Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Kalendarium Powstania Warszawskiego - projekt wstępny

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   
Ja bym proponował dać sobie spokój z podziałem na dzielnice, wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby spisanie wszystkiego według dni.

Ale to my właśnie planujemy spisanie wszystkiego według dni. Z tym, że gdybyśmy chcieli wszystko opisać w miarę dokładnie bez podziału na dzielnice, to niekiedy mogłoby to właśnie stać się nieczytelne. Za dużo różnych wydarzeń. Poza tym, takich kalendariów już trochę jest w internecie, a my chcielibyśmy stworzyć jednak coś większego ;)

Czytelnie i bez zbędnego podziału, który mógłby zaciemnić odbiór.

A mógłbyś coś jeszcze napisać, bo nie do końca wiem o co Ci chodzi, a nie chciałbym pominąć czegoś ważnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nie do końca wiem o co Ci chodzi,

Tak jak napisałem dzień, godzina itd. Według takiego schematu mamy obraz walczącej Warszawy, jak dla mnie dodatkowy podział na dzielnice rozerwie to wszystko na kawałki, nie da się w ten sposób ogarnąć całości, poszczególne dzielnice będą funkcjonowały niejako samodzielnie.

wszystko opisać w miarę dokładnie bez podziału na dzielnice, to niekiedy mogłoby to właśnie stać się nieczytelne.

Wystarczy zamieścić mapkę z zaznaczonymi miejscami najważniejszych działań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Coś jest na rzeczy, ale to chciałbym aby wypowiedziało się więcej osób na ten temat, głównie mam na myśli tych, którzy czytają a nie piszą w poddziale.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Od kilku dni temat stoi. Może ktoś jeszcze chciałby wziąć udział w projekcie przy tworzeniu głównych tekstów? Jak na razie są tylko trzy osoby: dzionga, Pedros i moja skromna osoba. Może ktoś ma jakiś pomysł, sugestie, uwagi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Pomysł pewnie nietrafiony, ale czy nie można byłoby napisać kalendarium wg wspomnień uczestników PW? Czegoś takiego chyba w internecie nie ma i byłoby czymś ciekawym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Pomysł pewnie nietrafiony, ale czy nie można byłoby napisać kalendarium wg wspomnień uczestników PW? Czegoś takiego chyba w internecie nie ma i byłoby czymś ciekawym.

A mógłbyś dokładniej wyjaśnić, na czym by to miało polegać?

Chciałbym zapytać, jakie ramy czasowe przyjmujemy oraz co robimy z wyżej już wspomnianą akcją Burza?

Od ostatnich kilku dni lipca (do ustalenia których) do 5 października. Natomiast jeśli chodzi o Burzę, to jak już pisałem, najlepiej byłoby poruszyć fragmenty związane bezpośrednio z PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A mógłbyś dokładniej wyjaśnić, na czym by to miało polegać?

To może ja wejdę w słowo- może Naryi chodzi o coś w rodzaju dzienniku Lutego, z tym wyjątkiem, że do danego dnia były by wypisane relacje kilku powstańców?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ja jednak wolę poczekać na odpowiedź Naryi :D O wplataniu wspomnień Powstańców oczywiście myślałem, ale to już nie była by taka znowu nowość. W sieci już jest podobne kalendarium, chociaż jeszcze nie ukończone. Jego autorką jest moja koleżanka z roku.

I jak Pedros, namyśliłeś się czym chciałbyś się zająć konkretnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
I jak Pedros, namyśliłeś się czym chciałbyś się zająć konkretnie?

Zastanawiam się nad planem Burza oraz nad polityką zagraniczną w tym czasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

To czekam w takim razie na ostateczną decyzję. Ja na chwilę obecną chciałbym zarezerwować sobie jedynie opis działań na Woli. Reszta w miarę potrzeb. Czekamy także na kolejne osoby chętne do współpracy.

Pozostaje pytanie, jak kalendarium ma wyglądać. Czy opis czasowy, czyli o tej godzinie w tym i tym miejscu ten i ten zrobił to i to, czy raczej podział na dzielnice (ewentualnie izolowane punkty walki), jaki jest stosowany w większości kalendariów. Moim skromnym zdaniem, taki byłby najlepszy. Pogubić się w nim nie sposób. A przy czasowym, takie ryzyko istnieje, chyba że ktoś będzie miał czas, aby ślęczeć nad mapą, i sprawdzać gdzie co jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pozostaje pytanie, jak kalendarium ma wyglądać. Czy opis czasowy, czyli o tej godzinie w tym i tym miejscu ten i ten zrobił to i to, czy raczej podział na dzielnice (ewentualnie izolowane punkty walki), jaki jest stosowany w większości kalendariów. Moim skromnym zdaniem, taki byłby najlepszy. Pogubić się w nim nie sposób. A przy czasowym, takie ryzyko istnieje, chyba że ktoś będzie miał czas, aby ślęczeć nad mapą, i sprawdzać gdzie co jest.

Również byłbym za tą drugą opcją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pedros zdecydowany już?

Tak sądze, że tak, zająłbym się Burzą i jeśli dałbym radę to polityką zagraniczną w tym czasie(ale to czy dam radę to wyjdzie w praniu).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście projekt ma moje poparcie, tym bardziej, że ten dział jest niezwykle popularny, a temat PW jest jednym z topowych w mediach, a dla Warszawiaków to z pewnością jedno z ważniejszych wydarzeń.

Ja mam tylko taką jedną uwagę. Otóż np. takie kalendarium PW jest już np. w Wikipedii, trzeba by coś wymyślić by się odróżnić od już dostępnych takich kalendariów, by całkowicie nie dublować już istniejących kalendariów. Niestety obecnie nie mam żadnego pomysłu jak to zrobić, ale z chęcią ew. pomysły przedyskutuję, tak by to kalendarium było wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.