• Ogłoszenia

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/16

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/16

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Sprawa niemiecka

4 posty w tym temacie

Zapraszam do dyskusji o sprawie niemieckiej w dobie panowania Napoleona. Jak toczyły się losy Cesarstwa? Jaką siłę stanowiło? Jak z nim postąpił Napoleon? Jaką rolę odgrywała sprawa Niemiec? Dyskusja o wszystkim co związane z tym zagadnieniem- zapraszam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to zadam Ci pytanie Esterko z innego tematu: jak Cesarz miał inaczej postąpić z Niemcami? I jak ich do siebie zrażał, bo jedna sytuacja to trochę mało... tym bardziej, zę w Polsce równiez nie mieliśmy samych fanatycznych bonapartystów (co było naszym strasznym błędem skądiną ;P )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W okresie wojen Napoleońskich serce Niemiec stopniowo przenosiło się na północ, do Królestwa Pruskiego. Oczywiście wizja zjednoczonych Niemiec była jeszcze daleka, jednak to w okresie Napoleońskim zaczęła się rozwijać niemiecka świadomość narodowa. Zjednoczone Niemcy nie mogły być niczym przyjemnym w sprawie walki o hegemonię na zachodzie, dotąd zjednoczona Francja, nie miała zbyt dużych problemów z rozbitymi Niemcami, co oczywiście po zjednoczeniu się zmieniło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sytuacja w Europie czasów napoleońskich wymusiła wręcz na Niemcach (późniejsze) zjednoczenie. Uświadomili sobie oni, że są zbyt słabi i muszą się realnie zjednoczyć w jeden silny kraj. Realnie, gdyż wcześniejsze unie i porozumienia oraz organizacje łączące pojedyncze księstwa nie wystarczały i nie jednoczyły ich w obliczu niebezpieczeństwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz