Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Narya

Wielki Test Historii - TVP

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Właśnie się dowiedziałem, że media organizują taki konkurs historyczny dot. okresu odzyskania niepodległości przez Polskę, bierze ktoś w tym udział? W sensie: czy zamierza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A kiedy to będzie organizowane ? (W jaki dzień będzie emitowane )

Jutro o 20.20 na TVP 1.

Pozdrawiam

Ps O 21.30 leci Pianista(tym którzy nie widzieli polecam :P )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Natomiast w SuperExpresie będzie dodatek dot. tego konkursu. Co o nim sądzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W 90 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Telewizja Polska przygotowuje wyjątkowe widowisko, które będzie połączeniem teleturnieju z doskonała rozrywką i lekcją historii. Wystarczy zgłosić się 10 listopada od godz. 11.00 do Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie, gdzie prowadzona będzie rejestracja.

Aby rozwiązać test trzeba mieć podstawową wiedzę o Polakach i sprawie polskiej w okresie od lipca 1914 do lutego 1919. Wielki test z historii to gra o 50 tysięcy złotych w transmitowanej na żywo rywalizacji. Może w niej uczestniczyć każdy , kto skończył 18 lat i posiada dowód osobisty.

http://beta.tvp.pl/historia/wielki-test-z-historii

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązywałem ten test miałem 4 lub 5 błędów. Nie tak źle. Pytania był zjadliwe.

Natomiast tvp zrobila niezłą reklamę PiS... jaz zwykle. J. Kaczyński w pierwszym rzędzie, na widowni mnóstwo polityków z PiS w tym Macierewicz..., test układał Wojciech Roszkowski, który jest kojarzy z PiS z tego, co mi wiadome. Miało być o niepodległości, a był nieśmieszny kabaret neonówka i kryptopromocja PiS...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
nieśmieszny kabaret neonówka

Wręcz żenujący... Odstraszył mnie po pierwszej serii, gdzie miałam 5/6. W ułanach Beliny się machnęłam.

Poza tym jak patrzyłam na część obecnych tam osób to robiło mi się niedobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Rozwiązywałem test razem z uczestnikami. Zdobyłem 11 pkt. Czyli z jednej strony dobrze, a z drugiej źle. Dobrze - dlatego, że wynik zaskakujący, gdyż jako nie-specjalista z tego okresu historii nie czułem się zbyt silny. Źle - dlatego, że wynik nie nastraja optymistycznie i jest powodem do motywacji w celach poszerzania wiedzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcy z Krakowa i Panu Kołeckiemu wiedzy. Super sprawa wygrać 50 .tys. Jednakże w studiu kryptopolityka była widoczna ciągle się były premier przewijał...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Straciłem 5 pkt., ale na pocieszam się tylko tym, że tą epokę znam bardzo ogólnie, i dlatego, że nic a nic się przygotowywałem, "na żywo".

Zgadzam się, że to był żenujący spektakl i widoczna była kryptopolityka. Pytania też były tendencyjne w kierunku postrzegania historii przez Piłsudczyków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
test układał Wojciech Roszkowski, który jest kojarzy z PiS z tego, co mi wiadome.

Wojciech Roszkowski (znany również pod pseudonimem "Andrzej Albert") jest również uznanym i popularnym historykiem. Poza tym test układał również (jeszcze bardziej znany, ale nie wiem czy taki uznany) Paweł Wieczorkiewicz.

Miało być o niepodległości

No i test o tym właśnie mniej więcej był.

a był nieśmieszny kabaret neonówka

Neonówka specjalizuje się właśnie w skeczach dotyczących wydarzeń aktualnych, nic dziwnego, że ją zaproszono. A, że nieśmieszna, to już osobista sprawa.

i kryptopromocja PiS...

Takie logiczne pytanie: czy ktoś, kto oglądał test i nie wie, jaki polityk, do jakiej partii należy, dowie się z tego programu, czy np. Macierewicz należy do PiSu (mam nadzieję, że zrozumiałe :wink: )?

Miałem kilka błędów, miałem kilka dobrych, nie liczyłem. Poczekam na test o Zygmuncie III, 30 kwietnia lub 30 czerwca, który przygotuje Henryk Wisner wespół ze Stanisławem Grzybowskim...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
iiks   

Oglądałem i powiem szczerze, że wiedzę ogólnikową mam. Ale ogólnikową.

