Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

I Quiz Gwiazdkowy - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Quiz planowo trwa jeszcze tylko 3 dni. Zachęcam do uczestnictwa, zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie zmierzyli się z historią.

Nowe pytanie piterzx czeka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Nowe pytanie piterzx czeka.

Czeka, czeka i doczekać się nie może. Jestem po prostu zawiedziony faktem, że nikt nie potrafił udzielić odpowiedzi na moje pytanie. Chodziło oczywiście o słynny "Czarny rejestr" Karola Hoyma...

Ja już się poddaje. Naprawdę, pytania, które zadawałem nie były strasznie trudne... W takim razie, żeby już nie przedłużać quizu pytanie banalne: proszę podać jaką funkcję pełnił autor poniższych słów (w momencie ich wypowiadania): "L'ordre règne à Varsovie" (fr. "Porządek panuje w Warszawie").

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
inister spraw zagranicznych Francji (Horace Sebastiani)?

Chyba nie muszę potwierdzać... Oczywiście, pytanie jest Twoje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Po śmierci Gerona, Otton I podzielił jego marchie na 4 oddzielne części. Który z nowych margrabiów, był siostrzeńcem Gerona?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Który z nowych margrabiów, był siostrzeńcem Gerona?

Siostrzeńcem Gerona był Odo I margrabia marchii łużyckiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Nie. Przypominam, że chodzi mi o margrabiów, którzy objęli ziemie, które były w posiadaniu Gerona bezpośrednio po śmierci tegoż.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Nie. Przypominam, że chodzi mi o margrabiów, którzy objęli ziemie, które były w posiadaniu Gerona bezpośrednio po śmierci tegoż.

:? Więc odpowiadam, po śmierci Gerona I Wielkiego jego marchia została podzielona na

4 części a jedną z nich otrzymał jego siostrzeniec Odo I znany również jako Hodo I ,Huodo czy Huoto. :king:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Więc odpowiadam, po śmierci Gerona I Wielkiego jego marchia została podzielona na

4 części a jedną z nich otrzymał jego siostrzeniec Odo I znany również jako Hodo I ,Huodo czy Huoto. :king:

:? A ja nie potwierdzam. Z tego co wiem, siostrzeńcem Gerona był inny margrabia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Czas minął. Odpowiedź to margrabia Thietmar (nie mylić z kronikarzem).

Na którym sejmie wystąpiono z projektem mianowania (posłowie nie doszli do zgody, czy przez sejm, czy przez króla) zastępcy władcy? Chodzi oczywiście o czasy rządów Zygmunta III (zaskoczenie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Czas minął. Odpowiedź to margrabia Thietmar (nie mylić z kronikarzem).

Wszystko się zgadza bo Thietmar to brat Odo I - było ich 3. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Cóż, podałeś źródło (Wikipedia angielska), choć przyznam, że to dla mnie nowość...

Wprawdzie wszelkie niejasności rozwiązuje admin, aczkolwiek jak dla mnie Nautilios powinien zadać pytanie, a moje nowe pytanie uznać za 'nieobowiązujące'.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Cóż, podałeś źródło (Wikipedia angielska), choć przyznam, że to dla mnie nowość...

Wprawdzie wszelkie niejasności rozwiązuje admin, aczkolwiek jak dla mnie Nautilios powinien zadać pytanie, a moje nowe pytanie uznać za 'nieobowiązujące'.

Ok, zadaję - jakby co to Jarpen usunie post :D

Swą karierę wojskową rozpoczął gdy miał zaledwie 9 lat, w wieku lat 21 został rycerzem.

Był generałem i Admirałem podczas wojny stuletniej.Poległ walcząc z Turkamiw bitwie pod Nikopolis.

O kim mowa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.