Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Młodzież a Holocaust

Rekomendowane odpowiedzi

Achilles   

Od czasu lekcji historii o zagładzie Żydów, w klasie krąży dowcip o żydowskim mydełku. Jednym słowem: bezmózgi. Potrzebne byłoby im kolejne krwawe wydarzenie, w którym ginęliby niewinni - oni lub ich bliscy. Może wtedy zaczęliby szanować to, co szacunku wymaga.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Od czasu lekcji historii o zagładzie Żydów, w klasie krąży dowcip o żydowskim mydełku. Jednym słowem: bezmózgi. Potrzebne byłoby im kolejne krwawe wydarzenie, w którym ginęliby niewinni - oni lub ich bliscy. Może wtedy zaczęliby szanować to, co szacunku wymaga.

Nom ale niestety tak to jest. Nadal się spotykamy z niechęcią do Żydów...

Raz byłam z moją przyjaciółką w obozie i jak my się zbliżały do krematorium to się zapytała " po co my tam idziemy,tam przecież nic nie ma " byłam w szoku.Ale widocznie niektórym dobrze..żyć w nieświadomości tego co się działo pod nosem;.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rezz112   

Gdy byłem w Niemczech spotkałem się z Antysenityzmem wśród nawet 12 latków.

Do tego w czasach wojny Niemieckie dzieci bawiły się w "palenie żydów" ...

Dobra książka :

Dzieci Hitlera Guido Knoppa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Co do tego palenia Żydów przypomniał mi się motyw z "Medalionów " Zofii Nałkowskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

W Wiadomościach widziałem relację z "Marszu żywych". Te młode dziewczyny nie wiedziały do końca gdzie przebywają.

Problemem jest nie wiedza o Holokauście w moim odczuciu, ale świadomość tego. Co z tego, że uczeń wie, że w tym miejscu zamordowano dziesiątki osób, jak on się tym nie przejmuje i sobie zajada popcorn czy co tam jeszcze na terenie obozu zagłady?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Narya: musimy zaakceptować kilka faktów:

1. Dla, nas, młodych ludzi [pomijając historyków i pasjonatów], nie ważne czy to z Polski czy Izraela, Oświęcim czy dowolny inny obóz koncentracyjny to bajeczka o wilku żelaznym co buchając parą i chlapiąc olejem... Poza tym w takim miejsu rację ma Stalin mówiąc że miliony to statystyka. Choćby to sprawia, że wycieczkę do Oświęcimi traktują dokladnie tak samo jak nasi uczniowie wyjazd do jakiegoś miejsca pamięci czy [w teorii] świętego [patrz: Częstochowa]. Jest to okazja do wolnego, połażenia, porobieia zdjęc, objedzenia się kebabem i niczego innego

2. Wojna, światowa była bardzo dawno temu, tak dawno, że już najstarsi górale ledwo pamiętają co się na niej wyprawiało. Są to opowieści dziadziusia jak walczył za Marszalka w Legionach a potem co roku.... Wszystko super tylko, dziaduniowi pamięć z lekka szwankuje, działo się to tak dawno temu i mnie to mało naprawdę mało interesuje

3. Polityka historyczna. Zwróć uwagę jaki ubaw u nas wywołał fakt że jakieś tam ministerstwo [Edukacji?] ma zamiar dopłacać do wycieczek mających na celu pokazać odwagę oręża polskiego i cierpienia narodu w czasie jego historii. Przcież wyjazd do Oświęcimia [czy innego obozu] jest czymś takim. Każą to się jedzie - znów okazja do wolnego, posluchania bajek o wilku, ktore się ma w nosie

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Mieszkam za blisko Auschwitz by nie szanować tego symbolu. Ale co myślicie o czymś takim, czyli zagospodarowaniu tego symbolu .... w imię czego, no właśnie w imię czego ...

http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/Sut...c/menuid-1.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Tomasz N: z artykułem zgoda: przecież tak naprawdę państwo polskie nijak nie potrafi sobie radzić ze skinheadami, i różnymi spadkobiercami "białej siły" [ONR-y i in]. W Krakowie 11-go było deczko weselej, bo najpierw szło coś co udawało pochód i przemarsz wojsk, potem szli sprzątacze końskich odchodów [ubaw...] potem szli ci co to Chrystusa na Króla Polski, potem kółko różańcowe, w końcu łysi chłopcy a na końcu PiS... Pytanie kto komu splendoru dodawał. Szli bo władza nie zamknęła "trasy przemarszu". Po paradzie na Basztowej by uniemożliwić takie wyjścia puszczono ruch uliczny.

