Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Czy dawniej gry były lepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

Zainspirowany trochę artykułem/polemiką na Onet.pl jak i własnymi przemyśleniami zakładam ten temat, a w nim chciałbym porozmawiać o tym właśnie problemie. Czy dawniej gry były lepsze?

Jak pamiętam grę w takie gry jak Settlers czy Starcraft. Piękne chwile spędzone przy kompie. Tak samo jak niesmiertelne Sensible World of Soccer i fascynacja tą gra do teraz :mrgreen: Setki godzin spędzonych przy kompie wspominam naprawdę wspaniale. Teraz za to dostajemy pięknie wydane gry, wypucowane, wyrobione do granic możliwości, ale jak siadam przy takiej grze nie czuję klimatu, ta gra nie ma duszy i po 1-2 godzinach nie mogę już na nią patrzeć.

A jakie wy macie zdanie na ten temat?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Czy dawniej były lepsze? Ciężko stwierdzić, wiem natomiast, że człowiek powoli wyrasta z takich rozrywek. Oczywiście pozostaje sentyment do starych tytułów (takie Starcraft, AoE, Settlers, Anno 1602, Faraon, CM 4 czy też wspomniane SWoS i moja ukochana FIFA WC '98), który z czasem powraca i zachęca do grania, ale nowe gry już nie mają takiej magii. Tak samo podejrzewam, że osoby, które teraz mają po 12-16 lat, za te kilka lat też będą narzekać na nowe gry. Patrząc na stare tytuły i na te najnowsze, można by dojść do wniosku, że lepsza są te nowe. Jednak stare miały swój klimat. Dzisiaj już jest tego tyle, że jak dla mnie, trudno mówić o jakimkolwiek klimacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Moja ocena będzie nieobiektywna, bo w gruncie rzeczy gram jedynie w te starsze... ;) Czy nowe=gorsze? Chyba nie, choć zależy co znaczy to "nowe". W nowe Fify ludzie grają właściwie tylko z powodu lepszych efektów graficznych i nowego designa, bo w kwestii grywalności niewiele się zmienia. Do tego, radzę poczekać na to, ilu ludzi kupi GTA 4 na PC. No i nie zapominajmy np. o Wiedźminie.

Ja nie mam z czym porównać, mogę tylko powiedzieć, że mam sentyment do starych gier (np. GTA I, GTA II i Fifa 2002), a w nowe nie grywam (bo nie ma na czym).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mimo młodego wieku mam już sentyment do: Meadl of Honr Alied Assault(ahh..., ta misją na plaży Omaha), Call of Duty 1(Stalingrad, cudo), Stronghold(moja pierwsza gra, ciągle w nią gram) no i FIFA 02. Czy stare gry są lepsze: tamte dawały więcej frajdy(mało gier na rynku, w ogóle gry video nowość), dziś jest tyle gier do wyboru...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo brakuje pewnej, starej gry (chodziła pod DOS'em, płytka mi się rozwaliła) "Age of Rifles". Bardzo dobra turówka, pozwalająca tworzyć własne scenariusze i kampanie. Można było projektować, oddziały, armie, mundury, uzbrojenie, dosłownie wszystko. Pamiętam, że zrobiłem sobie nawet bitwę pod Żyrzynem ;)

A drugi hit to "Baldur's Gate", mam do dzisiaj. Można było podkładać głoś swój lub przyjaciół i rodzinki pod bohaterów gry.

Nowe gry natomiast mają coraz lepszą grafikę, AI, animacje, itd. tyle tylko, że coraz mocniejszego komputera trzeba. Dla mnie hitem jest "Hearts of Iron".

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Moim zdaniem - sądzę, że starsze gry były o wiele lepsze z powodu fabuły, chciało się ogólnie grać. Nawet jeśli grafika nie była za dobra, zawsze wchodziła w to miejsce wyobraźnia, a gdy teraz grafika jest tak wypucowana że jest niemal identyczna jak ta za oknem, to już nawet wyobraźni nie trzeba. W dodatku cały czas gry są tworzone z ogromnymi wymaganiami sprzętowymi, przez co niektóre serie tracą naprawdę dużą ilość fanów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Albinos trafil w sedno. Z giercowania sie wyrasta (ekhm... przewaznie) i te starenkie gry przy ktorych sie wzrok psulo do bialego rana pozostaja w czulej pamieci. Dla mnie najmlodsza z takich gier jest "Medievil", obie czesci, pilowany na pozyczonej od kumpla PS I.

Teraz w ogole nie gram, a nowe gry mnie draznia - gdy widze zajawki/smakuje probki - przerostem formy nad trescia.

