Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
rzesa

Młynsko ( Muhlseiffen )

Recommended Posts

rzesa   

Jak w temacie szukam informacji o wsi Młyńsko dawniej Muhlseiffen ( woj Dolnośląskie powiat lwówecki ) . Interesuje mnie coś więcej niż znajdzie się np na Wikipedii . Prosił bym również o wskazanie literatury która mogła by mi pomóc . Z góry dziękuje za odp

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzionga   
Powstanie wioski wiąże się z założeniem tam w 1351 r. folwarku, którego właścicielem był burgraf na zamku Gryf, Hans von Reideburg. Nazwa wioski pochodzi od młyna wodnego wybudowanego w 1709r. w Długim Potoku. Obecnie Młyńsko jest wsią o typowo rolniczym charakterze.

Trochę mało, ale zawsze coś... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak przypuszczam pomocny będzie „Słownik geografii turystycznej Sudetów” pod red. M. Staffy. Fenomenalna pozycja, opisująca prawie każdy kamień w regionie. Podejrzewam zatem, że wieś Młyńsko powinna mieć całkiem spore hasło, choć pewności nie mam. Niestety ja nie mam tomu obejmującego powiat lwówecki, zatem nie mogę podać dokładnych wskazówek bibliograficznych. Jak przypuszczam - to będzie drugi tom („Pogórze Izerskie”). Powinieneś go znaleźć bez problemu w bibliotece.

Pozdrow.

Mapa terenów objętych poszczególnymi tomami „Słownika” jest np. na stronach:

http://www.i-bis.com.pl/turystyka.htm#

Share this post


Link to post
Share on other sites
rzesa   

O dziekuje juz jest konkretniej dzisiaj ide wyporzyczyc tą pozycje i przy okazji jeszcze jedna prosba do znających język niemiecki o poszukanie informacji własnie w niemieckich pozycjach(strony internetowe itp)

Dziekuje za wszystkie informacje i prosze o więcej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpisanie w googlach Mühlseiffen (ważne aby z ü) daje sporo rezultatów. Niektóre strony wydają mi się ciekawe (np. tzw. "wypędzonych"). Niestety moja znajomość niemieckiego jest dosyć umiarkowana, stąd nie podejmuję się wystąpić w roli tłumacza.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
rzesa   

„Słownik geografii turystycznej Sudetów” pod red. M. Staffy wypożyczony i znalazłem w nim informacje które mnie interesowały. Bardzo dziękuje użytkownikowi Bruno Wątpliwy za pomoc ! Prosił bym jeszcze o stare zdjęcia owej wsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
rzesa   

Dziekuje za zainteresowanie tematem mysle ze temat został wyczerpany i mozna go zakonczyc .Jesli ktos posiada jeszcze wiedze i chce sie nia podzielic to zapraszam na priv

Dziekuje i pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.