Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Albinos

Historia lokalna - ulubione zagadnienia

Recommended Posts

Albinos   

Historia lokalna stanowi niewątpliwie bardzo wciągający, choć mało popularny temat. Poznawanie dziejów danego miasta, wsi, zamku, regionu, może budzić wiele emocji. Jest to także tematyka bardzo szeroka. Praktycznie o wszystkim można pisać i rozmawiać całymi godzinami. Jednak niemożliwością jest dokładnie poznanie całej historii lokalnej danego miasta czy regionu. Czy macie swoje ulubione tematy, którym poświęcacie zdecydowanie najwięcej czasu podczas swoich studiów nad historią lokalną danego miejsca? Czy może jednak wolicie bardziej ogólne ujęcia, bez zagłębiania się w szczegóły?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

Jeśli chodzi o moje studia nad historią regionalną, to uwielbiam zaglądać w biografie ludzi zasłużonych i znanych, ale też tych "zwykłych".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Achilles   

Zdecydowanie sprawy jednostek. Bardzo ciekawe jest (w każdym bądź razie dla mnie) życie codzienne ludzi, szczególnie tych, którzy bytowali jak najdawniej na naszych ziemiach. W Internecie jest taka bardzo fajna "kronika" o ważniejszych wydarzeniach mieszkańców mojej okolicy (żeby nie było - mieszkam w powiecie gnieźnieńskim). I tak np. dowiedziałem się, że kilka metrów od mojej działki (nad Jeziorem Lednickim, gdzie często latem się wypoczywa :} ) stoi dom, w którym dwa wieki temu chłop zarąbał siekierą swoją żonę. Poza tym w Waliszewie (drugi brzeg od działki) spalono na stosie ostatnią polską czarownicę. Niby nie się nie dzieje... przed burzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie w historii lokalnej ważne są różne osobistości, ale także ciekawe miasta i zabytki. W dziejach ogólnych często są one zapominane, ale np. osiągnięcia postaci z Twojego miasta są przez Ciebie zupełnie inaczej odbierane i doceniane.

Edited by Aleksandra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.