Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
marakuja

16 października 1926

Recommended Posts

marakuja   

Witam, dzisiaj jadąc w autobusie 'podsłuchałem' rozmowę dwóch starszych osób którzy rozmawiali o nacji żydowskiej. Mianowicie zaciekawiła mnie data 16 października 1926; dziadek mówił, że w tym roku żydzi spalili jedno z miast w Białymstoku. Na sieci nic nie znalazłem, jakby ktoś mi mógł przybliżyć i datę i wydarzenia z tamtego dnia byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam,

Miłosz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andrus   
dziadek mówił, że w tym roku żydzi spalili jedno z miast w Białymstoku

Jak można spalić jedno z miast w Białymstoku skoro Białystok to jedno wielkie miasto :D ?

ale pewnie chodzi o jakieś miasteczko :wink: nie wiem czy w ogóle do takie czegos doszło, jeżeli byłaby to prawda to wiele środowisk politycznych używałoby tego do swych niecnych zagrywek politycznych - powątpiewam w to wydarzenie.

Miały wprawdzie miejsce, lecz później, ataki na sklepy źydowskie i samych żydów jak i zbrodnie żydowskich działaczy komunistycznych popełniane na Polakach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.