Tak naprawdę takich panów powinno skazywać się za nawoływanie do nienawiści, a ludziom [typu Antifa i in] jak się to ładnie nazwa - póki krew nie leci, nie przeszkadzać. Osobną sprawą jest to jak komentują takie marsze sami policjanci. Jeden reporter słyszał ciche policjantów rozmowy, że najchętniej by [z miesiąc wcześniej] kolorowo - tęczowych palą leczył, a nie osłaniał ich przed łysymi chłopcami.

Dopóki nasze społeczeństwo jako całość nie znormalnieje, dopóki Rydzyk będzie bezkarny, dopóki.... dopóty ileś osób będzie uważało, że maszerowanie z takimi hasłami to duma a nie powód by się schować w najczarniejszej dziurze...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
tęczowych palą leczył, a nie osłaniał ich przed łysymi chłopcami.

Nie mam nic przeciwko homoseksualistom, dopóki nie zaczynają swoich marszów - owszem, można mieć inną orientację, a jakże! Przecież tak powinno być.

Ale ostentacyjne demonstrowanie swojej orientacji seksualnej przekracza granice dobrego smaku.

Co do samego marszu ONR i innych nacjonalistycznych ugrupowań - jestem przeciwny, ale tak samo, jak jestem przeciwny paradowaniu w pasiakach po ulicach.

Bo ludzie demonstrujący, po obydwu stronach barykady, nie wiedzieli konkretnie po co demonstrują.

Z jednej strony rozwrzeszczani faszyści, wykrzykujący ideę narodowej Polski, z drugiej strony uśmiechnięci homoseksualiści, artyści(pożal się Boże) i anarchiści, paradujący w pasiakach(jakby nie do końca zdający sobie sprawę, co mają na sobie).

Doprawdy, zabrakło tylko plutonu SS, żeby do końca wypaczyć idee.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad FSO:

a ludziom [typu Antifa i in] jak się to ładnie nazwa - póki krew nie leci, nie przeszkadzać.

A w czym nie przeszkadzać?

Czy jak anarchista krzyczy śmierć faszystom to jest to nawoływanie do nienawiści, czy jednak nie?

Czy jak łysol krzyczy śmierć gejom to jest to nawoływanie do nienawiści, czy jednak nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Andreas napisał:

Doprawdy, zabrakło tylko plutonu SS, żeby do końca wypaczyć idee.

Pięknie ujęte. A nie masz odczucia, że ktoś mundurując tych "pasiakowców" na ten pluton liczył ? Takie ładne zdjęcia poszyłyby w świat, utrwalając stereotyp. Stąd mój podwójny niesmak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Pięknie ujęte. A nie masz odczucia, że ktoś mundurując tych "pasiakowców" na ten pluton liczył ? Takie ładne zdjęcia poszyłyby w świat, utrwalając stereotyp. Stąd mój podwójny niesmak

I dlatego jestem zniesmaczony, podobnie jak Ty, Tomaszu.

Pasiak to symbol pamięci, wykorzystywanie go w celach politycznych jest dla mnie rzeczą przekraczającą granice.

To nie wolno paradować w mundurach SS, ale obrzydliwie wykorzystywać symbol męczeństwa już wolno?

Co do odczucia - owszem, przyszło mi takie coś na myśl. Utrwalanie stereotypu, jestem niemal pewien, że pojawiłyby się teksty o antysemityzmie w Polsce i odradzającym się faszyzmie w polskich obozach koncentracyjnych.

Może już takie się pojawiają... zdjęcia narodowców z jednej i więźniów z uśmiechami na twarzach z drugiej strony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: zawsze piszę że prawo winno działać jednako. Za hasło "śmierć faszystom" należy się dokładnie taki sam paragraf jak "śmierć gejom". Może nawet i sąsiednie cele. Czym innym jest jednak nawoływanie "faszyzm to zło" od "Polska dla Polaków".... Tak na marginesie.

