Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Młodzież a Holocaust

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Tak mnie natchnęło jak zobaczyłam to: http://www.pardon.pl/artykul/6177/kolejna_...acyjnego_zobacz . Załamałam się. Jakim trzeba być kretynem...

No ale nie chce żyć w przekonaniu, że Polska składa się tylko z tak powolnie myślących istot... Na pewno młodzi też starają się robić coś pozytywnego, pokazać, że pamiętają...

Błagam, pocieszcie mnie i dajcie mi nadzieję...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Dzionga takie są realia myślisz,że młodzież "ma teraz czas myśleć o tym co było kilkadziesiąt lat temu ".Te zdjęcie pokazują co znaczy dla wielu Polaków i nie tylko tak naprawdę historia i obozy koncentracyjne. Wiesz ...ile spotkałam osób ,które mnie wyśmiały za to co robię. :roll:

Oni nie umieją i nie potrafią przyjąc do wiadomości ,że to co kiedyś się wydarzyło to nie była "zabawa" w zabijanie to był typowy mord ludzkości na olbrzymią skalę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Obejrzalem te foty. Moim zdaniem dyskusja sensu nie ma, bowiem czlowiek czegos takiego by nie zrobil. To nie sa ludzie. To sa jakies podrzedne psychiczne mutanty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

w/g mnie to efekt sprowadzenia ad absurdum wszystkich wydarzeń z historii jakie mieliśmy i tego że nikt, a to absolutnie nikt nie tlumaczy co bylo i jak się to odbywalo. Podanie że zginęlo tyle a tyle osób - to nie znaczy nic - czysta statystyka. Nikt nie tlumaczy skąd się bralo okrucieństwo, do czego ono prowadzilo i efekt jest.

Podejrzewam że jakby się takiej sierotki glupotki spytać o Oświęcim / Auschwitz to powiedzialaby że zabito tam dużo osób i Żydów i że to bylo wieki temu.

PS.

Tzw nativ speaker, Amerykanin. Gdzieś wyczytal o Auschwitz. Padla odpowiedz [mojej znajomej co bylo i dlaczego], na co stwierdzil w radosnym nastroju: Nice place to visit [w sensie wycieczki poobiedniej w nd...]

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Skąd się biorą tacy idioci? Takim to trzeba zrobić lekcję poglądową, żeby sobie pomieszkali, jak więźniowie. Ale, dzionga, nie martw się, zawsze jakiś procent społeczeństwa jest ponad ograniczonym i tepymi nastolatkami, którym tylko USA w glowie. :roll: Oni tego nigdy nie zrozumieją, dla wielu temat II wojny światowej ogranicza sie do wiedzy zdobytej z gier... Ale pocieszmy się, zawsze tak bylo, kiedyś byli tępi, bo nie wiedzieli co było pod Stalingradem, wcześniej, bo się śmiali z zaborów...itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

dzionga moja rada jest prosta zapytaj młodych ludzi w najbliższej okolicy co to jest Holocaust . Jak usłyszysz ich odpowiedzi to te zdjęcia przestaną Ciebie dziwić .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Dla mnie to szczeniackie wygłupy, które oczywiście trzeba tępić. Jest to przykład gówniarstwa, które nie ma nawet świadomości co czyni. Pamiętajmy jednak wszelako, że czas zaciera pewne sprawy. Dziś żywo śmiejemy się z filmów parodiujących św. inkwizycje, która przecież tak wiele zła ludziom uczyniła. Za jakieś 200 lat mogą pojawić się filmy w podobnym tonie pokazujące obozy zagłady.

Dziś raczej nie ma żadnych oporów jak i komentarzy, w chwili gdy widzimy zabawne fotki w dybach chociażby...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
Jest to przykład gówniarstwa, które nie ma nawet świadomości co czyni.

Jedynym usprawiedliwieniem tych stworzeń jest chyba tylko niewiedza...

Niestety tak już jest u nas w Polsce. Brak poczucia patriotyzmu i szacunku do tego, co miało kiedyś wielką wagę dla życia wielu ludzi. Nie szukać daleko - moja klasa - kiedy na lekcji historii jeden idiota zarzucił tekstem: "jaki żyd, takie mydło", połowa klasy zaczęła głośno chichotać, a jednej czwartej pojawiły się leciutkie uśmieszki na twarzach. Dalej - ostatnio na j. polskim omawialiśmy aspekty II wś i akcji pod Arsenałem - gdy pojawiły się zdjęcia ludzi o niezbyt dużym iloczynie urody, większość grupy począła kwiczeć ze śmiechu. A już nie mówiąc o wychudzonych ciałach obozowych... nie chcecie tego czytać.

