Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ulubiona postać z mitologii

Rekomendowane odpowiedzi

Anders   

A ja Achillesa nie lubię. Za te humory, za egoizm, no zły człowiek po prostu.

Lubię Prometeusza, Odysa, mam sentyment do Kassandry i Hektora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Hektor postregam troche jak takiego frajera, wiedział że zginie w walce z Achillesem, a i tak ją stoczył, chociaż dla Troi lepiej by było gdyby Hektor żył. Także na dłuższą metę ta śmierć wcale nie była taka patryjotyczna...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   
Hektor postregam troche jak takiego frajera, wiedział że zginie w walce z Achillesem, a i tak ją stoczył, chociaż dla Troi lepiej by było gdyby Hektor żył. Także na dłuższą metę ta śmierć wcale nie była taka patryjotyczna...

No to można powiedzieć o wszystkich bohaterach-straceńcach - od Leonidasa, przez bodaj Kyklopsa, aż do obrońców Westerplatte.

Mnie Hektor kojarzy się z odpowiedzialnością (niestety zbyt dużą, do tego za brata) i honorem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubie Odysa za jego wytrwałość i mądrość. Naprawdę warto brać z niego przykład (oczywiście nie zapraszam do tułaczki po morzu) dlatego, że dążył do celu i go osiągnął mimo wielu przeciwieństwom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hektor i wcale nie uwazam go za frajera , nie stajac do pojedynku z Achillesem osmieszylby sie i swoj rod . Nie kierowano sie zasada przyszlosci ( czyli co bedzie jak zgine w walce z Achillesem) tylko honorem .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Hektor-ideał wojaka. Facet, który mimo, że uważał wojnę z Helladą za niepotrzebną, stanął do walki, na dodatek walczył o żonę swojego brata cieniasa Parysa. Walczył ramię w ramię z Achillesem, lecz ten kto nie jest nieśmiertelny musiał przegrać...

Achilles-gdyby nie prawie całkowita nieśmiertelność, to Hektor spokojnie by go rozwalił.

A tam, powiedzmy, że Odys, bo mimo wszystko człowiek uparty i uparcie dążący do celu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oj, dużo tego będzie... Przede wszystkim, bogowie :mrgreen: Zwłaszcza Herę, która mogłaby być idealnym przykładem dla wszystkich żon, Hermesa, bo... lubię takie typy ^^, Hadesa, którego nie wiedzieć czemu, nikt nie lubi, jakby to była jego wina, że odwala taką paskudną robotę w jakiejś piwnicy, podczas gdy reszta kumpli dobrze się bawi na Olimpie. Poza tym reszta pracowników Hadesu, Hektor (miał pecha, bo wlazł na Achillesa - ale dizelny był), Odyseusz (ktoś tego konia wymyślił, ne? Za spryt ^^)... Oraz centaury, bo były świetnymi kłamcami, przebiegłe, ale miejscami przydatne. No i pamiętajmy o nieszczęsnym Hefajstosie, który ma równie sympatyczny poziom życia co Hades, i Atena - taka nie da sobie w kaszę dmuchać ^^

Mam pretensje do Parysa. No dobra, nie jego wina, że musiał bawić się w jurora, no ale że nie pomyślał, że najpiękniejsza kobieta na świecie pewno jest już zajęta? Albo że ma małe przedszkole? Ewentualnie jest złośliwą jędzą? Zresztą, sędzia nie powinien być przekupny.

Pozdrowienia i niech kisiel mleczny będzie z Wami ^^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona postać ? Oczywiście wszystkie dziewięc Muz i Apollo. Cała ich grupka przypadła mi od samego początku do gustu. Pamiętam jeszcze, że kiedy pierwszy raz czytałem mity bardzo zaciekwiła mnie postać samego Kronosa... Acha i jeszcze Pontos i Gaja, ponieważ nigdy nie mogłem pojąć jak oni wyglądali :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Afrodyta - za piękno, wdzięk i trudny związek z Hefajstosem. To straszne - żyć u boku kogoś, kto jest zupełnie inny niż my i kogo nie mamy szansy zrozumieć. A już na pewno pokochać. Pewnie przez cały czas myślała o Adonisie i skrycie nienawidziła męża, bo w niczym go nie przypominał i w żaden sposób nie mogł go zastąpić... Jeśli Afrodyta była ucieleśnieniem poezji, to Hefajstos niewątpliwie obrazował prozę życia. Z jednej strony taniec, śpiew i beztroska, z drugiej ciężka praca, powaga i surowość. Podziwiam ją, że nie zwariowała... i wcale się nie dziwię, że zdradzała Hefajstosa z Aresem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Afrodyta i Eos Różanopalca (chyba dobrze napisalem) - dlaczego? moze to zalosne, ale dlatego ze byly piekne :-)

Herakles - za 12 prac

Atena - bo byla boginia mądrosci, wiec sie podlize moze dzieki temu latwiej bedzie mi wiedza do glowy wchodzila :-)

Hektor - no coz w koncu ideal wojownika

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odyseusz, za kreatywność inteligencję i spokój, a także [po dłuższym namyśle pomiędzy Achillesem i Hektorem] wybieram Hektora bo jednak on był honorowym, uczciwym i mądrym władcą Troi, któryWalczył za własną ojczyznę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Widzę, że prawie wszyscy największą sympatią darzą bohaterów wojny trojańskiego, i słusznie, wymienieni przez Was wykazywali się ogromną odwagą i walecznością. Rozpisywać się nie będę.

Ja najbardziej cenię Perseusza, według mnie jego życie najbardziej charakteryzuje mitologię grecką, szczególnie wyprawa po głowę Meduzy, podczas której napotkał wiele interesujących postaci. Tak w ogóle to cała motologia śródziemnomorska kojarzy mi się z Steno, Euryale i Meduzą, wyobrażam je sobie jako naprawdę najbardziej tajemnicze stworzenia w mojej całej wyobraźni.

Ciekawe są również harpie - Ajllopos i Okypete - napotkane przez Jazona w "wyprawie Argonautów".

Wyróżnię też nieszczęsną Io, Himerinosa (boga pożądania :D ), Antygonę jak i naiwną Ate.

Póki jestem przy temacie, "Mitologia" Parandowskiego to nie wszystko. Polecam inne mitologie greckie, bardziej szczegółowe. Świat wymyślony przez Greków jest naprawdę fascynujący!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej cenię heraklesa :medieval: za 12 prac

Zabicie lwa nemejskiego :mrgreen:

Zgładzenie hydry lernejskiej :mrgreen:

Schwytanie łani kerynejskiej :mrgreen:

Schwytanie dzika erymantejskiego :mrgreen:

Oczyszczenie stajni Augiasza :mrgreen:

Przepędzenie ptaków stymfalijskich

Schwytanie byka kreteńskiego :mrgreen:

Schwytanie klaczy Diomedesa :mrgreen:

Zdobycie przepaski Hippolity (królowej Amazonek) :mrgreen:

Uprowadzenie wołów Geriona :mrgreen:

Przyniesienie złotych jabłek z ogrodu Hesperyd :mrgreen:

Pojmanie Cerbera :mrgreen:

Perseusza za zabicie meduzy i uwolnienie andromedy

i jeszcze dzeusa za zabicie kronosa i wygraną gigantomachie i tytanomachie :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.