Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

I Quiz Gwiazdkowy - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

G@wron   
Nie nazwałbym tego produkcją seryjną, ale może chodzi o Concordea.

Niestety nie, Concorde był drugim pasażerskim samolotem ponadźwiękowym- 1969, (pierwszy miał być podobno Tu-144, 1968 :wink: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie,

Ups, nie wiem, czemu skojarzyło mi się z ponaddźwiękowym. Pierwszy odrzutowy, chyba Panc ma rację.

Concorde był drugim

Był pierwszym, prototyp pokazano w 1967 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
G@wron   
Był pierwszym, prototyp pokazano w 1967 roku.

ale ważniejsza jest data oblotu, bo co to za samolot stojący "na kołkach" :lol:

Brawo, Panc

Pytaj :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Panc   

Dzieki -mam tutaj taki malutki front wschodni i 30 sekund.Zadam pytanie za ok.9-10h

pozdr

5:45 5 XII

W zwiazku z tym,ze kilka ostatnich pytan bylo bajecznie latwych zadam moze nieco trudniejsze.Z pewnoscia wszyscy z nas znaja historie braci Sullivan.A jak bylo po stronie niemieckiej ? Mala podpowiedz-chodzi mi o trzech braci ,ktorzy zgineli w stosunkowo krotkim przedziale czasowym,podczas tej samej operacji. (akurat na to sie kiedys natknalem-rodziny,(nazwiska) ktore stracily wiecej niz trzech synow ale w odrebnych miejscach i czasie nie beda brane pod uwage :wink:

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
G@wron   

Mam tendencję do łatwych pytań :roll:

O kim mówiono, że jedyne co miał w zanadrzu to butelka Whiskey ?

O którym polityku uściślając, podpowiedź co do narodowości znajduje się w pytaniu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A ci heca! ;) Zawsze jak jest mowa o Churchillu, to widzę jak trzyma w jednym ręku szklankę pełną whisky. ;)

(jakie dać pytanie.. :| )

Kto w średniowieczu propagował, "wymyślił", krytykę źródeł?

[ Dodano: 2008-12-08, 22:01 ]

Chodziło mi o Ibn Chalduna.

Ok, kolejne pytanie, łatwiutkie: Św. Wojciech był misjonarzem Prus, a kto był misjonarzem Pomorza (dzisiejsze woj. zachodnio-pomorskie)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Św. Wojciech był misjonarzem Prus, a kto był misjonarzem Pomorza (dzisiejsze woj. zachodnio-pomorskie)?

Św. Otton z Bambergu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Hmm... z jakiego by tu okresu dać pytanko? Wiem, to będzie zaskoczenie, nikt się tego nie spodziewa, ale pytanie będzie z... zaborów :lmao:

Ostatnie pytanie o źródła było proste, więc i teraz pozwolę sobie tekst źródłowy umieścić. Proszę podać datę wydania poniższego dokumentu, ale żeby nie było tak łatwo, to proszę o datę dzienną (dzień, miesiąc, rok).

"Chytrość tych wyrodków, którzy odważywszy się powstać przeciw bezpieczeństwu i spokojności ojczyzny swojej, dopuścić się wszelkich tyrańskich postępków i podnieść broń przeciwko wojsku rosyjskiemu, przymusiła [tutaj wspomniana osoba władająca wtenczas Imperium Rosyjskim] przeciw woli [...] dobyć miecza dla ochronienia granic swej Imperii i na uśmierzenie buntu [...]"

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-12-10, 18:21 ]

Cóż, jak widzę pytanie okazało się zbyt trudne, albo nikomu nie chciało się zerknąć do materiałów źródłowych ;) Manifest ten, napisany przez Nikołaja Wasiljewicza Repnina, został wydany 28 grudnia 1794 roku.

Dobrze, w takim razie teraz już dużo prostsze pytanie, również z zaborów (jakże by być mogło inaczej). Jaką nazwę zyskał w powszechnej opinii spis nadań majątków skonfiskowanych na polskich patriotach i królewszczyzn, dokonywany przez zarządcę Prus Południowych Karola Hoyma :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.