Gra wszechczasow dla mnie to "Tir Nan`Og", jesli pamietam pisownie. Na ZX Spectrum. 8 kolorow, 256*192 pikseli.

Ale - ja wcale nie gram. Posiadam jedna gre, "Medieval - Total War", ktora od paru lat obrasta kurzem na polce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie grałem w stare gry, choć w sumie zależy od tego, które uznajemy za stare, bo jeśli np. AoE to oczywiście pozycja nieśmiertelna, tak jak Heroes III, w którego mógłbym grać, grać, grać a i tak by mi się nie znudził. Odnośnie tego co nam teraz serwują to wyróżniłbym Call of Duty, Wiedźmina i serię Pro Evolution Soccer, która jest dla mnie o niebo lepsza niż Fifa. Co do końcowego wyniku, zgadzam się z Wami, teraz mamy bardziej przerost formy nad treścią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Dopóki będą wychodziły nowe wersje serii The Sims, będę miał w co grać. Już od roku 2002 gra ta gości u mnie na komputerze i cały czas ma taką samą magię. Chociaż muszę zgodzić się z stwierdzeniem, że kiedyś było jeszcze bardziej magicznie. To przez "zdolności fizyczne" naszych komputerów i czasy, w których rozrywki komputerowe były nowością, czymś oryginalnym. Dzisiaj jesteśmy nowocześniejsi, przez co ludzie pamiętający o historii do niej wracają. Fabuły gier dzisiaj są korzystniejsze dla konsumenta, gdyż ich różnorodność sprawia, że kupuje on zupełnie to, czego chce, a nie jak to było kiedyś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Anno 1602,

Co to za gra?

Nikt mi nie odbierze tych pięknych chwil spędzonych przy Kozakach, całe noce, ta adrenalina gdy grało się samemu na sześciu rywali. Natomiast Kozacy 2 - Napoleońskie boje, uważam za wielką porażkę, gra piękna graficznie , ale nastawiona na typową walkę, brakuje mi tego kilkugodzinnego organizowania swojego państwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   
pozycja nieśmiertelna, tak jak Heroes III, w którego mógłbym grać, grać, grać a i tak by mi się nie znudził.

Ja właśnie męczę się z kampaniami AB ;) Bardzo pozytywna gra. A odnośnie pytania w temacie. Hm może nie tyle lepsze, ale kiedyś mniej było gier i były mniej dostępne troche. I jakiś taki urok miały. Teraz niestety powstaje dużo gier, które skupiają się tylko na efektach, że tak powiem graficznych.

Grałem swego czasu dużo w gry w stylu managerów piłkarskich.I też muszę przyznać, że najnowsze gry z tej serii już tak nie wciągają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Niedawno zainstalowalem sobie najsłynniejszą grę świata, pierwsza 3d- niesmiertelny 'Wolfenstein'. I grafika mnie natychmiast powaliła na obydwie łopatki. Widać zbyt już się przyzwyczaiłem do takich tytułów, jak 'Red Orchestra'(ach, realizm największy ze wszystkich FPS-ów) czy 'IL-2 Sturmovik'. Tudzież Medal of Honor czy Call of Duty...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ja z wielką nostalgią i sporym sentymentem wspominam starą grę niemiecką Knights and Merchants (polecam ci Pancerny, jak lubisz bawić się w ekonomikę państwa i oczywiście prowadzenie wojny). Z końca lat 90. w realiach średniowiecznej Europy na bazie Settlersów (ale więcej szczegółów animacji). Naprawdę świetna gierka (wciąż w nią gram). Jedynym minusem jest jedno. Bardzo niskie AI przeciwników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Co to za gra?

Nie ma to jak zobaczyć pytanie do siebie po blisko pół roku ;) Chodzi oczywiście o tę grę: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2

Naprawdę bardzo miło ją wspominam. Przyjemna grafika, bardzo prosta obsługa, sporo możliwości poprowadzenia rozgrywki... Jak dla mnie ideał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

"B.J." Blazkowicz :>

Pamiętam jak na moim PC, 486 33Mhz, 4MB RAM, 250 MB HDD, z kuzynem zagrywaliśmy się w Wolfensteina 3D :> To było coś! Trzeba było modyfikować ładowanie pamięci przez autoexec.bat, uruchomić komputer ponownie w trybie tekstowym, bez ładowania Norton Commandera, wejść do folderu, uruchomić i dopiero mieć gwarantowaną radochę :>

Dzisiaj to jest Fast food :> w gry poza planszowymi HPS’u [a to i raczej żadziej] od lat w sumie nie pogrywam.

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.