Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Pancerny

- Uzupełnienia

Recommended Posts

Pancerny   

Myślę, że taki temat jest potrzebny, a Pani Moderator nie będzie się złościć :roll: , ktoś coś chciałby dodać do jakiegoś hasła lub uzupełnić swoje, a czas możliwości edycji jego posta już minął, zapisuje go tutaj, a Pani Moderator Estera umieści go w odpowiednim miejscu. :puppyeyes:

Mógłby to ktoś przetłumaczyć, bo chyba to dotyczy Antonini Louise, a jest tu data urodzin i śmieci, którą by warto dodać ?

Antonini (Louise) Née à Ajaccio en 1771, morte à Nantes en 1861, elle fut une des rares femmes corsaires. Fille d'un officier supérieur de la Corse, se faisant passer pour un homme, elle réussit à se faire engager sur différents bateau et à se faire incorporée dans l'armée du Rhin. Blessée plus tard au combat en Espagne, elle est reconnue et doit quitter l'armée.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estera   

Bardzo dobry temat. Proszę też o podawanie dokładnej lokalizacji hasła, które wymaga edycji (najlepiej link do odpowiedniej strony). Często dostaje PW z prośbami o edycję, dzięki takiemu tematowi będzie to łatwiejsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że hasło Pancernego o dragonach możnaby uzupełnić o kilka słow o tej formacji w innych krajach. W końcu dragonia występowała praktycznie we wszystkich armiach epoki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pancerny   
Wydaje mi się, że hasło Pancernego o dragonach możnaby uzupełnić o kilka słow o tej formacji w innych krajach.

Tak właśnie liczyłem liczyłem na Ciebie, lub na naszego Bavarsia, ze zaopiekujecie się tym tematem, bo mi brak fachowych źródeł.

Już kilka razy przykładałem się do hasła -Artyleria- ale brakło wiedzy źródlanej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko, usiądę nad dragonami i podeślę Esterze do uzupełnienia hasła, jeżeli nie masz nic przeciwko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pancerny   

Kadri jak myślisz, opisać całą artylerię w haśle, o artylerii czy np. coś takiego:

Artyleria- krótki opis ogólny i odsyłacze

--> Artyleria konna

--> Armaty

--> Haubice

--> Moździerze

itd.?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomasz N   

Miał być żart a tu:

York von Wartenberg - hrabia Jan Dawid Ludwik - feldmarszałek. Urodzony w 1759 roku w Gostkowie Wielkim na Pomorzu pow. bytowski (pierwotna nazwa rodu Jark-Gostkowski). W 1794 roku podczas Insurekcji Kościuszkowskiej walczył z wojskami polskimi pod Szczekocinami. W 1812 r. dowodził posiłkami pruskimi wspierającymi Wielką Armię, wchodzącymi w skład korpusu Macdonalda. W tymże roku autor przymierza prusko-rosyjskiego z 1812 r., skierowanego przeciwko pokonanej w Rosji armii napoleońskiej. W 1813 roku był dowódcą korpusu w Armii Śląskiej. Za zasługi wojenne otrzymał z rąk króla Prus Fryderyka Wilhelma III majątek w Oleśnicy Małej. Zmarł w 1821 roku. Pochowany w kaplicy rodowej w tymże mieście.

Edited by Tomasz N

Share this post


Link to post
Share on other sites
Estera   

Kiedy dojdziemy do literki Y wstawisz to hasło. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i opracowanie zagadnienia. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.