Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Olimpiada historyczna 2008/2009

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy do szkoły przyszedł regulamin, a nauczyciele mi mówili, że 6-7 stron może być. Za to na stronie olimpiady jest regulamin i nie wydaje mi się, żeby nie był on ogólnokrajowy. No nic, co ma być to będzie :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
R_7   

Czytałem o tej olimpiadzie już na innych portalach do tego przeznaczonych i mianowicie jestem ciekaw waszej opinii. Są tu zapewne osoby które już przebrnęły etap międzyszkolny. Jak to wygląda, chodzi mi o te pytania ustne jakieś specjalnie trudne. Bardzo bym był wdzięczny jakby ktoś opisał po krotce jak to wygląda. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Chodzi ci o następny drugi etap? Bo pierwszy odbył się w październiku. Natomiast jeśli chodzi o etap drugi to jest o wiele trudniejszy niż rok temu. Do etapu centralnego awansuje 3 osoby z największą ilością pkt. w danym okręgu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Explore   

A ja miałem w tym roku cholernego farta na ustnym. Losuje pierwsze pytanie (z hist. powszechnej): "Przedstaw proces formowania się kultury hellenistycznej." Myśle sobie że w miarę dobrze trafiłem, (choć z kultury mocny nie jestem) ale nie chciałem nic z XX wieku. Teraz losuje z epoki: "Przedstaw proces formowania się kultury hellenistycznej i oceń jego znaczenie dla kultury światowej." No po prosu bajka... Z lektur miałem: "Opisać panowanie Kaliguli", ale tu mi przerwali w połowie i powiedzieli że wystarczy...

Niestety temat ze starożytności do pracy pisemnej był straszny ("Kultura państw dalekiego wschodu do V w. n.e."), więc wziąłem wojny Polsko Rosyjskie w XVII w.

Wyniki do 9 grudnia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Explore fajny temat, mógłbyś podesłać swoją pracę do mnie, by ją umieścić w Portalu, bo tego okresu jeszcze tam nie ma, a temat z tych obowiązkowych pod mature.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   
by ją umieścić w Portalu.

Swoją drogą myślę, że warto by każdy olimpiajczyk udostępnił tu swoją pracę:) Można by nawet stworzyć osobny temat: prace z olimpiady czy jakoś tak. Ja po 9 grudnia również wyślę moją w miarę możliwości :(

U nas jeszcze wyników nie ma. A jak w innych wojewodztwach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
To mówicie że ten pierwszy etap nie jest zbytnio trudny. Dopiero 2 etap jest ciężki.

Właściwie w tym roku, to nie wiadomo tak naprawdę co jak trudne jest, bo zmienił się regulamin w kierunku większych obostrzeń :)

U mnie również ani widu, ani słychu.

Do 9 grudnia mają czas (plus na przesyłka pocztowa)...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Byłem w zeszłym roku i musze przyznać, że najważniejsze jest pisemne :) Bo wiadomo ustne to każda komisja i kazda osoba może inaczej ocenic. A dobra praca jest podstawa. Ciekawe jak to bd w tym roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Mój nauczyciel historii dzwonił do komisji sprawdzającej pracy i dowiedział się, że są już wyniki.(woj. świętokrzyskie)

I się nie dostałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.