Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Estera

2 grudnia 2008 r.

Recommended Posts

Estera   

2 grudnia 1804 r. Napoleon Bonaparte koronował się na Cesarza Francuzów. Rok później- czyli 2 grudnia 1805 r. zwyciężył pod Austerlitz. Były to bardzo ważne wydarzenia historyczne.

2 grudnia 2008 r. czyli 204 lat po koronacji i 203 lat po bitwie na Portalu Historia.org.pl pojawi się:

a) specjalny okolicznościowy news

b ) artykuł o koronacji zawierający ciekawe informacje o obrazie J.L. Davida prezentującego koronację Józefiny (tytuł artykułu: ?Józefie- gdyby ojciec mógł nas widzieć?)

c) artykuł o Austerlitz zawierający proklamację Napoleona do armii po bitwie z dnia 3 grudnia (tytuł artykułu: ?Teraz, panowie, zaczniemy wielki dzień?)

d) linki do dyskusji na Forum- zarówno tych starszych, jak i nowych, o których będzie mowa dalej.

Na Forum pojawią się już pierwszego grudnia specjalne tematy do dyskusji związane z wydarzeniami, które rozegrały się 2 grudnia 1804 i 1805 r.

Zapraszam wszystkich do lektury moich artykułów, komentowania newsa, wzięcia udziału w specjalnych dyskusjach. 2 grudnia w tym temacie również będziecie mogli się wypowiedzieć o moich tekstach umieszczonych w tym specjalnym dniu oraz podzielić się informacjami o podobnych inicjatywach związanych z tym dniem i rekonstrukcją bitwy, która zapewne się odbędzie.

Poza tym, polecam do "reklamowania" tej inicjatywy. Wśród wielu rocznic wydarzeń historycznych, te z 2 grudnia giną. To warte uwagi, że na Portalu i Forum pamięta się o takich zdarzeniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W opracowaniu jest jeszcze jeden art. dt. Bitwy pod Austerlitz tym razem mojego autorstwa, uznałem, że jako Administrator mam nawet obowiązek czynnie włączyć się w to przedsięwzięcie. Niedługo zostanie opublikowany.

A to już opublikowane art. autorstwa Estery:

koronap7.jpg

https://historia.org.pl/index.php?id=koronacja

austefa3.jpg

https://historia.org.pl/index.php?id=bitwaausterlitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.