Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Jan Ołdakowski

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Temat trochę bardziej współczesny, więc może więcej ludzi się przekona :D Krótka nota biograficzna jest tu . Jak Waszym zdaniem Pan Jan Ołdakowski wywiązuje się z funkcji dyrektora MPW?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ponoć bardzo pozytywny człowiek. Facet z prawdziwą pasją. Znam go głównie z opowieści koleżanki, która poznała go kiedyś. Potrafi przyjść do muzeum, kiedy ma wolne, i sprawdzić czy wszystko jest w porządku, jak idą prace, pogadać z ludźmi, pomóc w czymś. On żyje tym muzeum. Bez niego niego ciężko byłoby stworzyć tak wspaniałe miejsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   

Przykro mi to pisać, ale MPW kojarzy mi się jednoznacznie z pewną osobą urzędującą obecnie w Pałacu Prezydenckim, a kilka lat temu w warszawskim ratuszu, zaś kierownicze stanowiska w/w placówki zostały wówczas (przy powstawaniu muzeum) obsadzone "odpowiednio". Resztę można sobie dopowiedzieć samemu. I niech nikt nie tłumaczy, że polityka to jedno, a działalność na innym polu to druga sprawa - bo sławnego niemieckiego filozofa Heidera też oceniamy przez pryzmat jego postawy w czasach III Rzeszy... To tyle z mojej strony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pan Ołdakowski o ile był pewnie "z klucza" nominowany to się sprawdził. Dba o Muzeum, które jest najlepsze w Polsce wg mnie. Chociaż poświęcone jest klęsce... Budziły wątpliwości czy może być dyrektorem Muzeum i posłem, Marszałek w końcu uległ, ale chyba z powodów politycznych i te funkcje Pan Ołdakowski może pełnić równocześnie. Co do obecnie urzędującego Prezydenta i Muzeum to już sprawa na inną dyskusję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Przykro mi to pisać, ale MPW kojarzy mi się jednoznacznie z pewną osobą urzędującą obecnie w Pałacu Prezydenckim, a kilka lat temu w warszawskim ratuszu,

Leuthenie bardzo bym prosił, aby nie poruszać tutaj wątku Pana Prezydenta. Temat dotyczy Pana Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskie. A więc oceniamy jego pracę i to jakim jest dyrektorem, a nie z kim się komu MPW kojarzy, i jak były obsadzane stanowiska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   

MPW to temat, gdzie polityka (czy ta rodem ze stolicy, czy też tzw. polityka historyczna państwa) bardzo ściśle zazębia się z historią i nie da się mówić o jednym bez wspominania o drugim. Takie są fakty i tyle - dlatego przytoczyłem przykład filozofa z III Rzeszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Przykro mi to pisać, ale MPW kojarzy mi się jednoznacznie z pewną osobą urzędującą obecnie w Pałacu Prezydenckim, a kilka lat temu w warszawskim ratuszu,

Leuthenie bardzo bym prosił, aby nie poruszać tutaj wątku Pana Prezydenta. Temat dotyczy Pana Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskie. A więc oceniamy jego pracę i to jakim jest dyrektorem, a nie z kim się komu MPW kojarzy, i jak były obsadzane stanowiska.

To jest off top, ale... Na innym forum sledzilem swieza dyskusje nad tym, czy Broniewski sie nadaje na patrona. Szkoly, ulicy... normalna w Polszcze sprawa. Clou problemu to ocena, czy istotne jego dzielo, czy jego poglady. Moim zdaniem, poki sie lewicowcom nie odpusci, inne ugrupowania nie powinny takze liczyc na ulge. LICZY sie, czemu kto ma stolek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Tylko zwróć uwagę na to, że to jest temat poświęcony nie całemu MPW, ale jednemu człowiekowi, a to jest jednak różnica. Do oceny MPW zapraszam tutaj: https://forum.historia.org.pl/viewtopic.php?t=4068 . Tak więc naprawdę proszę, skupmy się na temacie :D

LICZY sie, czemu kto ma stolek.

Powiem tak, tematy polityczne na tym forum są zakazane. Więc jeśli temat zejdzie na politykę i to, czemu kto ma stołek, zwyczajnie go zamknę. A tego bym nie chciał. Czy tak ciężko skupić się ocenie Ołdakowskiego jako dyrektora, a nie na jego przynależności partyjnej? Chyba Pan Ołdakowski wystarczająco dobrze pokazał, że jest dobrym dyrektorem. Chyba że ktoś ma jakieś wątpliwości co do tego. Ale to bez mieszania polityki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   
Heider z czy bez "gge" przed "r" ?

Oczywiście chodzi o Martina Heideggera - mój błąd, za który przepraszam (chyba za dużo nasłuchałem się ostatnio o pewnym Austriaku...).

[ Dodano: 2008-11-04, 07:19 ]

Chyba Pan Ołdakowski wystarczająco dobrze pokazał, że jest dobrym dyrektorem. Chyba że ktoś ma jakieś wątpliwości co do tego. Ale to bez mieszania polityki.

No to ja mam zastrzeżenie nr 1 - odnośnie repliki "Liberatora" Szostaka. Jak pewnie wiecie (albo i i nie...) do jej budowy użyto oryginalnych fragmentów tejże maszyny. Problem polega na tym, że postanowiono swoiście je wykorzystać - np. tnąc na mniejsze kawałki, bo te całe oryginalne nie pasowały widać do czyjejś koncepcji ( :!: :!: :!: ). Chyba nie zrobiono tego za plecami Pana Dyrektora? Jak można na coś takiego pozwolić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   
(...) Muzeum, które jest najlepsze w Polsce wg mnie. Chociaż poświęcone jest klęsce...

Zwiedzając MPW mozna dojść do zupełnie innych wniosków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tym najlepszy (jedno z lepszych byłoby trafniejsze) w Polsce może i się zagalopowałem, z najlepszym PR i z najlepszą prasą to na pewno...

Czy macie jakieś wywiady, artykuły o dyrektorze Ołdakowskim będzie lepiej rozmawiać o tej postaci znając jej poglądy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

W MPW jeszcze nie byłem, ale jeśli pod jurysdykcję dyrektora MPW podlega również jego witryna internetowa, oraz dodając zdjęcia, które widziałem z MPW w mediach, to uważam, że sprawdza się jako dyrektor - administrator i organizator tego muzeum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.