Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubiona postać z mitologii

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaliście Mitologie Greków? Mam nadzieje, że tak bo to lektura obowiązkowa w Liceum. Ciekawi mnie czy macie swoją ulubioną postać z tejże mitologi? Ja lubie Ajaksa, który był najdzielniejszy, po Achillesie. Do walki szedł jako pierwszy, a wracał z niej jako ostatni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może nie będę oryginalny mówiąc, że najbardziej lubię z owej mitologii Feniksa :smile:

Nie widzę potrzeby przepisywania tutaj fragmentu dotyczącego właśnie jego z ksiązki Pana Parandowskiego, więc może tak w skrócie...

Feniks to mityczny ptak zamieszkujący Etiopię. Był świetlisty i piekny. Przylatywał do miasta słońca- egipskiego Heliopolis i tam spalał się w promieniach Ra (zadziwiające, że imię boga słońca z Wyspy Wielkanocnej w języku rongo-rongo pisze się podobnie- "raa"). Rodził się z własnych szczątków i umierał tak w cyklu 500 lat. Odpowiednikiem rdzenno egipskim feniksa był ptak Benu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kuba89   

Ja lubie Achillesa bo byl najpotezniejszym wojownikiem greckim.Postepował niekiedy glupio ale wywierał ogromny wplyw na swoje otoczenie.Owszem mial wiele wad,ale przez to jest dla mnie ludzki.Postac z krwi i kosci. Lubie tez Hektora bo pokazuje jak nalezy bronic ojczyzne :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się powstrzymać przed sympatią do Achillesa, chociaż moim zdaniem byl porywczym dzieciakiem i skrajnym egoistą :P Zawalił, a potem ledwie mógł znieść konsekwencje. :shock: ale ja lubię takich ludzi. :P A propos tematu mam pytanie: jak sądzicie, który z przyjaciół walczących pod Troją, Achilles czy Patroklos był starszy? nie pytajcie, czemu mnie to ciekawi, tak tylko pytam. Sama mam sprzeczne dane: Achilles według mitu o ukryciu go przez matkę w chwili rozpoczęcia wojny musiał być dzieckiem, pozatym jakieś drzewko genealogiczne (nie wiem, gdzie je wygrzebałam) wskazywalo, jakoby Patroklos miał być czymś w rodzaju wujka Achillesa, nie mówiąc już o tym że imię znaczy kwiat pustyni i za nic nie pasuje do dojrzałego męzczyzny:) Z drugiej strony Patroklos słuchał Achillesa jak pies trąby, a ponadto z lamentów Pelidy po smierci przyjaciela wynika, ze obiecywał jego ojcu, iż będzie go bronić. :?: No i teraz nie wiem a BARDZO ciekawi mnie ta kwestia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
D.   

Moją ulubioną bohaterką jest Atena :P Po przeczytaniu mitu o niej byłem pewien, że ona pozostanie moją ulubioną bohaterką z mitologii greckiej, mimo że nie przeczytałem wtedy wszystkich mitów. I moje przypuszczenia się sprawdziły: Atena jest wg mnie najlepszą postacią w greckiej mitologii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Czyżbyśmy wszyscy lubili Achillesa? :) Żeby się jakoś wyróżnić dodam, że lubię też Mojry - boginie wyznaczające czas i los człowieka. Kloto przędła nić ludzkiego żywota, Lachesis ją rozwijała, a Atropos przecinała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ja też lubię Achillesa, chociaż jak pierwszy taz czytałem Illiadę to trzymałem kciuki za Hektora i bardzo nie spodobało mi sięco zrobił z ciałem Hektora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ja tam wolę wracać do domu bez spotykania cyklopów i innych potworów. No ale co kto lubi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie ma jak Atena - pociągają mnie kobiety w zbroi <lol> jeszcze takiej skórzanej <lol>

Kilka postów poszło, bo się off top zrobił. Będziemy zmuszeni do stawiania ostrzeżeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

ja najbardziej lubię Achillesa i Odysa, lecz Hades także mnie "fascynuje".

Pozdrawiam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Tak jak wielu bardzo lubie Achillesa, był maszynką do zabijania, a czegoż jeszcze było wtedy trzeba żeby osiągnąć wszystko?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.