To nazywa się sztuka ludzi głupich...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Błagam, pocieszcie mnie i dajcie mi nadzieję

Niestety, będzie coraz gorej. Rodzice robią karierę w firmach, dziadkowie, którzy byli skarbnicą wiedzy patriotycznej pamiętający czasy wojny, niestety powoli opuszczają nas, widzę jakim "szacunkiem" młodzież traktuje nauczycieli, ja nie widzę, żadnej nadziei...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

No toście mnie faktycznie pocieszyli... Jak patrzę na taki debilizm to nie wiem czy jest sens starać się, chcieć robić coś dla tego kraju... Bo tak właściwie to kto to doceni? Pusta dziewczyna, która włazi do pieca krematoryjnego żeby sobie zrobić kretyńskie zdjęcie? Ech, czarno widzę naszą przyszłość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
No toście mnie faktycznie pocieszyli... Jak patrzę na taki debilizm to nie wiem czy jest sens starać się, chcieć robić coś dla tego kraju... Bo tak właściwie to kto to doceni? Pusta dziewczyna, która włazi do pieca krematoryjnego żeby sobie zrobić kretyńskie zdjęcie? Ech, czarno widzę naszą przyszłość.

Dzionga, przestań się tym przejmować.

Nie warto zawracać sobie tym głowę. Głupeczków nigdy nie brakowało i nigdy nie zabraknie.

Nie masz żadnego wpływu na ich poczynania.

Jak byłem w Oświęcimiu w kwietniu tego roku, to widziałem jakiegoś młodego gnojka z gimnazjum z Krakowa. W krematorium nr. I jadł kanapkę i popijał ją Coca-Colą.

Zwróciliśmy z kumplem uwagę nauczycielce i dopiero ta po chwili wygarnęła mu niestosowne zachowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dzisiaj patrzą troche inaczej na wydarzenia z przed lat. Każdy palestyńczyk, który walczy o wolność swojego kraju jest terrorystą. A przecież w latach 60 kiedy żydzi nie mieli własnego państwa i organizowali zamachy na urzędy lub instytucje palestyńskie, nie byli terrorystami tylko bojownikami o wolność (partyzantami). Młodzi ludzie widzą to zakłamanie i te niedopowiedzenia. Jak mają wierzyć w tą krzywdę jaka była wyrządzona narodowi żydowskiemu w czasie II wojny przez Hitlera. .........Jeszcze jedna plama jest na narodzie żydowskim. Po 17 września 1939r. dużo polskich oficerów i szlachty zostało wydane w ręce bolszewików właśnie przez tych ludzi. Dlaczego nie mówi się o tym oficjalnie? Wspomina się tylko krzywdy jakie ten naród doznał od innych a nie wspomina się jakie krzywdy wyrządził innym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A jak to się ma do tematu? Że jakieś gnojki sobie robią zdjęcia w krematorium? Pardon, mi nawet nigdy przez ułamek sekundy coś takiego do głowy nie przyszło. To gorzej jak hieny cmentarne(którzy są bardzo nisko cenieni w środowisku nawet przestępczym). A to, co Żydzi robili przez historię, nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko poprzeć Andreasa. Co mają urojone czy rzeczywiste spory polsko-żydowskie, tudzież sytuacja Palestyńczyków, do ostatniego chamstwa i ... (właściwie brak słów) w wykonaniu autorów inkryminowanego zdjęcia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Po 17 września 1939r. dużo polskich oficerów i szlachty zostało wydane w ręce bolszewików właśnie przez tych ludzi. Dlaczego nie mówi się o tym oficjalnie? Wspomina się tylko krzywdy jakie ten naród doznał od innych a nie wspomina się jakie krzywdy wyrządził innym.

Wiwat dla pułkownika Berka Joselewicza, oficera Księstwa Warszawskiego, pochodzenia żydowskiego, chwalebnie poległego w walce z Huzarami Austriackimi w kampanii 1809 roku!

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.