Co do gości zgromadzonych w samym studiu to cóż...albo politycy PiSu, albo "gwiazdki" znane tylko z programów TVP, nie ma co się dziwić. Co mnie mocno zdziwiło i zarazem rozbawiło to to, że Wiśniewski siedział tuż obok Kaczyńskiego.

Może trochę poza tematem, ale widzę, że wiele osób stwierdza, że to nie jego dział (zresztą tak jak ja), mam więc propozycję, aby zrobić obowiązkową listę lektur, dla każdego kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę na temat odzyskania Niepodległości. Co wy na to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze był przecież Tadeusz Cymański też z PiS. Ogólna czołobitność widoczna na każdym kroku... Dodatkowo prowadzący w Krakowie poniżej wszelkiej krytyki, masa błędów językowych (ja mistrzem nie jestem, ale od ludzi z TV wymagania są nieco większe), a dodatkowo strasznie drętwo. Ten kabaret pokazał, że są pupilkami TVP, ale poziom jaki zaprezentowali jest żenując, nikt się nie śmiał...

Dodatkowo TVP to organiazuje i jej prezes odpowiada na pytania, co prawda nie wygrał, ale to trochę dziwne, że nie mógł sobie odpuścić tylko też się chciał pokazać.

Dodatkowo samego testu było niezbyt wiele... testu z 15 minut, a umizgiwania się i kabaretu 2 x tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Dodatkowo prowadzący w Krakowie poniżej wszelkiej krytyki, masa błędów językowych (ja mistrzem nie jestem, ale od ludzi z TV wymagania są nieco większe), a dodatkowo strasznie drętwo.

Bo do Krakowa nikt nie przyjechał się śmiać, tylko wygrać.

Ten kabaret pokazał, że są pupilkami TVP, ale poziom jaki zaprezentowali jest żenując, nikt się nie śmiał...

Śmiał się, ale niezbyt głośno.

Dodatkowo TVP to organiazuje i jej prezes odpowiada na pytania, co prawda nie wygrał, ale to trochę dziwne, że nie mógł sobie odpuścić tylko też się chciał pokazać.

Prezes na pewno w jakimś tam stopniu jest jedną z ważniejszych postaci RP, skoro pojawił się tam np. Makłowicz, to dlaczego nie Urbański?

Dodatkowo samego testu było niezbyt wiele...

24 pytania to całkiem sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tofiku doszukujesz się wyjątków, a to nie one tworzą regułę...

Bo do Krakowa nikt nie przyjechał się śmiać, tylko wygrać.

To nie oznacza, że prowadzący mieli popełniać błędy językowe i prowadzić to drętwo. Wreszcie ta kasa, którą dostał Witold Więcek była dana tak na odczep się nikt z topu niepofatygował się do Krakowa, bo woleli lansować się w Warszawie, żenujące...

Śmiał się, ale niezbyt głośno.

Noi, co? Oznacza to, że kabaret był fajny i na poziomie tak, bo jednak ktoś się śmiał i to niby ma negować moją tezę o żenującym poziomie tego kabaretu..., kto oglądał sam widział i wie, czy go to bawiło. Skecze z jakąś Australią i tą jakąś rocznicą Stanu Wojennego niezrozumiałe i głupie po prostu.

Prezes na pewno w jakimś tam stopniu jest jedną z ważniejszych postaci RP, skoro pojawił się tam np. Makłowicz, to dlaczego nie Urbański?

Makłowicz to też osoba związana z TVP. TVP zrobiło spęd ludzi, których lubi, od Telewizji Polskiej wymagać się winno więcej, bo nie tylko zwolennicy PiS i Pana Urbańskiego płacą abonament... Święto Niepodległości winno stać ponad podziałami, ale niestety szefostwo TVP nie potrafi się wznieść ponad nie mimo, że podobno jakąś misję realizuje... zapewne specjalą...

24 pytania to całkiem sporo.

Zlicz czas przeznaczony stricte na test i na całą oprawę, która nie była ani mądra, ani śmieszna. 24 ponadto to strasznie mało skoro mówimy o a,b,c,d na egzaminach mam po 50...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.