Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mysh(a)

Biali Templariusze

Rekomendowane odpowiedzi

mysh(a)   

Co sądzicie o ich obyczajach( brak krzyża na płaszczu, wypalanie sobie krzyza na czole) Czy prawda jest ze zawsze do ich gorna zaliczano co najwyzej siedmiu czlonkow?

Znacie moze jakies postacie zwiazane z tym elitarnym niejako gronem? Mi przychodzi tylko do głowy Norweg Kunnar Sell.

Abstrahujac od Templariuszy Czy jest ktos na tyle obeznany aby przedstawic mi liste wszystkich zakonow uczestniczacych w krucjatach?Jest mi wiadomo tylko o dwóch: Szpitalnicy i Templariusze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trzecim zakonem jaki uczestniczył w wyprawach krzyżowych to zakon Joanitów czyli Kawalerowie Maltańscy. Pełna nazwa Zakon Rycerski Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy Szpitalnicy to określenie Krzyżaków?

Znam jeszcze jeden zakon: Montjoye powołany przez Rodryga około 1180 zresztą szybko wchłonięty przez Templariuszy. Tak jak joanici skupiali głownie Włochów, Krzyyżacy Niemców a Tempariusze Francuzów tak zakon Montjoye głownie Hiszpanów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Z tego, co wiem Szpitalnikami nazywano przede wszystkim joannitów, którego pełna nazwa zawierała to właśnie słowo (Zakon Szpitalników św. Jana z Jerozolimy) , a poza tym jako jedni z pierwszych budowali i organizowali szpitale w Europie. Co ciekawe, Szpitalnikami nazywano również Krzyżaków - zapewnie dlatego, że w ich pełnej nazwie (Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie) pojawia się słowo "szpital".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   

Szpitalnikami nazywano tylko Joannitów- Rycerzy Świętego Jana z Jerozolimy. Podczas rządów Raymonda du Puy stali się potężni w Ziemi Świętej i wkrótce rozlali się po całej Europie. Od 1118 jest to zakon militarny- czasy Raymonda du Puy . Po upadku Jerozolimy i kolejnych przekształceniach przyjmuje nazwe: Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników św. Jana z Jerozolimy z Rodos i z Malty.

Zaś Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie był potocznie nazywany Krzyżakami lub Zakonem teutońskim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Teutoński bo rekrutowany spośrod Niemcow, a ci byli potomkami germańskiego plemienia Teutonow :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lurtz88   

Dzięki Kadrinazi:)

[ Dodano: 2008-07-28, 20:30 ]

A może wiesz coś więcej o tym plemieniu...:lol: z góry dzięki

To pasuje na osobny temat do dyskusji jeśli takowego jeszcze nie ma. Starajmy się nie offtopować. Wiem, że to jest ciężkie, sam mam nieraz z tym problem (pilnuję się jak mogę). Nie mniej temat o Teutonach może być interesujący. Pozdr.// Nar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.