Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Don Pedrosso

Prezydent odbierze 100 orderów Virtuti Militari?

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

skomentuję to anegdotą. Rzecz dzieje się w Rzymie. Przewodnik oprowadza jakiegoś turystę i pokazuje mu opisując że to wybudowal Neron, a poza tym to on byl zbrodniarz bo spalil miasto, tu jest pomnik tego, który wslawil się tym, że wywlekal wrogów z grobów a tamto osiedle i ta cala aleja to już Mussolini, a tam po lewej widać maly pomnik ku jego chwale... Nagle przerywa mu turysta i się pyta:

- Dlaczego nie zburzycie tych wszystkich pomników czy monumentów, przecież cala masa tych osób to zbrodniarze niegodni miana czlowieka?!

- Gdybyśmy chcieli zburzyć to wszystko tylko dlatego, że ten który je budowal byl mordercą czy zabijal to nie byloby tego Rzymu, który Pan oglada i w ogóle nie chodzilibyśmy tutaj i nie rozmawiali... - odpowiedzial przewodnik

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Anegdota FSO właściwie mówi wszystko. Dla mnie dodatkowo żałosne jest, że moje podatki są marnowane na takie "pierdoły", zamiast na jakiś zbożny cel, np. dożywianie dzieci. To po prostu chore i tyle. Jakby ważniejszych problemów nie było...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
że moje podatki są marnowane na takie "pierdoły", zamiast na jakiś zbożny cel, np. dożywianie dzieci.

Moje też Vissegerdzie, moje też.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   

Fajne. Tylko tak dalej.......;))))).

Lepiej nie bedzie ale na pewno weselej:

897 komentarzy

NIE KONUS JE DAWAŁ [1] 18.10.2008 20:40

By bezprawnie je zabierał. ~ODZNACZONY

Kiedy IPN zajmie się Ludobójstwem ukraińskich band OUIN-UPA na Polakach z 18.10.2008 20:07

Kresów. Wymordowano ponad 200 tysięcy osób. ~roman

Dzisiaj zabierzemy ordery zdrajcom a jutro majątki złodziejom [2] 18.10.2008 18:41

Widać jak PO na tym forum boi się sprawiedliwości ... ~Polak

MOŻE PROKURATORZY IPN WYJAŚNIĄ CZY ROZKAZ ROZPOCZĘCIA 18.10.2008 18:00

POWSTANIA WARSZAWSKIEGO BYŁ ZBRODNIĄ - WIADOMO BYLO ŻE NIE ... ~niech prawda zw...

Prezydencie Kaczynski roliczyc sie z II RP IPN do roboty [2] 18.10.2008 17:19

Rozliczyc II RP za brodnie i masakry robotnikow i ... ~patriota

A moze ipn zajmie sie tez zbrodniami nsz i ak? no chyba ze takich nie było [15] 18.10.2008 17:02

to wtedy przepraszam sredni

Dodam wiecej do rozliczyc zbrodnie II RP [2] 18.10.2008 16:57

Dodam ci wiecej to moje przekazane wypociny w/w za ... ~obserwator hist...

Prezydent odbierze 100 orderów? 18.10.2008 16:45

kto daje i odbiera ten się ........... VATYKAN

Donaldson ma przyznać medale wielkim przyjaciołom polski E. Steinbach i Putinowi 18.10.2008 16:33

będzie OK, nie ? ~teodoryk

zabrać wariata 18.10.2008 16:21

do wariatkowa ! ~pielęgniarz

człowieku jak za 698 dni skończysz też żałosny urząd 18.10.2008 16:21

to na ulicę już nie wyjdziesz nigdy ~koala

miałrację Wałęsa 18.10.2008 16:20

wariat ! ~gabriel

To już 18 lat [2] 18.10.2008 16:15

trwa polityczny burdel kiedy wreszcie będzie MORMALNOŚĆ. ~POLKA

uderz w stół [2] 18.10.2008 16:09

a esbecja si odzywa jak widzę po komentarzach ~antyubek

Co jeszcze może nam Prezydent i PiS odebrać ? [46] 18.10.2008 16:04

Konkretnie, co ? ~pytek

rozliczenia, rozliczenia 18.10.2008 15:56

Panu Prezydentowi proponuję by rozliczył zbrodnie II RP, ... ~wojak

Mowi ze Profesor [5] 18.10.2008 15:56

Zadnejo obcego jezyka nie zna, co przy profesorze ... ~real

znam z historii takich co palili książki bo nie o nich 18.10.2008 15:46

znam takich co burzyli pomniki - b.żle kończyli ~Pisiol

Koniecznie ukarać 18.10.2008 15:43

oficerów i żołnierzy Polaków służących w armii carskiej, ... ~bartek

Zabrać pofesurę Kaczyńskiemu - IQ nie te, języków nie zna [31] 18.10.2008 15:42

co to za profesor

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Nie rozumiem tego płaczu na lewicy o to „odbieranie”. W końcu podważanie zaufania do państwa i jego instytucji, DO PRAWA, to wasza specjalność. Teraz gdy po latach waszej „roboty” wszystko jest względne i nietrwałe i okazuje się, że te przepisy przez was wysmażone ktoś próbuje stosować wobec was, to zaraz płacz i zgrzytanie zębów.

Nie oznacza to, że to popieram. Jednakże jak się latami podcinało gałąź, to teraz nie można skarżyć się, że d… boli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Do odbierania Virtuti Militari to przychodzi mi na myśl moja autorska anegdotka: Wcześniej państwo polskie nadało wielu to odznaczenie, dziś chce zabierać wbrew staropolskiemu przysłowiu, kto wpierw daje a później zabiera ten się w piekle poniewiera. Nie chcę aby w myśl tego przysłowia moja Ojczyzna poniewierała się w piekle. A podobno przysłowia ludowe są mądrością narodu. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Narya nie rozumiem. W Wiki pod hasłem WM pisze:

„Postanowieniem z 10 lipca 1990 prezydent RP Wojciech Jaruzelski uchylił uchwałę Rady Państwa PRL z 21 lipca 1974 w sprawie nadania Leonidowi Breżniewowi Krzyża Wielkiego Orderu Wojennego Virtuti Militari.”

Jak on mógł, to czemu obecny Prezydent RP nie może ?

Nb. W kontekście Twego: "Ten co daje …", dalszy tego ciąg w stosunku do W. J. brzmi bardzo obiecująco.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Nie chodzi mi tutaj o prezydentów i nie będę dyskutował z tobą na temat twojego przykładu, bo przykładów odebrania tego orderu również zdarzały się za innych prezydentów (choćby obecny odebrał order SB-kowi).

Mi chodzi o to, że państwo najpierw daje, a potem zabiera i nie było tu odniesienia do żadnej persony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.