Uważam, że każdy ma prawo do manifestowania swoich przekonań o ile nie łamią praw obywatelskich i samego prawa. Jeśli ONR nie umie przejść spokojnie, a jego hasła kwalifikują się pod sąd, to może ileś wyroków to zmieni... Jeśli nie to świadczy to jedynie o nich samych.

Dla wielu pasiaki, były i są symbolem tego, do czego potrafi doprowadzić nienawiść i wiara w to że jedna rasa jest lepsza od drugiej, niestety zaś w dużej liczbie wypadków polskie społeczeństwo traktuje nacjonalizm w stylu ONR i różnymi ciekawymi hasłami w stylu "Żydy won" jako coś normalnego, nie łącząc tego jako przyczyny, ze skutkiem w postaci pobić obcokrajowców, wyzwisk czy pobić... oraz tego, że słowo Żyd jest traktowane jako obraza, za którą należy się odpowiednia [oczywiście siłowa] odpowiedź.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Dla wielu pasiaki, były i są symbolem tego, do czego potrafi doprowadzić nienawiść i wiara w to że jedna rasa jest lepsza od drugiej

Nie miałbym nic przeciwko temu projektowi, gdyby ONR paradowała ze swastykami, w mundurach SS.

A tak jestem bardzo przeciw, jeśli wychodzą jacyś 'artyści', geje, anarchiści i komuniści w pasiakach, uśmiechnięci od ucha do ucha, że idą ''gromić faszystów''.

Takich powinno się pałami leczyć - za upolitycznianie i używanie do obrzydliwych(moim zdaniem), własnych celów symbolu męczeństwa milionów ludzi.

Może powinni się od razu otoczyć drutem kolczastym pod napięciem i za sobą ustawić dymiący piecyk z kominem? Albo lepiej, demonstrować wchodzenie do komór gazowych?

Szydzę z tego, ponieważ uważam, że demonstracja powinna zostać przeprowadzona w sposób pokojowy, spokojny. Nie wiem, czy ONR nawiązywał w czymkolwiek do wyższości rasy aryjskiej, ale kontrmanifestacja już tak.

Równie dobrze na paradzie równości mogę stanąć w pasiaku z różowym trójkącikiem. Albo na pochodzie pierwszomajowym odgrywać scenkę z łagrów.

Przekroczy granice?

Jak to napisali na blogu tego osobnika, do którego link przesłał Tomasz:

wczesniej, fajny byl (bylby) taki happening jak pod Sw. Anka

Tak, ten happening był zaiste ''fajny''. Niżej wspomniano o tym, jak antifowcy zrywali płyty chodnikowe i je rozbijali, oraz rzucali je w ''faszystów''.

Warto poczytać komentarze, kto przesadził. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

secesjonista: zawsze piszę że prawo winno działać jednako. Za hasło "śmierć faszystom" należy się dokładnie taki sam paragraf jak "śmierć gejom". Może nawet i sąsiednie cele. Czym innym jest jednak nawoływanie "faszyzm to zło" od "Polska dla Polaków".... Tak na marginesie.

Uważam, że każdy ma prawo do manifestowania swoich przekonań o ile nie łamią praw obywatelskich i samego prawa. Jeśli ONR nie umie przejść spokojnie, a jego hasła kwalifikują się pod sąd, to może ileś wyroków to zmieni... Jeśli nie to świadczy to jedynie o nich samych.

Dla wielu pasiaki, były i są symbolem tego, do czego potrafi doprowadzić nienawiść i wiara w to że jedna rasa jest lepsza od drugiej, niestety zaś w dużej liczbie wypadków polskie społeczeństwo traktuje nacjonalizm w stylu ONR i różnymi ciekawymi hasłami w stylu "Żydy won" jako coś normalnego, nie łącząc tego jako przyczyny, ze skutkiem w postaci pobić obcokrajowców, wyzwisk czy pobić... oraz tego, że słowo Żyd jest traktowane jako obraza, za którą należy się odpowiednia [oczywiście siłowa] odpowiedź.

pozdr

A które hasła się kwalifikowały?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.