Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

"Angielski pacjent"

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

"Angielski pacjent" to film oparty na książce o tym samym tytule, której autorem jest Michael Ondaatje. Film wyreżyserował zmarły w tym roku wspaniały filmowiec Anthony Minghella. Był również autorem scenariusza tego melodramatu. Muzykę skomponował Gabriel Yared, zdjęciami zaś zajmował się Gavin Finney.

Obsada

* Ralph Fiennes - Książę Laszlo de Almásy

* Kristin Scott Thomas - Katharine Clifton

* Juliette Binoche - Hana

* Willem Dafoe - David Caravaggio

* Naveen Andrews - Kip

* Colin Firth - Geoffrey Clifton

* Julian Wadham - Madox

* Jürgen Prochnow - Major Muller

* Kevin Whately - Hardy

* Clive Merrison - Fenelon-Barnes

* Nino Castelnuovo - D'Agostino

* Hichem Rostom - Fouad

* Peter Rühring - Bermann

Nagrody

Film zgromadził na swoim koncie 12 nominacji i zdobył 9 Oscarów.

Oscary za rok 1996:

* najlepszy film

* aktorka w roli drugoplanowej (Juliette Binoche)

* reżyseria

* scenografia

* zdjęcia

* muzyka

* kostiumy

* montaż

* dźwięk

Nominacje:

* najlepszy aktor (Ralph Fiennes)

* aktorka (Kristin Scott Thomas)

* scenariusz adaptowany

http://pl.wikipedia.org/wiki/Angielski_pacjent_(film)

Jak oceniacie ten film? Zapraszam do dyskusji. A może macie porównanie z książką? Przyznam, że zaczęłam ją czytać, ale nie skończyłam z powodu braku czasu.

Film jest arcydziełem, a Minghella był geniuszem. "Angielski pacjent" to jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. Historia opowiedziana w nim jest fascynująca, rozgrywa się w przepięknych krajobrazach, film ma w sobie niezwykły klimat. Zdjęcia robią niesamowite wrażenie. Muzyka jest przepiękna- oddaje wiele emocji, tajemniczość opowiadanej historii i głównego bohatera, niezwykłość wydarzeń i nastrój pustyni, kulturę arabską. Jednak najmocniejszą stroną filmu jest obsada- zwłaszcza Ralph Fiennes- nie rozumiem jak mógł nie dostać Oscara. Zagrał fenomenalnie- to co zrobił w filmie z rolą zasługuje na największe uznanie. Oczywiście Kristin Scott Thomas i Juliette Binoche spisały się na medal. Jednak dla mnie najlepiej zagrał Finnes. Każdy szczegół w tym filmie jest ważny. Ogromne wrażenie zrobił na mnie dźwięk (słusznie przyznany Oscar)- np. w scenie kiedy po wypadku główny bohater smarowany jest maściami w jaskini- dźwięk buteleczek z arabskimi specyfikami- coś niezwykłego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Film z pogranicza oskarowego kiczu , kiepski , smutny a co istotne nudny . Już mało kto o nim pamięta a za kilka lat tylko grupka fachowców będzie o nim pamiętała . Obejrzałem z trudem , a książkę przeczytałem , nie do końca , tłumacząc się brakiem czasu , podobnie jak Ty , Ester . Ciekawe dlaczego :roll: :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
nie do końca , tłumacząc się brakiem czasu , podobnie jak Ty , Ester . Ciekawe dlaczego :roll: :twisted:

Nie rozumiem...Gdybym miała czas z pewnością książkę bym skończyła, ale mam na głowie naukę i lektury, tak więc niektóre książki muszą siłą rzeczy zaczekać...

Film z pogranicza oskarowego kiczu , kiepski , smutny a co istotne nudny . Już mało kto o nim pamięta a za kilka lat tylko grupka fachowców będzie o nim pamiętała

Film jest z 1996 r. Mamy 2008 r. Ja do fachowców filmowych siebie nie zaliczam, a o filmie pamiętam. Pierwszy raz obejrzałam go jakieś dwa lata temu. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Smutny to według Ciebie zły? Nie każdy film musi się kończyć kiczowatym happy endem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Estero, probowalem to obejrzec. No nie da sie. Kiczowate bardziej niz "Titanic". Wybacz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

A może jakieś argumenty, coś więcej niż tylko jeden przymiotnik: "kiczowaty"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
A może jakieś argumenty, coś więcej niż tylko jeden przymiotnik: "kiczowaty"?
Estero, zadnych argumentow. Przeciez o gustach sie nie dyskutuje ;) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Mnie ten film bardzo się spodobał. Piękne zdjęcia i muzyka. Do tego świetni aktorzy i scenariusz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Estero, zadnych argumentow. Przeciez o gustach sie nie dyskutuje

Zgadza się. Jendak ciekawi mnie co sprawia, że uznajesz ten film za kiczowaty.

Mnie ten film bardzo się spodobał. Piękne zdjęcia i muzyka. Do tego świetni aktorzy i scenariusz.

Wśród napoleonistów w tej kwestii jak widać panuje zgoda ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Masz babo placek ;)

No mnie ten film znudzil doglebnie. Mielony dramat. To ja wole "Rozwazna i romantyczna", chocby za urode pani Thompson.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A mnie się film podobał. Bez rewelacji, ale za kicz absolutnie go nie uważam. Uważam, że rzecz dobrze nakręcona, doskonała obsada (moja ulubiona Kristin Scott Thomas ;)), świetna scenografia, technicznie film bez zarzutów. Ale jak mówi Lu Tzy, de gustibus non disputandum est...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.