Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Polska pod rządami Rosji w 2011?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przeczę. Kilkadziesiąt Hummerów, kilka szwabskich Leopardów i licencja na Rosomaka potęgi z nas nie robi. Ja tylko szukałem choćby jednej kwestii pocieszającej...

Ależ Drogi Iwanie, jest kilka pocieszających rzeczy. NATO, UE, ONZ i... I business - rządzi światem i jak byk wychodzi, że napaść na Polskę nie leży w interesie Rosjan. Bez względu na to czy mamy tarczę, czy też nie. Właśnie może dlatego, że Obama został prezydentem USA Rosjanie przełkną gorzką pigułę pod nazwą "tarcza antyrakietowa". Bush jest kowbojem i wiadoma jest jego niechęć do Rosji, ale jego następcy będzie łatwiej uzasadnić to obroną przed terroryzmem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
kilka szwabskich Leopardów

Na forum proszę nie używać pogardliwych nazw nacji, nawet, jeśli weszły one do języka potocznego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napaść na Polskę nie leży w interesie Rosjan.

Może i się nie orientuję, ale w takim razie nie wiem, jaki był interes atakowania Gruzji. "Zmuszanie do pokoju"? Oj, na pewno nie to...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gruzja to zupełnie inna historia i rzeczywistość polityczna. Moim skromnym zdaniem, jeśli chodzi o Gruzję, to Rosjanie strzelili sobie samobója i zdają sobie z tego sprawę. Jak na początek ogólnoświatowego kryzysu to postąpili wręcz kretyńsko, ale to na szczęście ich problem :mrgreen:

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napaść na Polskę nie leży w interesie Rosjan.

Może i się nie orientuję, ale w takim razie nie wiem, jaki był interes atakowania Gruzji. "Zmuszanie do pokoju"? Oj, na pewno nie to...

Głównym powodem ataku Rosji, była/jest prozachodnia polityka Gruzji i jej dążenia do szybkiego dołączenia do NATO i zbliżenia z UE. Jak zapewne wiesz Rosjanie przez wiele miesięcy prowokowali Gruzinów wlatując w ich przestrzeń powietrzną czy zachęcając Osetyńców do wypadów na gruzińskie wioski. I to Gruzini strzelili sobie samobója porywając się z motyką na słońce i na długi czas przekreślając możliwość wejścia do NATO(sprzeciw Niemców). Jak wszyscy wiemy dziś odbywa się kolejny szczyt UE-Rosja :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
I to Gruzini strzelili sobie samobója porywając się z motyką na słońce

Są dowody na to, że to Rosjanie pierwsi wjechali do Gruzji, dopiero po kilku godzinach nastąpił atak Gruzinów na Cchinwali, czy jak to się pisze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Różnie z tym bywa :)

Dwóch Brytyjczyków może być spokojnie przekupionych, zaś trudno podrobić taśmę, która zarejestrowała rozmowę oficera i żołnierza Osetyjskiej Staży Granicznej o godzinie 3:30, w której ci wymienili się informacjami o liczbie rosyjskich czołgów, jakie już przekroczyły granicę. Słychać na niej było zresztą także dźwięk przejeżdżających pojazdów. Czytałem o tym na onecie, ale niestety nie jestem w stanie podać linku do tej strony.

Moim zdaniem rosyjski wywiad prędzej, czy później zdobędzie odpowiednie informacje i na ich podstawie zorganizuje takie przedstawienie, że Polska nie wyprze się tego za żądne skarby świata. Wtedy będą mordować w białych rękawiczkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, dlatego uważam, że Rosja na tej wojnie może tylko zyskać. Pokażę Gruzję jako kraj, który destabilizuje sytuację w regionie i zagraża np. stałym dostawom ropy na zachód, dodatkowo przywali USA, za popieranie tak "nieodpowiedzialnych" krajów, nie zdziwię się gdy dołoży do tego Polskę i projekt tarczy.Przecież razem z Litwinami stoimy za nimi murem(przynajmniej L.K). Już teraz ruscy nie wypełniają do końca postanowień pokojowych i póki co nikt sobie z tego nic nie robi. Rosjanie mogą sprawdzić jak daleko mogą się posunąć i ew. co im za to grozi, jak widać bardzo niewiele, bo każdy kraj zachodnio-europejski chcę mieć z nimi przynajmniej poprawne układy.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
co im za to grozi, jak widać bardzo niewiele, bo każdy kraj zachodnio-europejski chcę mieć z nimi przynajmniej poprawne układy.

Dzikiego narodu wszyscy się boją. Pozostaje tylko powtarzać to zdanie. Ile razy Mateczka Rosja bezkarnie rozbierała Polskę? 1795, 1920, 1939, 1945(wprowadzenie komuny to dla mnie to samo co wypowiedzenie wojny), pominąłem coś? Teraz zobaczyli, że pomimo wejścia w "pokojowy" wiek XXI dalej są bezkarni i te jakże chwalebne dla nich daty oraz "nauka" z nich wynikająca są dalej aktualne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.