Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Leuthen

Już za miesiąc książka o I wojnie światowej na Jurze!

Rekomendowane odpowiedzi

Leuthen   

W listopadzie b.r. nakładem wydawnictwa Libron (tego od "Wojny galicyjskiej" :wink: ) ma się ukazać książka Piotra i Krzysztofa Ormanów pt. Wielka Wojna na Jurze . Składać się będzie z dwu części: I - opisującej walki na obszarze między Krakowem a Częstochową jesienią 1914 r. oraz II - zawierającej opis cmentarzy będących pozostałością w/w walk.

Na konferencji "Znaki pamięci II" w Gorlicach w ostatni weekend miałem przyjemność poznać jednego z współautorów, Piotra Ormana, i już zaklepałem sobie u niego jeden egzemplarz z dedykacją :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Zapowiedź wygląda bardzo interesująco! Zwłaszcza, że raczej o tych walkach (nie mówiąc już o tamtejszych cmentarzach) ogólnie wiadomo niewiele. Leuthen, wiadomo Ci coś na temat jej objętości i ceny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   
Leuthen, wiadomo Ci coś na temat jej objętości i ceny?

Jeszcze nie, ale wysłałem dziś maila do Piotra Ormana z pytaniem o książkę i niedługo powinienem wiedzieć :wink:

[ Dodano: 2008-11-13, 13:40 ]

Odpowiedź przyszła i generalnie wystarczy wstawić z niej na forum jedno zdanie, by zobrazować sytuację: "Z ksiażka sprawy się przedłużają, w wydawnictwie trwa korekta ,

wstawianie map i obrazków."

Tak więc NIE WIADOMO, kiedy książka trafi do drukarni, a co dopiero do sprzedaży :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już dawno ją nabyłem. Ciekawa pozycja sporo ciekawych wiadomości, kawał dobrej roboty. Ja nadal czekam na jakąś książkę opisującą pole walki PWS z punktu widzenia plutonu czy kompanii, ale pewnie poza wspomnieniami nie doczekam się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Radek, a możesz napisać ile ma stron i ile kosztuje mniej więcej?

Co do PWS z poziomu plutonu czy drużyny, to może kiedyś się coś takiego popełni ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   
Wielka wojna na Jurze w Empiku kosztuje mniej więcej 29 zł i ma dokładnie 280 stron. Wczoraj stała też w toruńskim, ale musiałem wziąć drabinkę żeby ją przejrzeć ;) Została ustawiona na najwyższej półce w tyle ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   
Ja nadal czekam na jakąś książkę opisującą pole walki PWS z punktu widzenia plutonu czy kompanii, ale pewnie poza wspomnieniami nie doczekam się.

Chyba już kiedyś reklamowałem na forum A-W powieść Jerzego Kossowskiego pt. "Kłamca", wydaną w Warszawie w 1928 r. Liczy sobie 208 stron. Tytułowy bohater zostaje wcielony podczas PWS do armii austro-węgierskiej i trafia na front w okolice Grybów-Łużna. Świetne opisy życia frontowego z czasu przed ofensywą gorlicką! Autor sam był żołnierzem CK-Armii i zapewne tamte tereny znał z autopsji.

Co do książki o PWS na Jurze - wg mnie jest naprawdę świetna!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.