z myślą o własnym państwie, nie innym, no chyba, że mówimy o jakiejś humanitarnej polityce zagranicznej :)

Porównując sytuację Francuzów z września '39 i Polaków z okresu zaborów?

Nie porównuję Francji z 1939 r., ja tylko mówię co myślę o ocenianiu przez pryzmat odwagi i tchórzostwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
W Królestwie Polskim straty były ogromne, a dodajmy do tego emigrację.

A emigracja to przepraszam rozpłynęła się w powietrzu, że zagrażała nam zagłada biologiczna?

Wyrywasz zdania z kontekstu. Rozbiłaś spójną wypowiedź, która stanowiła konstrukcję mojej argumentacji. To nie było porównanie. Ale tego nie da się zauważyć na przykładzie urywka, przez Ciebie zacytowanego.

Ale ja nie rozumiem sensu porównywania "wojny obronnej" Francji z powstaniem styczniowym :| Przecież to są dwie zupełnie odmienne sprawy, każda z nich miała różne motywy.

Czy Polacy zawierali sojusz z Francją dla obrony własnej czy dla obrony Francji?

Bardzo dobry argument Tofiku. Brawo!

Świetny! Tylko może mi ktoś wytłumaczyć po co wplątaliśmy tu Polaków?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
A w tym przypadku mądrości i rozwaga nie może się równać tchórzostwu?

Pewne wybory niektórzy odbierają dość płytko: tchórzostwo i koniec. Duże znaczenie dla wielu ma tu - jak zawsze- sprawa polska. Za wyborami powszechnie uznawanymi za tchórzostwo często stoi duża odwaga i mądrość połączona z rozwagą. Bo poddać się też nie jest łatwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Świetny! Tylko może mi ktoś wytłumaczyć po co wplątaliśmy tu Polaków?

Po to, by wykazać, czy najważniejszym zadaniem Francji była ochrona tworu państwowego Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Ale ja nie rozumiem sensu porównywania "wojny obronnej" Francji z powstaniem styczniowym :| Przecież to są dwie zupełnie odmienne sprawy, każda z nich miała różne motywy.

Czytanie ze zrozumieniem...Eh... Nie powstanie tylko postawy polityczne i wybory! O te czynniki mi chodziło!

Przecież to są dwie zupełnie odmienne sprawy, każda z nich miała różne motywy.

Ale dlaczego łatwiej przychodzi rozumienie motywów Polaków niż Francuzów? To jest to o czym pisałam: patrzy się przez pryzmat polskiej kwestii. Ja tego nie robię.

Świetny! Tylko może mi ktoś wytłumaczyć po co wplątaliśmy tu Polaków?

To nie my wplątaliśmy Polaków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
dzionga napisał/a:

Świetny! Tylko może mi ktoś wytłumaczyć po co wplątaliśmy tu Polaków?

Po to, by wykazać, czy najważniejszym zadaniem Francji była ochrona tworu państwowego Polski.

Ale kto tu mówił o Polsce i ratowaniu nam, mówiąc kolokwialnie, tyłka? Chodziło o rozbicie lub też znaczne osłabienie sił Hitlera. Chciałabym przypomnieć, że II wś nie skupiała się tylko wokół Polaków i Francuzów, a czytając Wasze wypowiedzi takie odnoszę wrażenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W Królestwie Polskim straty były ogromne, a dodajmy do tego emigrację.

To ilu ich zostało? Jeszcze raz pytam, bo „ogromne straty” to czasami może być za mało by podnosić tezę o zagładzie biologicznej. Niejeden naród może sobie pozwolić na stratę połowy a nawet więcej swego stany i być dalekim od zagłady biologicznej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To przejaw mądrości, a nie tchórzostwa.

A czy tchórzostwo nie może być mądre. Usilnie z Tofikiem chcecie zmienić pole dyskusji, temat nie dt. mądrości, na którą się ciągle podajecie, ale odwagi i tchórzostwa.

Drucki - Lubecki, bo nie uznawał walki zbrojne

Argument absurdalny, do którego nijak można się odnieść. Erystyka.

Czytanie ze zrozumieniem- bardzo proszę o wykorzystywanie tej umiejętności w praktyce. Nie o powstaniu mówiłam, ale o polityce lojalistycznej.

Nie jesteś osobą, która mnie może prawić takie uwagi, daleki Ci do tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Traktaty sojusznicze zwykle są zawierane z myślą o własnym państwie

To, po co pytasz jak wiesz? Ale problem jest w tym, że Francuzi zapomnieli o własnym państwie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.